داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۷
 
 
دايي در ايستگاه راه‌آهن
دايي در ايستگاه راه‌آهن
 
لیگ ششم حرفه‌ای بود که تیم سایپا با اقتدار در صدر جدول تکیه زد بود، اما در آن زمان مدیران این تیم، سرمربی‌شان یعنی لورانت را از کار برکنار کردند و به جای وی علی دایی مهاجم باشگاه‌شان را جایگزین این مربی نامدار کردند. در آن زمان هیچ‌کس فکر نمی‌کرد دایی بتواند به عنوان نخستین تجربه مربیگری‌اش در سایپا موفق شود، اما او موفق شد تیم سازمان یافته لورانت را قهرمان لیگ کند.
پس از آن حضور موفق دایی در نخستین سرمربیگری‌اش در سایپا و قهرمانی با این تیم، او دیگر بازیگری را تمام و کفش‌ها را آویزان کرد. دایی که دیگر می‌خواست سرمربیگری را ادامه دهد، در یک تصمیم‌گیری ناگهانی توسط فدراسیون فوتبال به سمت سرمربی تیم ملی برگزیده شد. این در حالی بود که او در فصل دوم با سایپا نتایج چندان خوبی نگرفت و با رتبه دو رقمی فصل را تمام کرد.
دوره ملی علی دایی اما چندان شیرین نبوده است و او در مرحله دوم مقدماتی جام‌جهانی بعد از شکست مقابل عربستان در تهران، اخراج شد و جای خود را به افشین قطبی داد. دایی بعد از این اخراج نزدیک به 9 ماه از دیده‌ها پنهان بود، اما با تصمیم عجیب حبیب کاشانی جانشین زلاتکو کرانچار سرمربی پيروزي شد. مربی‌ای که در حال حاضر هدایت تیم ملی مونته‌نگرو را برعهده دارد.
دوران حضور علی دایی در پيروزي با فتح دو جام حذفی به پایان رسید اما هواداران بیش از موفقیت‌های ورزشی خاطراتی نه‌چندان شیرین از وی دارند. در سال اول او انرژی صرف دعوا با فدراسیون فوتبال و دعوا با علی کفاشیان کرد و در سال دوم در ربع آخر سال، جنگ با حبیب کاشانی را در دستور کار قرارداد و با دلخوری از قرمزها جدا شد.
راه‌آهن سومین تیم تهرانی است که دایی هدایت آن را از دوران آغاز سرمربیگری برعهده گرفت. او مثل پيروزي و سایپا با این تیم قرارداد دو ساله بسته است.
دايي ليگ نهم و دهم را با تيم فوتبال پيروزي پشت سر گذاشت و تا اواخر سال دوم حضورش از حبيب كاشاني به عنوان رفيق 18 ساله و مديري كاربلد نام مي‌برد همان ادبياتي كه روز شنبه در نشست خبري‌اش در خصوص انصاريفرد مديريت راه آهن به كار برد اما پايان رفاقتش با كاشاني ،پايان تلخي بود بايد نشست و تماشا كرد كه آيا سناريوي تكراري دايي و مديراني كه او با آنها كار مي‌كند تكرار خواهد شد؟راستي دايي در ليگ دهم ركورد باخت هاي باشگاه پيروزي را جابجا كرد آيا مالكان شخصي راه آهن در صورت رقم خوردن چنان نتايجي اين فرصت را به او در اين تيم مي‌دهند كه ليگ يازدهم و دوازدهم را روي نيمكت اين تيم جضور داشته باشد؟

دایی: مقابل پيروزي می‌ایستم، نه هوادارانش
سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن در نخستین نشست خبری خود گفت: در فوتبال حرفه‌ای مقابل پيروزي می‌ایستم اما مقابل هواداران نخواهم ایستاد.
"علی دایی" در نشست خبری که در محل باشگاه راه آهن برگزار شد ضمن بیان این مطلب افزود: می خواهم از هواداران پيروزي حلالیت بطلبم. از تمام کسانی که سال گذشته که سال سختی برای پيروزي بود از من حمایت کردند. دوست داشتم از همه آنها اجازه می گرفتم و به راه آهن می آمدم با این حال امیدوارم هر جا هستند موفق باشند و به آنچه می خواهند برسند.
وی کار خود را در باشگاه راه آهن دشوار خواند و گفت: مطمئنا کار سخت و بزرگی را شروع کرده و پیش رو داریم. تیم راه آهن خیلی دیر واگذار شد.
دایی خود را حامی حضور بخش خصوصی در فوتبال خواند و گفت: در جلساتی که با صاحبان باشگاه راه آهن داشتم به نتایج خوبی رسیدیم و از آنجا که اعتقاد دارم فوتبال با واگذاری به بخش خصوصی به موفقیت می رسد و این بخش باید در فوتبال حضور داشته باشد پیشنهاد مالکان باشگاه را پذیرفتم.
سرمربی تیم فوتبال راه آهن خود را فردی خواند که علاقمند است کارهای سخت و بزرگ انجام دهد و افزود: به توانایی های خود ایمان دارم و مطمئنم که آن بالایی همیشه از من حمایت می کند.
دایی افزود: با شرایطی که امسال تیم راه آهن دارد به دنبال این هستیم که شرایط تیم به نسبت فصل گذشته بهتر شود و جایگاه راه آهن را در جدول ارتقا داده و تا میانه جدول بالا بیاوریم. قطعا در فصل آینده تیمی بهتر را ساخته و پرداخته خواهیم کرد. وی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید احساس شما از رویارویی با پيروزي در فصل یازدهم لیگ برتر چیست، گفت: به نظر من اگر جدول را نگاه کنید متوجه می شوید که ما در اواخر نیم فصل به پيروزي می خوریم در عین حال باید بگویم فوتبال حرفه ای است و من ناچارم امسال مقابل پيروزي بایستم با این حال از هواداران پيروزي حلالیت می طلبم. این فوتبال است. زمانی که من در پيروزي جایی ندارم باید با قدرت برای تیمم بجنگم که این تیم در حال حاضر راه آهن است.
سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال پيروزي خاطر نشان کرد: پيروزي در دل من جای دارد و من عاشق این تیم هستم اما برای جایی که در آن کار می کنم ارزش قائلم و با وجدان عمل می‌کنم. قطعا تا زمانی که از پيروزي دور خواهم بود در تیم هایی که مربیگری خواهم کرد نهایت زحمتم را می کشم و در عین حال در زمین فوتبال هم رودرروی پيروزي خواهم ایستاد.
دایی افزود: شاید در زمین فوتبال مقابل پيروزي بایستم اما هیچ وقت رودرروی هواداران این تیم نخواهم ایستاد. وی در پاسخ به خبرنگاری که گفت آیا کار کردن در تیمی چون راه آهن دشوار نیست افزود: من عاشق کار کردن با چنین تیم هایی هستم اعتقاد دارم یک مربی زمانی خود را نشان خواهد داد که با چنین تیم هایی کار کند و آنها را بسازد.
وی خاطرنشان کرد: اینکه یک تیم پر باشد از بازیکنان ملی پوش و یک مربی آن تیم را موفق کند، نشان دهنده تاثیرگذاری آن مربی نیست بلکه یک مربی زمانی تاثیرگذاری خود را نشان می دهد که یک تیم با بازیکنان معمولی را پرورش دهد.
دایی، انصاری فرد را فردی فوتبالی و کاربلد خواند و ابراز امیدواری کرد در باشگاه راه آهن به موفقیت با این مدیر فوتبالی دست یابد.
دایی از اظهار نظر در خصوص تیم فوتبال پيروزي خودداری کرد و گفت: از این به بعد سعی می‌کنم فقط در مورد تیم خود به اظهارنظر بپردازم و برای تیم پيروزي هم آرزوی موفقیت می کنم.
سرمربی تیم فوتبال راه آهن در پاسخ به خبرنگاری که یادآور شد شما زمانی که در تیم ملی و پيروزي بودید از مسئولان فدراسیون و این تیم تعریف و تمجید می کردید اما پس از آنکه از این مجموعه ها جدا شدید به انتقاد از مدیران آنها پرداختید، گفت: من کی از فدراسیون فوتبال تعریف و تمجید کردم و گفتم مسئولان فدراسیون فوتبال فوتبالی هستند؟! زمانی که من مسئولیت تیم ملی را پذیرفتم مگر مسئولان فدراسیون فوتبالی بودند؟ سال قبل هم مگر مسئولان پيروزي از پیشکسوتان فوتبال بودند سوال شما بودار است و با نیت قبلی مطرح شده است!
وی در ادامه افزود: من دنبال حق و حقیقت هستم و به کسی اجازه نمی‌دهم حقم را پایمال کند سال پیش هم اگر انتقاد کردم گذشت زمان نشان داد که حق با چه کسی است.
وی افزود: برخی از شما دوست ندارید آدم های مثل من که در فوتبال سالم کار می کنند به فعالیت خود ادامه دهند من فردی نیستم که سرم زیر بغل کسی باشد. من فردی هستم که همیشه حقیقت را می گویم و دنبال حقم.
دایی یادآور شد: اگر یکروز از تیم ملی انتقاد کردم فقط به خاطر این بوده که حق و حقوقم را بگیرم اما متاسفانه تا امروز این حق و حقوق هم به من پرداخت نشده است.
سرمربی تیم فوتبال راه آهن در پاسخ به خبرنگاری که گفت شما با تیم پيروزي قهرمان جام حذفی شدید اما این قهرمانی را به جای شما به کادر فنی جدید این تیم تبریک گفتند، خاطرنشان کرد: قهرمانی مبارکشان باشد. وظیفه من بود که با تمام وجود برای پيروزي کار کنم و در مدت یکسال و نیمی که سرمربی این تیم بودم تمام تلاش خود را به کار گرفتم که با سرخپوشان به موفقیت برسم.
دایی در خاتمه تصریح کرد: قهرمانی مبارک آقایان باشد. قطعا من در این موفقیت کمترین نقش را داشتم. موفقیت ها و پیروزیهای گذشته هم مبارک آقایانی که امروز در تیم پيروزي سمت دارند.
کد مطلب: 67424
 
Share/Save/Bookmark