میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۴
 
 
رحمانی‌فضلی:‌
تلاش می‌کنیم مردم در ایام باقیمانده دولت در آرامش باشند

وزیر کشور گفت:‌ همه به‌دنبال این هستیم که مردم در ایام باقیمانده دولت تا مردادماه در آرامش، امنیت و نشاط اجتماعی و سیاسی باشند.
عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور، طی سخنانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهارمین جلسه استانداران را به‌صورت حضوری داشتیم و دستورجلسه چهار موضوع امنیت، انتخابات، تولید و معیشت و سلامت بود.
وزیر کشور گفت: طبق گزارشی که در حوزه امنیت داده شد، علیرغم فشارها و شرایط سخت اقتصادی و مشکلات ناشی از تحریم و هم‌چنین مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا که واقعاً در حوزه مشاغل و کسب‌وکار نقصان بزرگی ایجاد کرده، فضای امنیتی قابل قبول است و کنترل‌ها و مدیریت و پاسخگویی به خواسته‌های مردم نیز در حد توان در حال انجام است.
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در این جلسه بر بحث مرزها و حضور فعال‌تر تأکید شد، به‌ویژه مرزهای غربی و همچنین بر استفاده از امکانات برای تقویت مناطق مرزی به‌ویژه در مناطق شرقی کشور و کنترل نحوه هزینه‌های این زمینه تأکید شد.
وی به موضوع دیگری که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، پرداخت و خاطرنشان کرد: اطلس امنیت انتخابات در حال تهیه است که هر ماه بروز خواهد شد و مشکل خاصی در این زمینه نداریم. در حوزه انتخابات، هنوز فضای اجتماعی و سیاسی جامعه نسبت به آن حساسیت و بازتاب و انعکاس خاصی از خود نشان نداده است وقتی این زمان را با چهار سال گذشته مقایسه می‌کنیم، کمی نگران‌کننده خواهد بود. در دوره قبل در نظرسنجی‌ها افرادی که اظهار کرده بودند که در انتخابات شرکت می‌کنند و با فرایند آن آشنایی دارند، تقریباً دو برابر آماری بود که الآن داریم و فضای ساکت و سرد در حوزه اجتماعی و سیاسی اقتضای کار بیشتری دارد؛ به‌ویژه از منظر گروه‌های سیاسی، احزاب و رسانه‌ها تا بتوانیم با شیب مطلوبی به استقبال انتخابات پرشکوه برویم.
وزیر کشور ادامه داد: لازم است که انتخابات با مشارکت بالا داشته باشیم که موجب اقتدار، کارآمدی، حمایت و پشتیبانی از دولت خواهد شد.
رحمانی فضلی گفت: در حوزه اجتماعی بحث آسیب‌های اجتماعی مطرح شد و گزارشی از وضعیت پیشرفت کار در حوزه حاشیه‌نشینی و اعتیاد عنوان شد و مسئله جدیدی که مطرح شد، بحث بررسی آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا هست.

کد مطلب: 116944
 
Share/Save/Bookmark