داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۴
 
 
كيوسك ‏دوشنبه‏، 2011‏/07‏/04
كيوسك ‏دوشنبه‏، 2011‏/07‏/04
 
جروزالم پست
اعتصاب غذای فعالان حقوق بشر کشتی آمریکایی
برنامه ریزان ناوگان آزادی 2 اعلام کردند، فعالان حقوق بشر در این کشتی آمریکایی با هدف فشار به مقامات آمریکا برای صدور اجازه به این کشتی برای حرکت به سمت نوار غزه، دست به اعتصاب غذای نامحدود زدند. هشت نفر از مسافرین این کشتی از جمله یک افسر سابق سازمان سیا در لیست اعتصاب کنندگان غذا هستند. با این وجود بانیان این کشتی گفتند در جستجوی راهی هستند تا از دستور دولت یونان برای ممانعت از عازم شدن به سمت نوار غزه، جلوگیری کنند.
روزه برای آزادی
فعالان حقوق بشر کشتی آمریکایی حامل کمک‌های بشر دوستانه برای مردم غزه، در مقابل سفارت آمریکا در آتن پایتخت یونان تجمع کردند. این افراد پلاکاردهایی در درست داشتند که روی آنان نوشته شده بود: روزه برای آزادی که اشاره به اعتصاب غذای آنان برای وادار کردن مقامات آمریکایی برای سفر به غزه می‌باشد.

دیلی استار
14 مارس خطاب به میقاتی: یا دستگیر کن یا استعفا بده
گروه 14 مارس روز یکشنبه در یک تهدید تند اعلام کرد نخست وزیر نجیب میقاتی یا باید تا روز 3 شنبه تعهدش را نسبت به دادگاه قاتلین رفیق حریری اعلام کند و یا باید استعفا دهد. گروه 14 مارس که اکنون در لبنان، یک گروه مخالف می‌باشد، تصمیم دارد با آغاز یک مبارزه سیاسی از دولت‌های عرب و جامعه بین‌المللی بخواهد که در صورت همکاری نکردن دولت میقاتی با این دادگاه آمریکایی- صهیونیستی، با دولت لبنان تعامل نداشته باشند.
پیشنهاد جدید انقلابیون به قذافی
خبرگزاری رویترز روز یکشنبه اعلام کرد رئیس انقلابیون لیبی در شفاف‌ترین امتیاز دهی که تا به امروز داشته‌اند به قذافی پیشنهاد کردند در صورتی که وی تمام قدرت را واگذار کند، می‌تواند دوره بازنشستگی را در لیبی بگذراند. این پیشنهاد هنگامی داده شد که انقلابیون طرح صلح اتحادیه آفریقا را به دلیل باقی ماندن قذافی در قدرت، رد کردند.

دیلی مرکوری
وزیر خارجه هند: سیاست عدم مذاکره ما با پاکستان اشتباه بود
برای اولین بار دولت هند پذیرفت که سیاست عدم مذاکره با پاکستان، سیاستی نادرست بوده است. وزیر امور خارجه هند در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی محلی گفت رویکرد پاکستان در مورد مواجهه با تروریسم تغییر کرده و این پیشرفتی قابل ملاحظه است که هند باید به آن توجه داشته باشد.
وزیر کشور پاکستان: همه باید در جنگ علیه تروریسم شرکت کنند
رحمان مالک وزیر کشور پاکستان روز یکشنبه گفت تروریست‌ها دشمن مشترک بشریت هستند و جامعه جهانی باید برای از بین بردن این تهدید، به مبارزان بپیوندند. وی همچنین افزود تروریست‌ها و افراط گرایان مسلمان نیستند و آبروی اسلام را از بین می‌برند. مالک همچنین به قربانیان مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت پاکستان تاکنون قربانیان زیادی را در این راه تقدیم کرده است.

عرب نیوز
عدم حضور رسانه‌های سعودی در دادگاه
دادگاه رسیدگی کننده به جرائم تروریست‌هایی که در سال 2003 در عربستان دستگیر شدند، به دلیل درخواست یکی از متهمین برای عدم حضور رسانه‌ها در این دادگاه، از آنان خواست تا محکمه را ترک کنند. این متهم اظهار داشت که وی مخالف حضور روزنامه نگاران است زیرا آنان گزارشات بدنام کننده‌ای را منتشر کرده‌اند مبنی بر اینکه این فرد هم‌جنس باز است. چندی پیش دولت عربستان محاکمه 85 تروریست که در سال 2003 به شهر ریاض حمله کرده بودند را آغاز کرد. عربستان می‌گوید این تروریست‌ها وابسته به گروه القاعده هستند.
دیدار پادشاه اردن با ملک عبدالله
روز یکشنبه پادشاه اردن در قصر ملک عبدالله با وی دیدار کرد. در این دیدار، دو طرف در مورد بهبود روابط دو جانبه و همکاری‌ها با یکدیگر گفتگو کردند. پادشاه اردن همچنین از حمایت همه جانبه عربستان سعودی از کشورش، پشتیبانی کرد.
کد مطلب: 67154
 
Share/Save/Bookmark