میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
 
 
کوچکی‌نژاد خواستار شد؛
لزوم ورود کمیسیون امنیت ملی به اتفاقات اخیر سازمان محیط ‌زیست

عضو فراکسیون محیط‌زیســت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس سازمان محیط‌زیست و حراست این سازمان باید دقت عمل بیشتری در مورد انتخاب نیروهای خود داشته باشند، گفت: کمیسیون امنیت ملی و همچنین کشاورزی باید به این مسئله ورود یابند.
جبار کوچکی‌نژاد درباره درباره علل حوادث ماه‌های اخیر سازمان محیط‌زیست همانند استعفای کاوه مدنی در خارج از کشور اظهار کرد: اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر در حوزه محیط‌زیست به وقوع پیوست به هیچ عنوان مناسب نبود. وی افزود:‌ مردم از سازمان محیط‌زیست انتظار دارند که بیشتر در بحث حوزه‌های کاری خود که حفاظت از محیط‌زیست در بخش‌های مختلف است ورود یابد و بیشتر انرژی و توان این سازمان در حوزه‌های تخصصی به کار گرفته شود.
عضو فراکسیون محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از کارمندان تا رئیس سازمان محیط‌زیست باید به صورت کارشناسی فعالیت داشته باشند و اگر عملکردها تخصصی نباشد از برنامه‌های مرتبط باز می‌مانند.
کوچکی‌‌نژاد ادامه داد: اینکه افرادی به صورت رفاقتی و باندی و رابطه‌های دیگر وارد یک سازمان شوند آسیب‌های زیادی به دنبال دارد؛ اتفاقاتی که اخیراً رخ داد، حکایت از این دارد که انتصابات سازمان محیط‌زیست به درستی انجام نگرفته است.
وی با یادآوری اتفاقات صورت گرفته در سازمان محیط‌زیست خاطرنشان کرد: شاید در وهله نخست که با افراد متخلف داخل سازمان در حوزه امنیتی برخورد شد، افراد مختلف از درون این سازمان واکنش نشان دادند.
این عضو فراکسیون محیط‌زیست توضیح داد: بیشتر واکنش‌ها به این سمت و سو سوق پیدا کرد که افراد متخلف فعالیت خاصی انجام نمی‌دادند اما بعد از مدتی همین افراد حامی متخلفین پس از بررسی‌های لازم به این نتیجه رسیدند که این افراد متخلف به نفع محیط‌زیست کشور فعالیت نمی‌کردند و به ردو بدل اطلاعات با دشمنان نظام می‌پرداختند.
کوچکی‌نژاد با بیان اینکه باید رئیس سازمان محیط‌زیست و حراست آن دقت بیشتری به خرج می‌دادند، تاکید کرد: باید رئیس سازمان محیط‌زیست و حراست این سازمان دقت عمل بیشتری در مورد انتخاب نیروهای خود داشته باشند و اگر چنین رویکردی صورت نگیرد شاهد حوادثی که پیش آمد خواهیم بود.
وی افزود: اگر دقت در انتخاب نیروها نشود شاهد اتفاقات رخ داده یعنی فرار برخی افراد یا مشکلاتی که در بازداشت تعداد دیگری ایجاد شد و هزینه‌هایی برای نظام به‌وجود آورد، خواهیم بود. عضو فراکسیون محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع دوم به مدیران سازمان محیط‌زیست بازمی‌گردد که نباید هیچ‌گاه در مقابل دستگاه‌های قضایی و امنیتی مقاومت کنند؛ آنها می‌توانند اطلاعات لازم را دریافت کنند اما باید اعتماد داشته باشند چراکه اطلاعات واصله صحیح است.
کوچکی‌نژاد افزود: اما اگر مسئولان ذیربط نسبت به اطلاعات به دست آمده مقاومت کنند و از طرفی اطلاعات را وارونه جلوه دهند و بگویند که متخلفین بی‌گناه هستند، شاهد همین مشکلی که در محیط‌زیست ایجاد شده خواهیم بود. وی درباره اینکه چرا رئیس سازمان محیط‌زیست نسبت به اتفاقات صورت گرفته پاسخگو نیست، اظهار کرد: یقیناً هر فردی که رئیس یک سازمان است باید در همه ابعاد نسبت به همه زوایای آن سازمان پاسخگو باشد و هر اتفاقی که در آن سازمان می‌افتد را مورد توجه قرار دهد.
عضو فراکسیون محیط‌زیست مجلس تصریح کرد: بالاترین مدیر اجرایی هر سازمان موظف پاسخگویی است و نمی‌تواند خود را از پاسخگویی مبرا کند. به گفته کوچکی‌نژاد، رئیس یک سازمان باید به‌صورت شفاف عمل کند و به کمک دستگاه‌های قضایی و امنیتی بپردازد چراکه تلاش آن دستگاهها به منظور سالم‌سازی است تا با نفوذ دشمن در دستگاه‌ها مقابله کنند.
کوچکی‌نژاد افزود: دستگاه‌های امنیتی و قضایی قصد مقابله با مدیر یا کارشناس را ندارند بلکه با متخلفین برخورد می‌کنند و رئیس یک سازمان هم باید به آن توجه داشته باشد.
وی درباره این پرسش که چرا نمایندگان از عیسی کلانتری درخصوص اقدامات اخیر در این سازمان همانند استعفای کاوه مدنی در خارج از کشور و برخی مشکلات صورت گرفته هیچ پاسخی نخواسته‌اند، گفت: کمیسیون امنیت ملی و همچنین کشاورزی باید به صورت تخصصی ورود یابند و توضیحات لازم را دریافت کنند.
عضو فراکسیون محیط‌زیست مجلس اظهار کرد: رئیس سازمان محیط‌زیست باید توضیح دهد که چرا در روزهای نخست به شدت در مقابل برنامه‌های دستگاه‌های قضایی و امنیتی مقاومت می‌کرد و برخی افراد را بی‌گناه می‌دانست که البته پاسخگویی باید از سوی نمایندگان کمیسیون امنیت ملی صورت گیرد. پویا

کد مطلب: 104037
 
Share/Save/Bookmark