داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۱
 
 
ننجون متحول مي شود
ننجون متحول مي شود
 
در هفته هاي اخير روح برادر مسعود فراستي در ننجون ما حلول كرده و به همين خاطر همه چيز را سياه و مبتذل و چرت و پرت مي بيند اما از آنجا كه روح برادر فراستي در جسم مدير مسئول روزنامه سياست روز حلول نكرده ايشان همه چيز را سفيد و فاخر و گل و بلبل مي بيند فلذا ستون ما را شل و پل مي كند.
ننجون در همين راستا تصميم دارد دور مباحث مربوط به سياست ، اعمال مذبوحانه ، اسفنديار رحيم مشايي ، آسياب، مخمل ، علي لاريجاني و خلاصه امثال آن يك خط قرمز بكشد و همين خبرهاي دم دستي را تحليل كند و آسه برود و آسه برگردد تا گربه شاخش نزند.
پس عجالتا مسائل زيرساختي را به امثال برادر علي آبادي واگذار مي كنيم و به تحليل يك خبر شتري مي‌پردازيم.
نصرت‏الله حسني در كارگاه هم‌انديشي توسعه شترداري جنوب سمنان كه با حضور جمعي از شترداران، كارشناسان مركز تحقيقات منابع طبيعي و امور دام استان برگزار شد به مصوبه هيئت دولت در خصوص توسعه شترداري در استان سمنان و اختصاص اعتبار و تسهيلات درخور توجه به آن اشاره كرد.
ملاحظه مي فرماييد. در اين مملكت هم كارشناسان مركز تحقيقات امور دام داريم و هم كارگاه هم انديشي توسعه شترداري جنوب سمنان و از همه مهم تر همه اين چيزها هم تسهيلات در خور دارد و هم مصوبه دولت!
وي اضافه كرد: تحقيقات مربوط به اين طرح به مركز تحقيقات منابع طبيعي و امور دام استان سمنان واگذار شده و اين مركز بايد روي فاكتورهاي موثر بر شترداري كار كند.
حيف نيست آدم به جاي اينكه برود روي فاكتورهاي موثر بر شترداري كار كند مثل ننجون برود براي بوق‌هاي استكباري خوراك بپزد و دست به حركات قلتشن مآبانه بزند و با حمايت جريان انحرافي انقلاب مخملي بكند؟
حالا ادامه خبر را با هم مرور مي كنيم ... سپس كارشناسان و شترداران حاضر در جلسه‌اي در مباحث كارشناسي به توسعه شيوه پرورش شتر مولد به صورت نيمه‏باز (ترويج واحدهاي مولد)، موانع تامين بچه شتر و توجه به ايجاد زيرساخت‌هاي موردنياز تامين علوفه تكميلي، تاكيد كردند.
براي شما كه تا حالا شتر پرورش نداده ايد درك اين مباحث ساختاري مشكل است اما براي ننجون و برادر علي آبادي كه سال ها در بحث شيرين زيرساخت سابقه دارند اين حرفها خاطره است. مثلا يكي همين بحث زيرساختي توسعه شيوه پرورش شتر مولد به شيوه نيمه باز كه از توليد تخم مرغ دو زرده به مراتب سخت تر است.
اصلا چرا راه دوري برويم. كدام يك از شما خوانندگان عزيز مي دانيد تامين بچه شتر چه موانعي دارد؟ اگر راست مي گوييد دو تا از موانع تامين بچه شتر را بگوييد؟ ( البته با رعايت موازين اخلاقي)
افسوس كه ستون ما همينجا تمام شد وگرنه درباره توجه به ايجاد زيرساخت هاي مورد نياز تامين علوفه تكميلي يك مقاله علمي مي نوشتيم كه انگشتتان را هم با آن بخوريد. افسوس ...
کد مطلب: 67343
 
Share/Save/Bookmark