میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۲
 
 
انحراف به چپ‌های خطرآفرین
«ماشین اقتصادی کشور در مسیر توسعه قرار گرفته است»، «کشور از بحرانی که دوره گذشته برایش...

«ماشین اقتصادی کشور در مسیر توسعه قرار گرفته است»، «کشور از بحرانی که دوره گذشته برایش ایجاد کرده بود خارج شده و می‌توانیم در ادامه انتظار شکوفایی آنها باشیم»، «قرارداد برجام مانند آفتاب تابانی است که به زودی سیب و گلابی می‌دهد»، همه این موارد جملاتی خوش‌بینانه و امیدوارکننده‌ای است که دولت، قبل از اخذ رای اعتماد مجدد از مردم بیان کرده است، جملاتی که اکنون به صورت مطالبه‌ای درآمده که مردم باید پیگیر تحقق آنها باشند.
طلب مردم با تلاش دولت در راستای زمینه‌سازی برای تحقق وعده‌هایش میسر می‌شود و این تلاش باید مستند و در میدان عمل اتفاق بیفتد. دولت حالا باید تلاشش را مضاعف کند تا در مسیری که وعده‌های انتخاباتی‌اش محقق شود قرار بگیرد و این مسیر بدون داشتن نگاه عقلایی به جای نگاه حزبی و متعصبانه محقق نخواهد شد.
دولت اگر می‌خواهد در خاطر مردم به عنوان دولت راستگو و پایبند به وعده‌ها بماند باید تلاش کند که به جای انتخاب‌های احساسی که ناشی از گروه بندی خودی و ناخودی است مناصب را دست آنهای بسپارد که در میدان عمل می‌توانند موفق باشند. روحانی باید بداند که اگر دولت نتواند به وعده‌های خود عمل کند مردم همه را از چشم او می‌بینند و محبوبیت او کم می‌شود در حالی که ممکن است همچنان به وزرا و حزب‌هایی که از او حمایت کرده‌اند خوشبین باشند. بر این اساس روحانی به دو دلیل عمده باید بیشترین تلاش را در جهت تحقق وعده‌هایی که به مردم داده است داشته باشد.
اول اینکه روحانی برای محبوب ماندن و کنار گذاشته نشدن از سوی مردم نیازمند این رفتار است و مهمترین نکته که قطعا روحانی و هر دولتمرد و مسئول دیگری که در کشور پست می‌گیرد برایشان مهم است توجه به این موضوع است که کشور در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته و رو به جلو حرکت کند. قاعدتا روحانی که وعده پیشرفت و حرکت رو به جلو را به مردم داده است نشان داده که بیش از اینکه نگران محبوبیت خود باشد نگران پیشرفت کشور است پس به هر دو دلیل رئیس‌جمهور دوازدهم می‌خواهد وعده‌هایش را عملی کند. با این تفاسیر اگر بتواند ماشینی که مدعی است در مسیر توسعه قرار گرفته را با حرکتی متعادل و بدون انحراف به چپ‌هایی که ممکن است ماشین توسعه را به پرتگاه ببرد، در مسیر نگه دارد می‌تواند ادعا کند که موفق بوده و این مهم تنها با انتخاب‌های منطقی و فراجناحی به دست می‌آید.

سوشیانت آسمانی

کد مطلب: 99393
 
Share/Save/Bookmark