داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۵ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۵۷
 
 
مركز MRI بم راه‌اندازي مي‌شود
خبر نگار سیاست روز: فرماندار بم گفت: به زودي مركز MRI در اين شهرستان ‌راه‌اندازي مي‌شود.
مجيد اعتمادي اظهار داشت: وجود دستگاه MRI يكي از نيازهاي اساسي و مهم اين منطقه حادثه ديده در اثر زلزله به شمار مي‌رود. وي افزود: با توجه به درخواست مردم و با پيگيري‌هاي صورت گرفته، اين امر بسيار مهم محقق و به زودي شاهد راه‌اندازي اين مركز در شهرستان بم هستيم.
اعتمادي تصريح كرد: قبل از دولت نهم 171 تخت بيمارستاني در شهرستان بم وجود داشت كه با توجه به وسعت و جمعيت زياد منطقه اين تعداد كم بود، اما با مساعدت دولت عدالت‌محور در حال حاضر 344 تخت بيمارستاني در اين شهرستان براي خدمت‌رساني به شهروندان وجود دارد. وي در مورد شيوع سالك در اين شهرستان و اقدامات صورت گرفته در اين زمينه خاطرنشان كرد: با توجه به شيوع اين بيماري پوستي كه يكي از دلايل آن وجود نخاله‌هاي ساختماني ناشي از زلزله است، وجود يك مركز تحقيقاتي و درماني سالك در اين شهرستان امري واجب و ضروري احساس مي‌شود. اعتمادي اظهار داشت: با پيگيري‌هاي صورت گرفته، اين مركز راه‌اندازي و فعال شده و در امر مهار شيوع سالك و درمان آن نقش مهمي بر عهده دارد. وي افزود: در حال حاضر تعداد سه واحد پلي‌كلينيك، يك مركز بيماري‌هاي خاص، تعداد 54 واحد پانسيون پزشكان در اين شهرستان وجود دارد كه هيچكدام از موارد ذكر شده، قبل از دولت نهم در اين شهرستان وجود نداشت.
فرماندار بم تصريح كرد: تعداد مراكز بهداشتي و درماني اين شهرستان از 17 باب به 22 باب، خانه‌هاي بهداشت از 95 باب به 105 باب و همچنين تعداد پايگاه‌هاي اورژانس 115 از يك پايگاه به 9 پايگاه افزايش يافته است. وي گفت: نصب و راه‌اندازي دستگاه «سي‌تي‌اسكن» نيز يكي ديگر از خدمات دولت مهرورز نهم به مردم شريف و صبور شهرستان بم است.
کد مطلب: 19283
 
Share/Save/Bookmark