میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۹
 
 
امیر نصیرزاده در رزمایش فداییان حریم ولایت:
آماده پاسخگویی به هر تهدیدی هستیم
آماده پاسخگویی به هر تهدیدی هستیم
 

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان رزمایش فداییان ولایت گفت: پیام ما به ملت ایران این است که ما آماده پاسخگویی به هر تهدیدی هستیم.
امیر عزیز نصیرزاده در حاشیه رزمایش فداییان ولایت اظهار داشت: اهداف متعددی برای رزمایش پیش‌بینی شده بود که به بخش اعظمی از آنها دست پیدا کردیم که البته نقص‌هایی هم وجود داشت که باید در بررسی‌های رزمایش روی آنها کار کنیم تا در سال‌های بعد و مواقع اصلی این نقایص را بر طرف کنیم.
وی افزود: پیام ما به ملت ایران این است که ما آماده پاسخگویی به هر تهدیدی هستیم و پیام ما برای ملت‌های منطقه و کشورهای همسایه پیام صلح و دوستی است زیرا ما هرچه آماده تر باشیم امنیت منطقه بهتر تامین شده و نیازی به حضور بیگانگان ر منطقه نیست.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با مثبت ارزیابی کردن نبردهای هوایی صورت گرفته در رزمایش ادامه داد: یکی از برنامه‌های ما بکارگیری خلبانان جوان است. در جریان این رزمایش خلبانان جوان که برای اولین‌بار در رزمایش شرکت می‌کردند توانستند عملیات رزم هوایی را با صد در صد موفقیت آمیز به اجرا در آورند.
امیر نصیرزاده عنوان کرد: پرتاب بمب ۲۰۰۰پوندی از هواپیمای سی۱۳۰ که برای تهدیدات خاصی پیش بین شده با موفقیت انجام شد و پرتاب بمب و موشک از پهپادهای نهاجا از جمع دستاوردها و ویژگی‌های این رزمایش بود و در سال‌های آینده شاهد شلیک مهمات هوشمند و دوربرد خواهیم بود.
وی تصریح کرد: بزرگترین دستاورد ما ۴۰ سال تعمیر و‌ نگهداری هواپیماها است. مستشاران آمریکایی که بعد از انقلاب از ایران رفتند، فکر می‌کردند ما چند ماه هم نمی‌توانیم این هواپیماها را عملیاتی نگهداریم اما امروز نه تنها پس از ۴۰ سال این هواپیماها را عملیاتی نگهداشته‌ایم بلکه آنها را بهینه کرده و ارتقا دادیم و سامانه‌های ساخت داخل را روی این هواپیماها نصب کردیم.
در هشتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری، شکاری بمب‌افکن و ترابری با حضور در منطقه عمومی اصفهان به‌ مدت ۲ روز به انجام مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش پرداختند.
هشتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با دستیابی به همه اهداف از پیش تعیین شده با موفقیت پایان یافت.
در این رزمایش ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری، شکاری بمب‌افکن، ترابری سنگین و نیمه‌سنگین، سوخت‌رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین با حضور در منطقه عمومی اصفهان به ‌مدت ۲ روز به انجام مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش پرداختند.
در اولین روز از مرحله اصلی و هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، هواپیماهای شکاری بمب‌افکن اف۵ و صاعقه اهداف مهم و حیاتی دشمن فرضی را با استفاده از تسلیحات ساخت داخل نابود کردند.
همچنین هواپیماهای اف۷ مجهز به بمب‌های هوشمند، نقطه‌زن، دورایستا و راکت‌های ساخت داخل برای اولین بار اهداف حیاتی دشمن فرضی را با تکنیک‌های ابتکاری و خارج از رینگ پدافندی در عمق منطقه نبرد منهدم کردند.
در این مرحله از رزمایش جنگنده‌های رهگیر میگ۲۹ با شلیک موشک‌های بهینه‌شده R۷۳، موشک رها شده از هواپیمای اف۵ را با موفقیت رهگیری و منهدم کرد. در ادامه هواپیماهای اف۴ با بمباران سنگین (Carpet Bombing)، اهداف از پیش تعیین‌ شده را با موفقیت منهدم کردند.
در آخرین مرحله از روز اول رزمایش فدائیان حریم ولایت، بمب‌افکن راهبردی سنگین سوخو۲۴ و فانتوم با استفاده از غافلگیری شبانه و در ارتفاع پایین اقدام به بمباران سنگین هوا به زمین (Carpet Bombing) به‌سمت اهداف از پیش تعیین شده کردند و هواپیمای اف۴ نیز با استفاده از فلر اقدام به روشنایی صحنه نبرد در راستای شناسایی و انهدام اهداف توسط پرنده‌های مشابه کرد.
در دومین روز از مرحله اصلی و فازعملیاتی هشتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت، جنگنده بمب‌افکن‌های اف۴ با استفاده از موشک‌های ماوریک و بمب‌های ۲۰۰۰ پوندی قاصد اهداف دشمن فرضی را منهدم کردند.
در ادامه این مرحله از رزمایش جنگنده‌های شکاری رهگیر اف-۱۴ با پرواز بر آسمان منطقه رزمایش جنگنده‌های مهاجم دشمن فرضی را رهگیری و با موفقت منهدم کردند.
در این مرحله همچنین بمب‌افکن‌های راهبردی سوخو ۲۴ با حمل انواع موشک‌های بهینه شده و نقطه‌زن kh-۲۵ که توسط متخصصان جوان نیروی هوایی ارتش آماده بهره‌برداری و تست عملیاتی شده است، اهداف زمینی را با موفقیت منهدم کردند. در آخرین مرحله از این رزمایش هواپیماهای ترابری C-۱۳۰ با پشتیبانی هوایی (top cover) جنگنده‌های اف ۱۴، اهداف از پیش تعیین شده را با بمب‌های ۲۰۰۰پوندی مشقی و بمب‌های جنگی هدف قرار داده و با موفقیت نابود کردند. تسنیم

کد مطلب: 107539
 
Share/Save/Bookmark