میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۰
 
 
پیام روشن ارتش یمن به امارات

سخنگوی ارتش یمن ضمن درخواست از همه سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران برای ترک امارات گفت که همه امارات در تیررس حملات پهپادی و موشک‌های بالستیک ارتش یمن قرار دارد و تأسیسات اقتصادی امارات نیز اهداف مشروعی برای ارتش یمن به شمار می‌روند.
سرتیپ شرف لقمان از همه سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران خواست امارات را ترک کنند. وی گفت: امارات با همه تأسیسات اقتصادی و حیاتی‌اش هدف مشروعی برای ارتش یمن است. سرتیپ شرف لقمان گفت: الان پهپاد‌های ما به امارات پرواز می‌کنند و فرودگاه را هدف قرار می‌دهند که باعث توقف پرواز‌ها برای مدتی می‌شود. توقف پرواز‌ها برای امارات موجب خسارات زیادی است. علاوه بر اینکه خساراتی نیز وارد شده است که در ساعات یا روز‌های آینده اعلام خواهد شد و در حال حاضر به علت سانسور شدید خبری که اماراتی‌ها حاکم کرده‌اند این خسارات بر ملا نمی‌شود.
وی افزود: در روز‌های آینده نیز اتفاقات غافلگیرکننده ادامه خواهد یافت و اعلام خواهیم کرد. این حمله نیز در پاسخ به جنایاتی است علیه یمنی‌ها صورت می‌گیرد. همه امارات به اهداف مشروعی برای ما تبدیل شده است. همه امکانات اقتصادی و طرحهایش به عنوان اهداف مشروع ما هستند. حمله به فرودگاه دبی نیز یک حمله آزمایشی بود و همه تأسیسات اقتصادی امارات در آینده با پهپاد‌ها یا موشک‌های بالستیکی هدف قرار خواهند گرفت. وی تاکيد کرد: همه سرمایه‌گذاران خارجی از این کشور خارج شوند. ما هشدارمان را می‌دهیم تا نگویند که نگفتیم.
محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به اقدام امارات در تکذیب و سانسور عملیات موفق پهپادی یمن در دبی، تاکید کرد که این کشور بزودی با حقایقی مواجه خواهد شد که دیگر نمی‌تواند آن را تکذیب کند. وی با انتشار پستی در «فیس‌بوک» با انتشار خبر حمله پهپادی موفق به فرودگاه بین‌المللی دبی اظهار داشت: پس از روشن شدن حقایق درباره حمله پهپاد صماد ۳ به فرودگاه ابوظبی، که رژیم امارات تلاش کرد تا آن را ساختگی و تصادفی نشان دهد، به اذن الهی بزودی خود را مقابل حقایقی خواهد دید که بسختی بتواند کسی را درباره آن گمراه کند یا بتواند آن را تکذیب کند. رسانه‌های محور غربی - عبری - عربی درخصوص حمله یک فروند پهپاد جنبش انصارالله از نوع «صماد ۳» به فرودگاه بین‌المللی دبی امارات، سکوت کامل اختیار کرده اند. عمليات یک فروند پهپاد جنبش انصار الله از نوع «صماد ۳» به فرودگاه بین‌المللی دبی امارات باعث شد نود و پنج درصد از پروازهای این فرودگاه با تاخیر روبه‌رو شود.
در این میان پایگاه خبری ارتش یمن از حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی به فرودگاه بین‌المللی صنعا خبر داد. در همین حال موج انتقادات گسترده از حملات ائتلاف عربستان علیه غیرنظامیان در یمن برخی مقامات آمریکایی را نیز واداشته تا از عربستان بخواهند درباره حمله هوایی به اتوبوس دانش آموزان توضیحات شفاف ارائه دهد.
بنابر این گزارش، از سوی دیگر وزارتخانه‌های بهداشت و حمل‌و‌نقل یمن بر ضرورت بازگشایی فرودگاه بین‌المللی صنعا برای جلوگیری از مرگ هزاران بیمار یمنی تاکید کردند.
کارشناسان شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی اعلام کردند که حملات ائتلاف عربستان سعودی به یمن تلفات غیرنظامی زیادی برجا گذاشته و برخی از این حملات می‌تواند مصداق جنایات جنگی باشد. کارشناسان شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی ۴۱ صفحه‌ای درباره ۱۱ حمله در یمن، به حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به بازار، مراسم‌های عروسی، خاکسپاری و قایق‌های ماهیگیری اذعان کردند. کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که افسران اماراتی، اسرای خود در زندان‌های مخفی در «عدن» یمن را مورد شکنجه جنسی قرار می‌دهند.

کد مطلب: 105838
 
Share/Save/Bookmark