میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۶
 
 
استاندار کرمانشاه در ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده:
نحوه توزیع کمک‌های مردمی بین زلزله‌زدگان رسانه‌ای شود
اظهارات شبکه‌های معاند درخصوص ارسال کمک‌ها به یمن و سوریه صحت ندارد

استاندار کرمانشاه گفت: نحوه توزیع کمک‌های مردمی بین زلزله‌زدگان استان کرمانشاه رسانه‌ای شود تا افراد وطن‌فروش در شبکه‌های معاند از این موضوع سوءاستفاده نکنند.
هوشنگ بازوند دیروز در جلسه ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله‌زده اظهار داشت: جهت تسهیل و شتاب در امر بازسازی، بانک‌ها در مناطق زلزله‌زده فعالیت خود را تا ساعت ۲۰ هر روز ادامه دهند و این امر باید در کلیه بانک‌ها عملیاتی شود. البته در برخی شهرستان‌ها حجم پرونده‌های ارجاعی سبک‌تر است. تشخیص هرگونه کاهش ساعت کاری در این شهرستان‌ها برعهده فرمانداران است.
وی یادآور شد: یکی از شاخص‌های پیشرفت در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده، اجرای سقف واحدهای احداثی است. بنیاد مسکن باید تمام توان خود را در شتاب بخشیدن به این روند به کار بگیرد. استاندار تاکید کرد: باید تا پایان خردادماه سال‌جاری با کلیه معرفی‌شدگان به بانک‌ها عقد قرار داد بسته شود.
بازوند گفت: از امروز تا چهارشنبه هفته آینده نمایندگان بانک‌ها و بنیاد مسکن طی جلسه‌ای تفکیک بانک‌ها را جهت پرداخت وام مشخص کنند و اگر احتمال دادند تا پایان خرداد عقد قراردادها محقق نمی‌شود می‌توانند یک فرصت ۱۵ روزه دیگر را به آن اضافه کنند.
وی به وضعیت مستاجرین در مناطق زلزله اشاره کرد و ابراز داشت: از این افراد کسانی که دارای زمین هستند به بنیاد مسکن معرفی شوند و بنیاد مسکن هم پس از تایید وارد شدن خسارت به آنها جهت دریافت وام به بانک‌ها معرفی کنند.
بازوند یادآور شد: طی هماهنگی به عمل آمده قرار شد آن دسته از مستاجرینی که زمین ندارند از طرف سازمان راه و شهر سازی زمینی را برای آنها در نظر بگیرند و برای ساخت و ساز به آنها وام پرداخت شود. وی اداره راه و شهرسازی را مسئول پایش مستاجرین اعلام کرد و ادامه داد: برای پایش یک دستورالعمل خاص قرار دهید تا تبعیضی به وجود نیاید.
بازوند تصریح کرد: با توجه به شیطنت شبکه‌های معاند درخصوص پرداخت کمک‌های مردمی مختص زلزله‌زدگان به کشور یمن و سوریه تاکید می‌شود نحوه توزیع کمک‌های مردمی بین زلزله‌زدگان رسانه‌ای شود تا افراد وطن‌فروش در شبکه‌های معاند از این موضوع سوء‌استفاده نکنند.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: کمک‌های مردمی به هلال‌احمر ۶۴ میلیارد تومان بوده و این مجموعه تاکنون ۶۹ میلیارد تومان به زلزله‌زدگان پرداخت کرده است که افزون بر میزان کمک‌ها است. وی اظهار داشت: چهره‌های مشهوری که کمک دریافت کرده‌اند نیز در حال انجام کارها هستند. پروژه‌های خانم نرگس کلباسی به خوبی در حال انجام هستند. آقای زیباکلام هم طرح خود را به مدیریت استان ارایه داده و آقای علی دایی در حال پیگیری اجرای طرح‌های خویش هستند.

رسیدگی به مشکل عدم واریز پول به حساب ۱۰ هزار خانوار زلزله‌زده
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه گفت: زلزله‌زدگانی که لیست آنها در بنیاد مسکن وجود دارد و هزینه‌ای به حساب آنها واریز نشده ۱۰ هزار خانوار هستند که به مشکل آنها رسیدگی می‌شود.
محمدرضا امیریان نیز در این جلسه اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر استان از محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی ۶۴ میلیارد تومان با هماهنگی استانداری به حساب خانوارهای زلزله‌زده واریز شد. وی افزود: علاوه بر این مبلغ از طرف جمعیت هلال‌احمر نیز ۵ میلیارد تومان کمک شده است و در مجموع ۶۹ میلیارد به حساب خانوارها واریز شده است.
امیریان افزود: قبل از سال ۹۷ نیز مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی به حساب خانوارهای تخریبی نوع یک و دو واریز شد.
وی گفت: مبلغ عیدی واریز شده را ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: همچنین مبلغ ۲ میلیون تومان برای ۲۹ هزار حانوار طی امسال برای خانوارهای آسیب دیده جهت خرید لوازم ضروری از جمله یخچال و کولر واریز شد.
امیریان اظهار داشت: قبل از عید حدود ۳۵ هزار خانوار دارای واحد تخریبی بودند که طی آخرین اعلام بنیاد مسکن این آمار به بیش از ۴۵ هزار خانوار رسیده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه افزود: افرادی که لیست آنها در بنیاد مسکن وجود دارد و پولی به حسابشان ریخته نشده که حدود ۱۰ هزار خانوار هستند در اسرع وقت به مشکل آنها رسیدگی خواهد شد.

کد مطلب: 104488
 
Share/Save/Bookmark