میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۰
 
 
رئیس جمهور:
۱۴ هزار منزل مسکونی در سیستان وبلوچستان بازسازی می شود
۱۴ هزار منزل مسکونی در سیستان وبلوچستان بازسازی می شود
 

رئیس جمهور گفت: ۱۴ هزار منزل مسکونی شهری و روستایی توسط بنیاد مسکن در سیستان و بلوچستان بازسازی می شود.
حجت الاسلام حسن روحانی، در جلسه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در چابهار با اشاره به اینکه موضوع بلایای طبیعی یک موضوع فراگیر در نقاط مختلف جهان است، افزود: باران به عنوان رحمت الهی هم نعمت بزرگی است و هم برخی اوقات مشکلاتی به وجود می‌آورد. وی ادامه داد: متأسفانه در باران اخیر مشکلاتی برای مردم جنوب سیستان و بلوچستان پیش آمده، خانه‌ها را آب گرفته و راه‌های ارتباطی و مسیرهای رفت و آمدهای مردم دچار مشکل شده و اموال آنها از بین رفته است. وی با بیان اینکه این حادثه باعث می‌شود، تکمیل بسیاری از طرح‌های توسعه استان سیستان و بلوچستان تسریع شود، بیان کرد: درست است که سیل برای مردم سیستان و بلوچستان مشکلاتی ایجاد کرد، اما در آینده برای این استان منشأ خیر خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه دولت خود را موظف می‌داند که خسارت‌های سیل را جبران می‌کند، افزود: دولت همه توان و امکان خود را برای بازسازی خسارت‌های استان سیستان و بلوچستان به کار می‌گیرد.
روحانی ادامه داد: اینکه همه مسئولان و مردم اعم از شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان در کنار هم هستند نشان دهنده وحدت، اتحاد و همدلی مردم این نقطه از ایران اسلامی است و جای بسی خوشحالی دارد. وی از استان سیستان و بلوچستان و بندر چابهار به عنوان پیشانی توسعه کشور یاد کرد و افزود: ظرفیت بندر چابهار در فاز اول طرح توسعه آن ۲.۵ میلیون تن هدف گذاری شده بود که در فاز دوم آن برای توسعه بندر شهید بهشتی ظرفیت آن به ۸.۶ میلیون تن افزایش یافت.
روحانی با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر چابهار حدود ۱۱ میلیون تن است، ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان در دولت تدبیر و امید جایگاهی جهانی پیدا کرده است و امروز چابهار برای بسیاری از کشورها مرکز تردد و حمل و نقل شده است.
وی افزود: پروژه راه‌آهن هم در استان آغاز شده و رهبر معظم انقلاب اجازه دادند ۳۰۰ میلیون یورو برای تکمیل راه‌آهن چابهار اختصاص یابد که در آینده خواهید دید که راه‌آهن، کشتی، اتوبان و فرودگاه در کنار هم در این استان خواهد بود و این موجب یک تحول بزرگ می‌شود. 

کد مطلب: 112489
 
Share/Save/Bookmark