میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲
 
 
اذعان یک پایگاه خبری برزیلی به توانمندی ایران در مبارزه با کرونا

یک پایگاه خبری برزیلی به توانمندی ایران در مبارزه با کرونا با وجود تحریم‌های آمریکا پرداخت و نوشت: ایران علیرغم تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، توانمندی خود در مواجهه با کرونا را نشان داد.
تارنمای خبری R۷ برزیل با اشاره به تجربه ایران در مدیریت بحران‌ها به ویژه در اوضاع کنونی و شیوع کرونا نوشت: ایران علیرغم تحریم‌های سنگین بین‌المللی و مشکلات اقتصادی، توانمندی خود در مواجهه با همه گیری کووید-۱۹ را با تولید انبوه ماسک، دستگاه تنفس مصنوعی و کیت‌های تشخیص بیماری نشان داده، به نحوی که به گفته مسئولان، پس از تامین نیازهای داخل، این کشور به دنبال صادرات آنها است.
در این مطلب با اشاره به اظهارات علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران مبنی بر اینکه ما سال ها هنر زندگی در بحران را آموخته‌ایم و اخیرا از تجربیات کشور برای کار با تکیه بر منابع خودمان استفاده می‌کنیم، می‌افزاید: ایران در چهار دهه گذشته پس از انقلاب در سال ۱۹۷۹، بر هشت سال جنگ تحمیلی با عراق، بلایای طبیعی از جمله زلزله و همچنین تحریم‌های شدید اقتصادی غرب فائق آمده است. این کشور اکنون با تحریم‌های جدید ایالات متحده روبروست که اقتصاد کشور را با مشکل مواجه کرده و به تلاش‌ها برای مبارزه با کووید-۱۹ که موجب مرگ بیش از شش هزار و ۲۰۰ نفر و ابتلای ۹۷ هزار نفر در کشور شده - و در ماه گذشته سیر نزولی داشته است- ضربه می‌زند.
براساس این گزارش، «احمد بهفر» مدیر عامل شرکت مهندسی ایرانی «احیا درمان پیشرفته» می‌گوید: همه این اتفاقات صنعت ایران را تشویق کرده تا جایگزین مناسبی پیدا کند و خود را برای مقابله با هر بحرانی تطبیق دهد. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران عنوان کرده که سطح کنونی تولید تجهیزات و امکانات بیمارستانی پاسخگوی نیازهای داخلی است و تقریبا هیچ وسیله و تجهیزات مورد نیاز برای مبارزه با سارس- کووید-۱۹ وجود ندارد که در داخل تولید نشود.
معاون رئیس جمهور ایران افزود: نکته مهم این است که ما شرکت‌هایی با توانمندی بالای فناوری طراحی و تولید انبوه کالا در مواجهه با وضعیت‌های جدید و پیش بینی نشده جهانی داریم.

کد مطلب: 113668
 
Share/Save/Bookmark