میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۱۵
 
 
سرگرداني يار مهربان
توي خبرهاي خبرگزاري هاي مختلف گزارش ها و عكس هايي از بازديد وزير ارشاد از مصلی امام خمینی(ره) مکان برگزاری بیست و پنجمین...

توي خبرهاي خبرگزاري هاي مختلف گزارش ها و عكس هايي از بازديد وزير ارشاد از مصلی امام خمینی(ره) مکان برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که با همراهی «علی نیکزاد» وزیر راه و شهرسازی رخ داده بود، ديده مي شد.
داشتم خبر را مي خواندم كه توي همان پاراگراف‌هاي اول متوقف شدم. بيست و پنجمين...
انگار به چشم بر هم زدني ۲۵ دوره برگزاري نمايشگاه گذشته است و ما اصلا حواسمان نبوده كه يك ربع قرن از شروع اين نمايشگاه گذشته است.
نمايشگاهي كه نمايشش و تماشايش هم حس خوبي مي دهد. بالاخره توي فضايي كه با هزار بند و تبصره و افزودن كتاب هاي درسي و روزنامه ها و مجلات آشپزي و زيبايي، مي توان سرانه مطالعه آن را قدري تكان داد و آمار را بهتر نشان داد، برگزاري نمايشگاه كتاب قدري حال آدم را بهتر مي كند.
حالا مهم نيست برخي ها براي چه به نمايشگاه مي‌آيند. مهم نيست براي كتاب مي‌آيند يا براي سيب‌زميني سرخ كرده و ساندويچ ژامبون. مهم نيست آنجا را بنگاه دوست يابي تصور مي كنند.
اما همين نمايشگاهي كه ۲۵ سال از عمر آن مي گذرد، هنوز صاحب خانه نشده است. هنوز تكليفش معلوم نيست و هنوز نتوانسته يك جا آرام بگيرد.
طي اين چند سالي كه نمايشگاه كتاب و خيلي از نمايشگاه هاي ديگر به مصلاي تهران منتقل شد و بعضي‌هايشان را هم سَرَكي كشيديم، همواره در ذهنم اين سوال بي جواب براي خودش بالا و پايين مي پريد كه پس چه زماني اين مصلي تمام مي شود و قسمت هاي باقيمانده اش هم درست مي شود؟
اما هرسال آنقدر پيشرفت كار لاك پشتي بود كه تقريبا اصلا به چشم نمي آمد.
حالا كه دو تن از وزيران كشور رفته اند و از شرايط امكانات بازديد كرده اند، اميدواريم قدري كار سرعت بيشتري بگيرد و از آن مهم تر براي نمايشگاه كتاب هم يك جاي دائمي در نظر بگيرند تا هميشه نمايشگاه كتاب داشته باشيم. صاحب خانه شدن نمايشگاه كتاب كار خيلي بزرگي نيست، اما مي تواند قدري به اين يار مهربان كمك كند تا بهتر از گذشته خودش را به ما نشان دهد.

کد مطلب: 72806
, مولف : مهدي رجبي
 
Share/Save/Bookmark