میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱
 
 
روشنگری رسانه های داخلی و سخنان سنجیده مسئولین
دشمنی ها علیه جمهوری اسلامی ایران آنقدر پیچیده، برنامه ریزی شده و عمیق است که حتی شاید نتوان تصور کرد...
دشمنی ها علیه جمهوری اسلامی ایران آنقدر پیچیده، برنامه ریزی شده و عمیق است که حتی شاید نتوان تصور کرد که در جریان یک اتفاق در کشور، دشمنان بخواهند از ان برای ملتهب کردن فضای کشور استفاده کنند اما دشمنی های عجیب آنها درجریان است.
سالهای طولانی است که جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمنان تحت انواع دشمنی ها است، تحریم، تهدید نظامی، تهدیدات سیاسی،فضا سازی های رسانه ای در سطح جهان علیه ایران، تبلیغات منفی در میان افکار عمومی و سیاه جلوه دادن ایران در میان مردم جهان و بسیاری دشمنی ها دیگر که نمونه آن را علیه هیچ کشوری نمیتوان یافت.
در این ۱۰ روز اعتراض مردم خوزستان به شرایطی که به خاطر کمبود آب برای آنها ایجاد شده بود، دشمنان با بهره گیری از عوامل رسانه ای خود و امکانات وسیعی که در اختیار دارند، به علاوه عوامل نفوذی و ضد انقلاب موجود در کشور و گروه های تروریستی تجزیه طلب، که از سوی رژیم هایی چون آل سعود، آمریکا و صهیونیست ها حمایت میشوند، وارد معرکه شده و با قدرت نسبت به التهاب آفرینی برای فتنه انگیزی و اشوب تلاش میکنند.
در میان اقداماتی که خطر رسانه ای دشمنان در اینگونه موارد در پیش میگیرند، دروغ پردازی های گسترده در دستور کار است تا با فریب افکار عمومی فضای سیاسی کشور حساس تر و امنیتیتر شود و باعث تحریک احساسات مردم گردد.
همگان به خاطر دارند که در جریان فتنه ۸۸ تیم رسانهای و اتاق فکر دشمن در آن مقطع با دروغ های خود سعی کرد تا میان افکار عمومی مطرح کند که نیروی حزب الله برای سرکوب مردم وارد ایران شده است در حالی که این یک دروغ بزرگ و کذب محض بود و هیچ سند و مدرکی برای اثبات این ادعا ارانه نشد چرا که از اساس دروغ بود و سندی درباره آن وجود نداشت.
در جریان اتفاقات خوزستان حتی عکس معمر قذافی رهبر لیبی بجای یکی از کشته شدگان اعتراضات خوزستان منتشر شد که نشان می دهد جریان پشت سر این اقدامات تا چه اندازه وقیح است.
این روش و ترفند تبلیغات رسانه ای سال ها است در جریان است که البته دارای قدمتی قدیمی است چنانکه در دوران هیتلر و جنگ جهانی دوم در ابعاد گسترده ای از سوی حکومت نازی آلمان دنبال میشد.
دروغ های بزرگ تاکنون علیه جمهوری اسلامی ایران نیز به کار برده شده، مثلا در اتفاقات ۹۸ رسانه های بیگانه به دروغ مدعی شدند در این اعتراضات ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ هزار نفر کشته شدند.
اکنون نیز در اعتراضات خوزستان سعی داشتند کشته سازی کنند تا احساسات افکار عمومی بیشتر قلیان کند.
اکنون که شرایط در خوزستان پس از تمهیداتی که به کار گرفته شد می رود تا آرامتر شود، با دروغ بزرگ ورود نیروهای حشدالشعبی به ایران برای سرکوب مردم خوزستان سعی دارند تا فضای آرامش یافته را ملتهب کنند در حالی که در اعتراضاتی که دیده می شود اصلا بحث سرکوب مردم نیست بلکه بحث مقابله با عواملی است که از این فضا سوء استفاده کرده و سعی می کنند اقدامات تروریستی، آشوبگرانه و فتنه انگیزانه انجام دهند و با سلاح گرم وارد میدان شوند.
عراق خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و اکنون با گروه های تروریستی در داخل کشور درگیر است.
آیا جمهوری اسلامی ایران خود نمی داند که اگر دست به چنین کاری بزند، یک تصمیم اشتباهی گرفته است که جبران آن ناممکن خواهد بود؟
روز گذشته رهبر معظم انقلاب در سخنانی ضمن انتقاد از مسئولینی که در زمینه کاهش مشکلات استان خوزستان کم کاری کرده اند، اعتراضات مردم را نیز به حق دانستند.
اکنون فضا رو به آرامش است و شرایط ملتهب کاهش پیدا کرده به همین خاطر اتاق فکر رسانه ای دشمنان دست به کار شده و سعی دارد با طرح دروغ های بزرگی چون ورود نیروهای حشدالشعبی به ایران به آشوب ها دامن بزنند.
شرایط خوزستان عادی شده است، هر چند نباید به اقدامات کوتاه مدت اکتفا شود، اما دشمنان از آرامشی که ایجاد شده عصبانی هستند و تلاش دارند تا به آن دامن بزنند. روشنگری رسانه های داخلی و سخنان سنجیده و منطقی مسئولین درباره مشکلات ایجاد شده در استان میتواند جو را آرامتر کند، تا زمانی که دولت بعدی بر سر کار بیاید و برنامه های دقیق و کاربردی برای پایان دادن به مشکل آب خوزستان ارائه دهد.

نوییسنده: محمد صفری
کد مطلب: 118960
 
Share/Save/Bookmark