میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۶
 
 
رویترز مدعی شد
آمریکا نیروهای بیشتری به عربستان اعزام می‌کند
آمریکا نیروهای بیشتری به عربستان اعزام می‌کند
 

یک رسانه انگلیسی مدعی شد آمریکا قصد دارد چند هزار نیرو جدید به عربستان سعودی اعزام کند. خبرگزاری انگلیسی رویترز روز جمعه به نقل از منابع آگاه در پنتاگون مدعی شد که آمریکا قصد دارد در واکنش به ماجرای حمله پهپادی ماه گذشته به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو، چند هزار نیرو را به عربستان سعودی اعزام کند. وزارت دفاع آمریکا تاکنون درخواست خبرنگار رویترز برای اظهارنظر رسمی در این زمینه را رد کرده است و منابع آگاهی که با رویترز صحبت کرده‌اند، اطلاع دقیقی در مورد تعداد نظامیانی که قرار است به عربستان سعودی اعزام شوند در اختیار این خبرگزاری قرار نداده‌اند و تنها به گفتن اینکه «چند هزار نیرو» به منطقه اعزام خواهند شد، اکتفا کرده‌اند.
بامداد روز شنبه ۲۳ شهریورماه دست‌کم ۱۰ پهپاد تهاجمی یمنی به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو حمله کردند و بر اثر این حمله تولید نفت عربستان به‌میزان ۵.۷ میلیون بشکه در روز کاهش یافت. در پی این حمله غیرمنتظره که به افزایش بیش از ۱۴درصدی بهای نفت در معاملات روز دوشنبه ۲۶ شهریور در بازارهای جهانی منجر شد، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور و تنی چند از مقامات آمریکایی در اظهارات خود تلاش کرده‌اند که ایران را عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان معرفی کنند و اوضاع را به‌گونه‌ای جلوه دهند که ایران تهدیدی برای بازار نفت و اقتصاد جهانی است.
در ادامه مقامات عربستان سعودی نیز تحت تأثیر القائات کارشناسان آمریکایی مدعی شدند که ایران عامل حمله به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو بوده است. جمهوری اسلامی ایران بارها ادعاهای عربستان و آمریکا درباره دست داشتن در این حملات را به طور قاطع رد کرده است.

کد مطلب: 111165
 
Share/Save/Bookmark