میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۲
 
 
محدوديت به سبك آمريكايي
دموکراسي، حقوق بشر و آزادي واژه‌اي است که کشورهاي غربي همواره بر زبان مي‌آورند و با اين ادعا نيز در امور ساير...

دموکراسي، حقوق بشر و آزادي واژه‌اي است که کشورهاي غربي همواره بر زبان مي‌آورند و با اين ادعا نيز در امور ساير کشورها دخالت مي‌کنند. اين سياست را عينا در رفتار آنان در قبال جمهوري اسلامي ايران مي‌توان مشاهده کرد به گونه‌اي که آمريکايي‌ها ادعا دارند تحريم‌هاي حقوق بشري عليه ايران باقي و حتي افزايش خواهد يافت.
کارنامه ۳۷ ساله انقلاب اسلامي نشان مي‌دهد که کشورهاي غربي در آستانه انتخابات‌ها اين ادعاها را تشديد مي‌کنند که محور آن را نيز ادعاي لزوم حذف تمام نظارت‌ها بر کانديداهاي انتخابات از مجلس شوراي اسلامي گرفته تا خبرگان رهبري و رياست‌ جمهوري مي‌باشد. اين روزها ثبت نام نامزدهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري در حالي در جريان است كه آنچه غرب ترويج مي‌دهد آن است که نظارت استصوابي شوراي نگهبان مغاير با حقوق بشر و دموکراسي است و هيچ‌گونه مميزي و نظارتي نبايد براي ورود کانديداها به عرصه انتخابات باشد. به عبارتي ادعاي غرب آن است که هر کس که بخواهد مي‌تواند کانديدا شود و ملاک صرفا آن است كه فرد بتواند نظر مردم را از هر راهي كه شده بدست آورد حتي با فريب مردم.
غرب دموکراسي و حقوق بشر القايي خود را در حالي در لايه‌هاي پرونده‌هاي حقوق بشري ضد ايراني ترويج مي‌نمايد که بررسي پرونده غرب نکات قابل توجهي را آشکار مي‌سازد.
نخست آنکه در باب مقوله انتخابات در جوامع اروپايي و آمريکايي شديدترين نظارت‌ها صورت مي‌گيرد تا افرادي که داراي نقاط سياه در پرونده خود مي‌باشند وارد عرصه انتخابات نگردند به گونه‌اي که به صراحت مي‌توان گفت مولفه‌هايي مانند شوراي نگهبان با نام‌هاي ديگر اما با همان مسئوليت، وظيفه نظارت بر انتخابات‌ها و تعيين صلاحيت نامزدها را دارا مي‌باشند.
دوم آنکه در باب آنچه حقوق بشر ادعايي غرب با محوريت حذف تمام قيد و بندها و ارزش‌هاي اسلامي و اخلاقي به عنوان شاخصه‌هاي حقوق بشر عنوان مي‌گردد نکته قابل توجه آن است که صرفا در چارچوب ترويج حذف ارزش‌ها و آرمانهاي اسلامي و انقلابي اين مفاهيم به کاربرده مي‌شود حال آنکه غرب در ساير امور مميزي‌ها، محدوديت‌هاي گسترده‌اي را در قبال ملت ايران اعمال مي‌دارد که هر کدام از آنها ابعاد گسترده‌اي از نقض حقوق بشر و حتي دموکراسي ادعايي خود غربي‌هاست.
به رغم آنکه دستيابي به دانش هسته‌اي بدون محدوديت حق اعضاي آژانس از جمله جمهوري اسلامي ايران است، غربي‌ها حتي حاضر به پذيرش حق ايران براي داشتن يک سانتريفيوژ نبودند و اگر نبود مقاومت ۱۲ ساله ملت ايران اکنون تمام حقوق هسته‌اي ايران را حذف کرده بودند، داشتن توان دفاعي متناسب با تهديدات حق جمهوري اسلامي است حال آنکه غرب همچنان حذف توان موشکي و راداري ايران را مطرح مي‌سازد كه نمود آن بلوايي است كه اين روزها درباره آزمايش موشك عماد از سوي مقامات كاخ سفيد و نمايندگان كنگره صورت مي‌گيرد و حتي آمريكا در اقدامي ايران‌هراسانه و فريبكارانه ادعا كرده براي مقابله با توان موشكي ايران سيستم راداري در روماني مستقر كرده است، داشتن اقتصادي پيشرفته و در ارتباط بودن با سراسر جهان در حالي حق ايران است که غرب با ادعاهاي واهي و اعمال تحريم‌ها به محدود‌سازي اين حق پرداخته و حتي بسياري از کشورها را به دليل عبور از خطوط قرمز اقتصادي غرب در قبال ايران تحريم و مورد بازخواست قرار داده‌اند، در حالي جمهوري اسلامي در چارچوب امنيت خود و منطقه، ارزش‌ها و آرمان‌هايش مبني بر حمايت از ملت‌هاي مسلمان، مظلومان و مستضعفان جهان به مبارزه با تروريسم و حمايت از جبهه مقاومت مي‌پردازد که غرب آن را مغاير با اصول خود دانسته و خواستار عدم حضور ايران در معادلات منطقه گرديده و نسخه مطيع آمريکا بودن را ترويج مي‌کند. جالب توجه آنکه آمريکا حتي بر روابط ايران با كشورهاي ديگر نظير كشورهاي آفريقايي و آمريكاي لاتين نيز حساسيت داشته و توقف آن را از خطوط قرمز خود عنوان مي‌دارد.
مجموعه آنچه ذکر شد و صدها رفتار ديگر که در قالب مميزي‌ها و خطوط قرمز آمريکا در قبال جمهوري اسلامي و ملت ايران صورت مي‌گيرد بيانگر اين حقيقت است که ادعاهاي حقوق بشري و دموکراتيک غرب صرفا يک بهانه‌جويي براي ترويج فرهنگ غربي و حذف ارزش‌هاي انقلابي و اسلامي ملت ايران است چنانکه هر آنچه را که موجب پيشرفت، امنيت و ثبات جمهوري اسلامي مي‌گردد را با خط قرمز ساختگي و واهي محدود مي‌سازند و براي هر آنچه كه به تضعيف ايران اسلامي بينجامد هيچ خطوط قرمز و محدوديتي قائل نيستند و براي حذف موانع آن در لواي نام دموكراسي و حقوق بشر مبادرت مي‌ورزند.

کد مطلب: 94622
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark