میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۷
 
 
ایتالیا جلوی شاگردان ولاسکو زانو زد
نبرد سخت ایران و روسیه در ژاپن
نبرد سخت ایران و روسیه در ژاپن
 

تیم ملی والیبال ایران که روزگذشته در یک بازی تماشایی با نتیجه ۳بر ۲ ایتالیا، نایب قهرمان قاره اروپا را شکست داد در سومین مسابقه رقابت‌های قهرمان قاره‌های جهان امروز و از ساعت ۱۰:۴۰ باید به مصاف روسیه قهرمان المپیک و لیگ جهانی برود.
شاید کمتر کسی پیش بینی می‌کرد که تیم قدرتمند روسیه رقابت‌های قهرمان قاره‌های جهان را با شکست آغاز کند. جایی که بازیکنان مغرور این تیم مقابل ایتالیا شکست ۳بر یک را پذیرفتند. روس‌ها در دومین روز مسابقات کار دشواری برابر ژاپن نداشتند. اما بعد از ۲۴ ساعت استراحت باید برابر ایران به میدان بروند. والیبالیست‌های ایران یکی، دو سال است که با هدایت خولیو ولاسکو (ملقب به جادوگر دنیای والیبال) به جمع برترین تیم‌های جهان وارد شده‌اند. ایران و روسیه در دو سال گذشته چهار بار در میادین رسمی به مصاف یکدیگر رفتند. البته در هر چهار مسابقه پیروزی با روس‌ها بوده است. با این حال برگزاری دیدارهای دوستانه و حضور در تورنومنت‌های تدارکاتی مختلف برای هر دو تیم فرصت دست و پنجه نرم کردن را پدید آورد. در آخرین رویارویی‌های والیبال ایران و روسیه، ملی پوشان ایران از مجموع سه بازی دوستانه با روس‌ها دو پیروزی کسب کردند.
حالا این دو تیم باردیگر در یک میدان رسمی باید در برابر هم صف آرایی کنند. سابقه والیبال روسیه با ایران قابل قیاس نیست. بزرگترین افتخارات تیم ملی والیبال ایران در دو قهرمانی آسیا و حضور در یک دوره مسابقات لیگ جهانی خلاصه می‌شود. این در حالی است که روسیه چهار مدال طلای المپیک، شش طلای قهرمانی جهان، شش طلای جام جهانی، سه مدال طلای لیگ جهانی و ۱۳ مدال طلای قهرمانی اروپا را در کارنامه دارند. شاید کمتر علاقه‌مندی به والیبال با نام دیمیتری موزرسکی ستاره بلندقامت والیبال روسیه آشنا نباشد. بازیکن موثری که کمتر دفاع روی توری در جهان توانایی مهار آبشارهایش را دارد. بازی خوب او در کنار اسپرینیدوف و نیکولای پالوف سیل آبشارهای مهار نشدی را به زمین حریف جاری می‌کند.
اگر تیمی می‌خواهد مقابل روسیه نتیجه بگیرد باید در تمام فاکتورها بی‌نقص عمل کند. سد دفاعی مستحکم و بلند قامت روسیه اجازه نمی‌دهد بلند زن‌ها به راحتی امتیاز بگیرند. باید دید خولیو ولاسکو سرمربی کارکشته تیم ملی والیبال ایران با شناختی که از حریف قدرتمند خود دارد با چه آرایشی تیم خود را هدایت می‌کند. اما در اردوی تیم ملی والیبال ایران همچنان خبر مصدومیت امیر غفور بزرگترین دغدغه کادر فنی است. اگرچه شهرام محمودی به خوبی می‌تواند قطر پاسور را پوشش دهد اما در یک بازی پرفشار نیاز به تعویض در هر پستی محسوس است. از سوی دیگر مثل همیشه کار در سرعت برابر تیم کند روسیه می‌تواند برگ برنده ایران باشد. بی شک محمد موسوی سر حال نقطه اتکای تیم ایران در حملات سرعتی خواهد بود. تیم ایران پس از گرفتن یک ست از برزیل و پیروزی مقابل ایتالیا با روحیه بسیار خوبی برابر روسیه به میدان می‌رود. باید دید مصاف تیم پرافتخار روسیه در برابر بازیکنان شگفتی ساز ایران چه نتیجه‌ای به دنبال خواهد داشت.

موسوی و ایران، ایتالیا را بلوکه کردند
سایت فدراسیون جهانی والیبال(FIVB) در گزارش دیدار ایران و ایتالیا در رقابت‌های والیبال جام قهرمانان نوشت: "ایران روز گذشته با برگزاری یک دیدار حساس موفق شد با ارائه یک بازی برتر ایتالیا را با نتیجه‌ سه بر دو شکست داد.
ایتالیا که در بازی قبلی خود توانسته بود با یک بازی برتر روسیه را شکست دهد، در برابر تیم با انگیزه ایران قرار گرفت که در بازی اول خود به برزیل باخته بود. ایران و ایتالیا پیش از بازی این دیدار پنج بار با یکدیگر بازی کرده بودند که ایتالیا در چهار دیدار آن به پیروزی رسیده بود که از جمله آن می‌توان به برتری سه بر دو بر لیگ جهانی اشاره کرد. اما ایران که در این دیدار در کیوتو برگزار شد، قدرتمند ظاهر شد و موفق شد با نتیجه‌ سه بر دو ایتالیا را شکست دهد.
سید محمد موسوی در این دیدار بهترین بازیکن ایران بود که با دفاع‌های بی نقص خود هشت امتیاز از ۱۷ امتیاز خود در این دیدار را برای ایران به دست آورد. ایرانیان خیلی زود بازی را برای ایتالیا سخت کردند. سرویس‌های زیبای فرهاد قائمی و عادل غلامی باعث شد تا ایران خیلی زود از حریف پیش بیفتد.
ایتالیایی‌ها در ست نخست تمرکز خود را از دست دادند، اما در ادامه درخشش قائمی باعث شد تا ایران با پنج اختلاف امتیاز (۲۳- ۱۹ ) از حریف پیش بیفتد. در ادامه ایتالیا با دفاع‌های بارانوویچ و بیرارلی خود را به ایران نزدیک کردند اما ایران در نهایت موفق شد ست نخست را با نتیجه‌ ۲۶ بر ۲۴ به سود خود به پایان ببرد. در ست دوم نیز دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند. ایوان زایتسف در این ست همراه محمد موسوی، دو بازیکن امتیازآور تیم‌هایشان بودند. آنها چندین بار همدیگر را دفاع می‌کردند، اما چند اشتباه از فرهاد قائمی باعث شد تا ایتالیا بازی را به دست بگیرد و ۱۴ – ۸ از ایران جلو بیفتد. در ادامه، ولاسکو، رحمان داوودی به میدان فرستاد، اما ایتالیا هم چنان سوار بر بازی بود. اسپک‌های بیرارلی و زایتسف باعث شد تا ایتالیا با نتیجه‌ ۲۵ بر ۱۶ ست دوم را به سود خود به پایان برساند. در ست سوم توماس برتا به میدان آمد و با سرویس‌های خود ایتالیا را جلو انداخت. ایتالیا دفاع‌های خود را در این ست به راه انداخته بود. اما در پایان این ایران بود که موفق شد، ست سوم را با نتیجه‌ ۲۵ بر ۲۳ به سود خود به پایان برساند.
محمد موسوی در ست چهارم نشان داد چرا او شایسته قرار گرفتن در بین بهترین مدافعان آسیا است. سه دفاع پی در پی باعث شد تا ایران پنج بر یک از حریف جلو بیفتد، اما ایتالیا با سرویس‌های قدرتمند لوکا وتوری موفق شد بازی را برگرداند. در ادامه کوار به کمک ایتالیا آمد و توانست این تیم ایتالیایی را به جلو بیندازد.
ایتالیایي‌ها در نهایت موفق شدند با نتیجه‌ ۲۵ بر ۲۳ این ست را به سود خود به پایان برسانند. ایران در ست پنجم بسیار قدرتمند ظاهر شد. محمد موسوی با چند اسپک بی نقص و یک سرویس خوب ایران را ۷ بر چهار جلو انداخت. در ادامه وتوری به کمک ایتالیایی‌ها آمد، اما در نهایت این موسوی بود که باز هم قدرت خود را نشان داد و با هفتمین دفاع خود ایران را ۱۲ بر ۷ جلو انداخت. در ادامه شهرام محمودی به میدان آمد و ایران موفق شد ۱۵ – ۱۲ این ست را به پیروزی برساند و با نتیجه‌ سه بر دو برنده دیدار شود."

ولاسکو: خوشحالم که ایتالیا را بردیم
سرمربی آرژانتینی تیم ملی ایران در نشست خبری بعد از این بازی، گفت: خیلی خوشحال هستیم، چرا که ایتالیا را برده‌ایم. آنها همیشه یکی از بهترین تیم‌ها هستند. در ست دوم و سوم دفاع خوب آنها مشکلات زیادی را برای ما به وجود آورد. اما این بار ما توانستیم روند خود را در بازی حفظ کنیم و مشکلات خود را هم رفع کنیم. در بخش سرویس و دریافت، تیم ما بهتر از قبل کار کرد. ما به خوبی سرویس‌های قدرتمند آنها را دریافت می‌کردیم و همین موضوع در پایان مسابقه باعث تفاوت ما و آنها شده بود.
او در پاسخ به این سوال که چرا غفور روی نیمکت قرار گرفت و دیگر بازی نکرد؟ گفت: او از ناحیه قوزک پا مصدوم شده است.

کد مطلب: 84722
 
Share/Save/Bookmark