میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۰
 
 
تظاهرات نَه به معامله قرن

تعدادی از ساکنان کرانه باختری دیروز در اعتراض به «معامله قرن» و حمایت از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان تظاهرات کردند.
این تظاهرات در شهر رام‌الله و با مشارکت اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف»، اعضای شورای انقلابی، موسسات امنیتی و رسمی، اسرای آزاد شده و خانواده‌های شهدا و اسرا برگزار شد. مشارکت‌کنندگان پرچم‌های فلسطین را در دست داشتند و شعارهایی علیه معامله قرن و جانبداری آمریکا از رژیم اشغالگر اسرائیل سر می‌دادند.
بر اساس طرح توافق نهایی یا معامله قرن، دولت فلسطین در نوار غزه و صرفا در مناطق الف و ب و بخش‌هایی از منطقه ج کرانه باختری تشکیل و وضعیت نهایی قدس و بازگشت آوارگان به مذاکرات بعدی موکول می‌شود و در گام آخر، مذکرات «صلح» میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی آغاز می‌شود.
تقسیم کرانه باختری رود اردن به سه منطقه «الف، ب و ج» در پیمان اسلو، در سال ۱۹۹۳ انجام شد؛ منطقه الف از نظر اداری و امنیتی توسط تشکیلات خودگردان، منطقه ب از نظر اداری توسط تشکیلات خودگردان و از نظر امنیتی توسط رژیم صهیونیستی و منطقه ج از نظر امنیتی و اداری توسط رژیم صهیونیستی اداره می‌شود.
از سوی دیگر یکی از اعضای ارشد حماس اعلام کرد این جنبش قبل از لغو اقدامات تنبیهی علیه نوار غزه، با فتح برای آشتی داخلی مذاکره نمی‌کند. «خلیل الحیه» معاون رهبر حماس در نوار غزه اعلام کرد رژیم صهیونیستی با ارائه ادعاهایی درباره پیشرفت در پرونده تبادل اسرا، در حال فریب صهیونیست‌هاست، وی در ادامه از آمادگی حماس برای توافق اصولی در این زمینه خبر داد. خبر دیگر آنکه طبق گزارش یک مؤسسه بین‌المللی مردم‌نهاد، ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری میلادی تاکنون ۲۵ کودک فلسطینی را که بیش‌تر آنها در نوار غزه به سر می‌بردند، به شهادت رسانده است.

کد مطلب: 105027
 
Share/Save/Bookmark