میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۰
 
 
توضیحات رئیس اداره حقوقی پلیس درباره حمله پرحاشیه به یک مامور

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا توضیحاتی را درخصوص حمله و تعرض به یک مامور پلیس در محور کازرون به شیراز ارائه داد.
سرهنگ محمد ترحمی در واکنش به اتفاق عجیب و غیرقابل قبولی که چند روز پیش در محور کازرون به شیراز رخ داد و تصاویر تکان‌دهنده‌ای از آن و ضرب و شتم مامور پلیس توسط یک راننده در فضای مجازی منتشر شد اظهار کرد: براساس قانون، اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی برعهده نیروی انتظامی و خصوصاً پلیس راهور است و نیروهای عملیاتی و امکانات و تجهیزات این نیرو در راستای انضباط بخشی ترافیکی و کاهش حوادث و سوانح ترافیکی به کار گرفته می‌شوند.
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در موضوعاتی همچون شهادت رئیس پلیس راهور شهرستان روانسر و ضرب و شتم یکی از ماموران پلیس راهور در محور کازرون به شیراز نیازمند توضیحاتی است، گفت: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی هرگونه رسیدگی به تخلفات و صدور جرائم رانندگی را در راستای وظیفه ذاتی خود و به منظور حفظ حقوق عامه و سلامت شهروندان در برابر معدود متخلفانی است که با تخلفات خود جان و مال شهروندان را خطر می‌اندازند.
وی با تاکید بر اینکه گرچه ممکن است اتفاقی که در محور کازرون شیراز رخ داده ناشی از سوءتفاهم رخ داده باشد افزود: بخشی از اظهارات منتشر شده در این فیلم نشان می‌دهد که این فرد دچار سوءتفاهم شده و تصور دارد که حضور مامور پلیس در آن صحنه برای جریمه کردن خودروی دچار سانحه شده است در حالی که هنوز علت سانحه مشخص نبود و مامور پلیس وی و ۲ سرنشین دیگر را از داخل این خودرو بیرون کشیده و برای کمک به خودروی دچار سانحه در محل حاضر شده بود.
ترحمی خاطرنشان کرد: به هرحال حمله این فرد خاطی، که مصداق تعرض وحشیانه است به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و هیچکس حق ندارد چنین رفتاری را با هیچ شهروندی داشته باشد، در حالی که این رفتار وحشیانه با مامور پلیس که لباس قانون و خدمت به مردم بر تن اوست انجام شده.
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا گفت: در این ماجرا افکار عمومی هم چنین تعرض وحشیانه‌ای را برنتافت و این رفتار از فرد خاطی برای هیچ‌کس قابل پذیرش نبود و این فرد تحت تعقیب قرار گرفته و انشاالله به زودی دستگیر خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه پلیس راهور از حقوق این مامور پلیس دفاع خواهد کرد گفت: ما در این پرونده و موضوعات اینچنینی قطعاً از حقوق ماموران پلیس و لباسی که لباس خدمت به مردم است دفاع خواهیم کرد و کوتاه نمی‌آییم.
ترحمی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم چه نماینده مجلس و چه حتی یک فرد شرور و دیوانه حق برخورد اینچنینی با مامور پلیس را ندارد و ما این موارد را از نظر قانونی و حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

کد مطلب: 105829
 
Share/Save/Bookmark