میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۰
 
 
نژادپرستی صهیونیست‌ها وارد ابعاد جدیدی شد
زمینه‌سازی برای آواره‌سازی میلیون‌ها مسلمان و مسیحی
زمینه‌سازی برای آواره‌سازی میلیون‌ها مسلمان و مسیحی
 

در اقدامی تبلیغاتی که هدف آن آواره سازی میلیون‌ها مسلمان و مسیحی است، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با استناد به قانون نژادپرستانه «دولت-ملت یهود»، گفت فلسطین اشغالی صرفا متعلق به یهودیان است و اعراب نباید در اداره آن نقشی داشته باشند.
«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی نژادپرستانه حق اعراب بر فلسطین اشغالی را منکر شد و گفت بر اساس مصوبه کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی)، «اسرائیل» تنها متعلق به یهودیان است. نتانیاهو پس از آن این اظهارات را مطرح کرد که «روتم سلا» از مجریان تلویزیون رژیم صهونیستی از «میری رگو» وزیر فرهنگ این رژیم به دلیل آنکه گفته بود اعراب نباید در حکومت نقشی داشته باشند، انتقاد کرد.
نتانیاهو در پاسخ به سلا، در فیسبوک نوشت: «اول از همه، یک اصلاحیه مهم: اسرائیل کشور تمام شهروندانش نیست. بر اساس قانون دولت-ملت که تصویب کردیم، اسرائیل یک دولت ملت فقط و فقط برای ملت یهود است.»
او با وجود این اظهارات سپس مدعی شده است که اعراب در فلسطین اشغالی از «حقوق برابر» برخوردار هستند و کابینه تحت رهبری او بیش از هر کابینه دیگری به بخش‌های عرب‌نشین کمک کرده است. مصوبه مورد استناد نتانیاهو، طرحی است که چند ماه پیش با وجود انتقادات گروه‌های حامی حقوق بشر، در پارلمان رژیم صهیونیستی تصویب شد. این قانون رژیم صهیونیستی و فلسطین اشغالی را «یهودی» خوانده و عملا راه را برای حضور فلسطینی‌ها در قدرت مسدود کرده است. بسیاری از منتقدان، این طرح را نژادپرستانه و عامل تثبیت آپارتاید خوانده‌اند، اما نتانیاهو از آن حمایت می‌کند و از مهمترین پشتیبان‌های آن در پارلمان رژیم صهیونیستی بوده است.
اظهارات نتانیاهو در مورد برابری حقوق اعراب و یهودیان در فلسطین اشغالی در حالی است که فلسطینی‌ها در بسیاری از مناطق باید با اتوبوس‌های جداگانه تردد کنند، در بسیاری از جاده‌ها و کوچه‌ها میان بخش یهودی و عرب‌نشین دیوار کشیده شده و خدمات ارائه‌شده به بخش‌های یهودی‌نشین کاملا گسترده‌تر از آن چیزی است که به بخش‌های عرب‌نشین ارائه می‌شود. علاوه بر این، در حالی که شهرک‌های صهیونیست‌نشین هر روز بیش از پیش در قلب کرانه باختری گسترش می‌یابند، فلسطینی‌ها از دریافت مجوز ساخت و ساز حتی در اراضی خود محروم هستند.
«نیکلای ملادینوف» نماینده سازمان ملل متحد در امور صلح غرب آسیا دو ماه پیش با انتقاد از تلاش رژیم صهیونیستی برای تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها در روستای «خان شیخون»، آن را «تخطی شدید از کنوانسیون چهارم ژنو» خواند و از رژیم صهیونیستی خواست «ساخت و ساز [در مناطق فلسطینی‌نشین] را متوقف کرده و به تعهدات خود به عنوان یک قدرت اشغالگر ذیل قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قوانین حقوق بشر بین‌المللی، احترام بگذارد.»
این ادعاها در حالی مطرح شده که دیروز صهیونیست‌ها باردیگر با هتک حرمت مسجد الاقصی به این مکان مقدس وارد شدند. در همین حال نظامیان رژیم صهیونیستی، یک جوان فلسطینی را به ظن تلاش برای انجام عملیات به شهادت رساندند. این جوان فلسطینی حاضر نشده خودروی خود را برای تفتیش متوقف کند و نظامیان صهیونیست به ظن تلاش وی برای انجام عملیات، تیراندازی کرده‌اند. همچنین منابع خبری از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به شمال نوار غزه خبر دادند.
نتانیاهو در حالی این ادعاهای نژادپرستانه را برای کسب رای مطرح می‌سازد که یکی از زنان عضو پارلمان رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم را مسئول دریافت پیام‌های تهدید به مرگ دانست. استاو شافیر، از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی و عضو حزب کارگر، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را مسئول دریافت پیام‌های تهدید به مرگ از سوی اعضای تندروی حزب راست دانست. در همین حال یک مقام حماس تاکید کرده که گروه مقاومت فلسطین مایل به حفظ آرامش در نوار غزه است اما شروط دیکته شده رژیم صهیونیستی درباره آتش‌بس را نمی‌پذیرد.
در حالی که تحلیلگران رژیم صهیونیستی بر بعید بودن موفقیت تلاش‌های سازمان اطلاعات مصر برای ازسرگیری توافق‌های آتش‌بس در مرز غزه تاکید کرده‌اند، روزنامه «هاآرتص» رژیم صهیونیستی گزارشی درباره شروط و درخواست‌های حماس برای آتش‌بس احتمالی با این رژیم منتشر کرده است. ب «یک مقام ارشد حماس» به این روزنامه گفت که حماس خواهان آرامش است اما از اسرائیل انتظار دارد که در ازای آن، محدودیت‌های اعمال شده علیه نوار غزه رفع شود». این مقام که نامش منتشر نشده، تاکید کرد که تحولات دو هفته آینده برای تعیین این موضوع که آیا احتمال تشدید تنش در نوار غزه قریب‌الوقوع وجود دارد یا خیر، حیاتی است.
در این میان وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی و رهبر حزب «اسرائیل خانه ما» به ناتوانی این رژیم در برابر مقاومت فلسطین اذعان کرد. «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که این رژیم در برابر مقاومت فلسطین در منطقه جنوب تسلیم شده است و اوضاع در مرزهای شمالی و جنوبی اراضی اشغالی در حال حاضر متشنج است و تا دو سال دیگر وضعیت به مراتب بدتر خواهد شد.

کد مطلب: 108277
 
Share/Save/Bookmark