میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۶
 
 
شرایط امروز کشور نتیجه اولویت قراردادن مذاکرات است
خسارت‌های مذاکره را شفاف کنیم
شرایط امروز کشور نتیجه اولویت قراردادن مذاکرات است
 

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: مردم دقت داشته باشند،شرایط امروز کشور، شرایط پس از مذاکرات ۶ ساله است و مشکلات عدیده‌ای که باز عده‌ای می‌خواهند حل آن را به مذاکرات گره بزنند، حاصل اولویت قرار دادن محض همین مذاکرات است. سجاد اسماعیلی با اشاره به برگزاری انتخابات آمریکا گفت: از ابتدای گرم شدن بازار انتخابات امریکا، تیمی جریان ساز و گفتمان ساز دولت، به دنبال شرطی سازی دوباره مردم و ایجاد دوباره دوگانه هایی چون مصلحت-عزت و معیشت-مقاومت بود و همانطور که از شواهد و قرائن بر می آمد، کنترل و حتی در بازه ای کوتاه، کاهش قیمت، در راستای همین شرطی سازی اتفاق افتاد. اسماعیلی تصریح کرد: این دولت بیش از ۶ سال از عمر خود را به مذاکراتی پرداخت که هیچ عایدی درخوری برای کشور نداشت و بدعهدی‌های آمریکا خیلی زود رییس جمهور محترم را به این نتیجه رساند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است. حال حقیقتا چه اتفاقی بعد از انتخاب شدن بایدن دموکرات افتاد که تا قبل از آن وجود نداشت؟! دشمنی دشمن تغییر کرد؟! دشمن تغییر ماهیت داد و به دوست تبدیل شد؟! این فعال دانشجویی تاکید کرد: هر انسان منصفی با یک جستجوی ساده می‌تواند به یکی بودن جمهوری خواه و دموکرات پی ببرد. رقابت این دو حزب در آمریکا در مقدار و کیفیت و سبک رذالت و دنائت و نسل کشی و دشمنی با هر چه غیر هژمونی و نظام سلطه مورد نظرشان در جهان است!
وی گفت: تا کی قرار است حدود و ثغور مصالح نظام با خط کش بزدلان و خودفروختگان غرب پرست مشخص شود؟ مگر ما چقدر ظرفیت و فرصت داریم که مسئله‌ای را چند بار تجربه کنیم؟ کدام انسان عاقلی دوباره و سه باره و چند باره پای در راهی می گذارد که خود به بی نتیجه بودن آن اذعان دارد؟
اسماعیلی یادآور شد: البته از کسانی که از کربلا با آن همه مظاهر عزت و مقاومت، درس مذاکره می گیرند و صلح امام حسن (ع) را با دلایل واهی به حاشیه می‌رانند، بیش از این هم نباید انتظار داشت.
وی اضافه کرد: به عنوان عضو کوچکی از جامعه دانشجویی، به شدت مخالفت خود را با ریل گذاری مجدد دولت و دولتی‌ها به سمت رؤیای نافرجام مذاکره اعلام می دارم و از همه همسنگران عزیز خود در جامعه دانشجویی کشور درخواست می‌کنم که در مواجهه با این اشتباه بزرگ سکوت نکنند و ابعاد آن را برای مردم روشن سازند. این فعال دانشجویی گفت: اما امروز جامعه نخبگانی کشور بیش از هر زمان دیگری وظیفه دارد. دو وظیفه ی مهم و اساسی؛ اول اینکه در مقابل موج ایجاد شده توسط دولت برای بازگشت به مذاکرات هزینه زا و بی‌فایده، بی تفاوت نباشد و بداند که سکوت امروزش، پایکوبی بر خون شهیدان راه عزت و سربلندی و اقتدار این مرز و بوم است و دوم اینکه برای حل مشکلات پدید آمده در کشور که نتیجه مدیریت ناکارآمد برخی مسئولین است، به صحنه بیایند و در همه عرصه ها ورود فعالانه داشته باشند. چه کار نظری و ایده پردازی و تصمیم سازی و چه کار جهادی و عملیاتی.

کد مطلب: 116179
 
Share/Save/Bookmark