میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۱
 
 
واکنش یمنی‌ها به خاک و خون کشیده شدن یک عروسی توسط عربستان
سعودی در انتظار پاسخ دردناک باشد
سعودی در انتظار پاسخ دردناک باشد
 

در پی حمله توپخانه ای ائتلاف متجاوز عربی به نزدیکی یک تالار عروسی در حدیده یمن در حالی شماری غیرنظامی کشته و زخمی شدند که گروه‌های یمنی بر پاسخی دردناک به تجاوزات ائتلاف سعودی تاکید کردند.
شاهدان عینی به خبرگزاری آلمان (DPA) گفتند، پس از حمله توپخانه ای به نزدیکی یک تالار عروسی در حدیده یمن سه غیرنظامی کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.شاهدان اظهار داشتند که خمپاره ها کنار تالار عروسی فرود آمدند.جنبش انصارالله یمن نیروهای وابسته به ائتلاف متجاوز عربی را مسئول هدف قرار دادن این سالن دانست.سخنگوی وزارت بهداشت دولت صنعا گفت: "مزدوران متجاوز یک سالن عروسی در حدیده را هدف قرار دادند که منجر به شهادت ۳ تن و زخمی شدن ۷ تن دیگر شد.وی افزود: این هدف گیری و بمباران مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی نشانه بی اعتنایی ائتلاف و مزدوران آن به زندگی غیرنظامیان است و تجلی میزان اصرار این تجاوزگران به کشتار غیرنظامیان بی گناه و سکوت مداوم سازمان ملل است.
محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی انصار الله در توییتر خود نوشت: "هدف قرار دادن تالار عروسی در استان حدیده یک جرم از پیش تعیین شده است."وی خواهان انجام تحقیقات فوری بین المللی در این باره شد.وی در صفحه توییتر خود نوشت: یمن به خواست خدا بار دیگر با توانایی‌هایی در زمینه‌های متعدد متولد خواهد شد؛ توصیه می‌کنیم قبل از ورود به مرحله پاسخ دردناک که رهبر انقلاب (عبدالملک الحوثی) از آن سخن گفته، صلح در یمن از دروازه رفع محاصره، توقف عملی تجاوز و به دور از مصرف رسانه‌‎ای یا بهبود چهره کشورهای متجاوز اولویت داده شود. اگر به غیر از این گزینه، گزینه دیگری فایده داشت تا کنون به نتیجه رسیده بود.استاندار الحدیده در گفت‌وگو با المسیره، این حادثه را بسیار دردناک خواند و گفت: متاسفانه این جنایت هم از جمله جنایاتی است که سازمان ملل در قبال آن سکوت اختیار می‌کند.
این مقام یمنی همچنین گفته بود که یمن (دولت نجات ملی در صنعاء) در مقابل دشمن، به مرحله توازن بازدارندگی رسیده است.۱۳ سپتامبر ۲۰۱۸ هیأت دولت صنعاء و هیأت دولت منصورهادی برای اولین بار توانستند در استکهلم سوئد، بر سر آتش‌بس در استان الحدیده و جابه‌جایی نیروها به توافق برسند، توافقی که امیدها را برای پیشرفت در باقی مسائل را زنده کرد، اما کارشکنی‌های ائتلاف سعودی تا کنون مانع از تحقق این امر شده است.«آبهیجیت گوها» ژنرال هندی و رئیس تیم ناظران سازمان ملل بر اجرای توافق آتش‌بس «الحدیده» خواستار توقف تنش‌ها در این منطقه شد. وی با تایید اقدام ائتلاف سعودی به انجام حملات هوایی، استفاده از بسته‌های انفجاری و حملات زمینی در این استان، خواستار خویشتنداری و توقف نقض آتش‌بس شد.
کمیته بین المللی صلیب سرخ از کشته شدن ۱۶ نفر از کارکنان این نهاد در یمن طی ۱۰ سال اخیر خبر داد.
«سارا الزوقری» سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در خاورمیانه اعلام کرد که از سال ۲۰۱۱ تا پایان سال ۲۰۲۰، شانزده نفر از کارکنان و کارمندان این کمیته در یمن کشته شده‌اند. وی افزود: طی این مدت ۱۰ سال، ۶ کارمند کمیته بین المللی و ۱۰ نفر دیگر از داوطلبان هلال احمر یمن جان خود را از دست داده‌اند. سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ همچنین گفته که سه نفر از کارمندان صلیب سرخ در انفجارهای اخیر فرودگاه بین المللی عدن کشته شدند.الزوقری تصریح کرد، در روز حادثه انفجار (چهارشنبه هفته گذشته) هواپیمای متعلق به کمیته بین المللی صلیب سرخ در فرودگاه عدن فرود آمد تا ۱۲ نفر از کارکنان و کارمندان را به جیبوتی منتقل کند که انفجار رخ داد. انفجارهای روز چهارشنبه فرودگاه بین المللی عدن پس از ورود اعضای کابینه جدید منصور هادی به فرودگاه رخ داد که در پی آن، ۲۶ نفر از جمله سه کارمند صلیب سرخ کشته شدند. عربستان با تشکیل یک ائتلاف با برخی کشورهای عربی و حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ به کشور فقیر یمن حمله کرده که در طول شش سال گذشته هزاران نفر از مردم از این کشور اسلامی را شهید و دهها هزار نفر دیگر را مجروح کرده است.

کد مطلب: 116692
 
Share/Save/Bookmark