میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۸
 
 
دادستان ‌کل کشور مطرح کرد؛
علنی ‌بودن یا غیرعلنی ‌بودن محاکمه حسین فریدون تصمیم قاضی است
علنی ‌بودن یا غیرعلنی ‌بودن محاکمه حسین فریدون تصمیم قاضی است
 

دادستان‌ کل کشور درباره درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای محاکمه علنی حسین فریدون گفت: طبق قانون تشخیص علنی یا غیرعلنی بودن محاکمه متهم با قاضی است.
حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در حاشیه مراسم افتتاح دبیرخانه بازخوانی دهه ۶۰ در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سؤال که اخیراً رئیس پلیس فتا از دادسرا خواسته است که با سایت دیوار برخورد قانونی صورت گیرد، دادستانی چه اقدامی کرده است، گفت: ظاهراً این پرونده دیروز ارجاع شده است و باید دادسرا به این موضوع رسیدگی کند.
منتظری در پاسخ به سؤالی درباره برخی ولنگاری‌ها‌ و بی‌حجابی‌ها در فضای مجازی گفت: این کار نیاز به یک‌سری هماهنگی‌ها در دستگاه‌های گوناگون دارد. کار قضایی کافی نیست و ما فقط با مجرم برخورد می‌کنیم و باید بحث فرهنگی پیگیری شود.
وی با ابراز اینکه "بخش هنری و هنرمندان ما باید بیشتر به میدان بیایند"، افزود: اگر این ولنگاری را همینطور رها کنیم دود آن به‌ چشم ملت می‌رود. این خانواده‌ها هستند که آسیب می‌بینند، از همه دستگاه‌ها انتظار داریم همکاری و مساعدت لازم را بکنند، چراکه دستگاه قضایی به‌تنهایی نمی‌تواند موفق باشد.
دادستان‌ کل کشور در پایان درخصوص احتمال برگزاری دادگاه علنی حسین فریدون و درخواست عده‌ای از نمایندگان مجلس در این خصوص گفت: از نظر قانونی این مسئله که رسیدگی به اتهام متهمی به‌صورت علنی باشد یا نباشد به خواست قاضی رسیدگی‌کننده برمی‌گردد، من نمی‌توانم اظهارنظر کنم. دادگاه که علنی است اما انتشار و حضور افراد در آن بستگی به نظر قاضی دارد.

کد مطلب: 107890
 
Share/Save/Bookmark