میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷
 
 
صبر نمی‌کنیم ناامنی به داخل کشور بیاید
صبر نمی‌کنیم ناامنی به داخل کشور بیاید
 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: این حق طبیعی ما است که در صورت ادامه توطئه‌های دشمنان از خود دفاع کنیم. ما صبر نمی‌کنیم ناامنی به داخل کشور بیاید تا با انفعال با آن برخورد کنیم، ما با ریشه توطئه برخورد می‌کنیم.
سرلشکر محمد باقری در چهلمین مراسم دانش‌آموختگی دانش‌آموختگان دانشگاه علوم انتظامی امین اظهار کرد: در ورود به ماه محرم برگزاری چنین مراسمی نشانه سربازی ما در مکتب امام حسین(ع) است. از واقعه عاشورا درس بندگی، ایثار، نپذیرفتن ذلت و فداکاری در راه اسلام را آموخته‌ایم. وی افزود: در این مراسم افرادی مفتخر به دریافت درجه می‌شوند و کار خدمت به کشور و مردم را تجربه می‌کنند.
سرلشکر باقری ادامه داد: خدمت به کشوری که مفتخر به طی مسیر الله است، خدمتی مقدس است و این حکومت نتیجه حرکت علما و صلحایی است که قرن‌ها با ظلم جنگیده‌اند و چهلمین سال این نظام مقدس را گرامی می‌داریم.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح بیان کرد: شما در کسوتی درآمده‌اید که برای امنیت و آرامش کشور فعالیت خود را آغاز می‌کنید. رهبر انقلاب عنایت خاصی به نیروی انتظامی دارد و بر حمایت از آن تاکید می‌کنند.
سرلشکر باقری بیان کرد: نیروی انتظامی به عنوان یکی از ارکان اقتدار میهن اسلامی ما مسئولیت خطیر و سنگینی دارد و در تمام پهنه سرزمینی کشور برای انضباط اجتماعی، امنیت و اقتدار نظام مسئولیت سنگینی دارد و همچنان که باید نشان‌دهنده اقتدار و امنیت باشد باید دوست و غمخوار مردم باشد که هست. وی با بیان اینکه مردم باید این نیرو را ملجا خود بدانند، گفت: مردم باید با آسودگی در صورت بروز مشکل به نیروی انتظامی مراجعه کنند اما خاطیان و بدخواهان این نیرو را واحد قاهره حکومت دانسته و از آن حساب ببرند و بدانند در صورت بروز جرم با آن مقابله می‌کنند.
باقری تصریح کرد: ایران امن ترین کشور در منطقه ناآرام غرب آسیا و جزو چند کشور معدود امن جهان است که در کنار سایر عوامل این امنیت جزو افتخارات نیروی انتظامی است که با جان و خون خود در این راه گام برداشته است.
وی بیان کرد: جریان رود شهادت در این نیرو جاری است و وقتی مشاهده می‌کنیم شهدا بر دوش مردم حمل می‌شود و جوانانی جای این نیروها را می‌گیرند، انسان به خود می‌بالد.
سرلشکر باقری بیان داشت: در این ایام کشور مواجهه با جنگ بزرگ روانی و اقتصادی است که در این نبرد هم نیروهای مسلح و انتطامی وظیفه مهمی دارند و مسئولیت دفاع از کشور مرزهای بیرونی با نیروهای مسلح است و نیروی انتظامی مسئولیت برقراری امنیت در کشور را دارد که مقدمه هر فعالیت اقتصادی اجتماعی و فرهنگی، این امنیت است.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: با رهبری، رهبر فرزانه انقلاب نیروهای مسلح در پاسخ دندان شکن به دشمنان ذره‌ای کوتاهی ندارند و ایران به عنوان کشوری که بیشترین تهدیدات را دارد آرام‌ترین و امن‌ترین کشور است. وی تصریح کرد: در همه زمینه‌ها در کنار قوای مقننه، مجریه و قضاییه هستیم و کمک می‌کنیم مسئولیت‌های خود را بهتر انجام دهند تا آرامش و رفاه بیشتر برای مردم ایجاد شود.
سرلشکر باقری اظهار کرد: از جهت منطقه که ناآرام است و ناارامی آن هم وارداتی است و مورد طمع نیروهای استکباری است باید بگویم دشمن با ناامن کردن منطقه بهانه ادامه حضور برای خود ایجاد کرده و با یک بازو گروه‌هابی تروریستی ایجاد می‌کنند ‌و یک بازو آنها را از بین می‌برد.
سرلشکر باقری بیان کرد: ده‌ها طرح و توطئه توسط دشمن طراحی اجرا شد اما به نتیجه نرسید، دشمن کشورهای اطراف را پایگاهی برای ناامن‌سازی مرزها و سرزمین‌های ما کرد اما ما با مراکز فساد برخورد خود را نشان دادیم.
وی ادامه داد: اتفاقی که چند روز پیش افتاد بخش کوچکی از این اتفاق بود و بخش بزرگ آن در قدرت فرماندهی و ارتباط بود که چنین حادثه بزرگی را رقم زد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: چنانچه این توطئه‌ها ادامه پیدا کند ما صبر می‌کنیم و پیغام می‌دهیم اما حق طبیعی ماست که در صورت ادامه توطئه از خود دفاع کنیم ما صبر نمی‌کنیم ناامنی به داخل کشور بیاید تا با انفعال برخورد کنیم، ما با ریشه توطئه برخورد می‌کنیم.
سرلشکر باقری گفت: جمهوری اسلامی ایران به لطف پروردگار در آرامش منطقه تاثیر و سهم بی‌بدیل و بسزایی دارد، مقامات مسئول در سوریه، عراق و مانند آن از ما دعوت کردند حداقل در حد مستشاری به آنها کمک کنیم، آنها قدرشناس این ملت و رزمندگانی هستند که در آنجا توطئه‌های آمریکا و اذنابش را شکست‌خورده کردند.

کد مطلب: 105991
 
Share/Save/Bookmark