میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۲
 
 
آیت‌ا... موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه:
مسئولان باید به امانت مسئولیت خود وفادار باشند
مسئولان باید به امانت مسئولیت خود وفادار باشند
 

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: نشنیدن حرف مردم، مردم را ناراحت می‌کند. این چه برنامه‌ای است که فردی نمی‌تواند در دل خود را به مسئولی بگوید.مسئولین بشنوید.خدا از شما می‌خواهد حالا که مسئول هستید و امانت خدا دست شماست به امانت وفادار باشید و عمل کنید و به داد مردم برسید
آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به شنیدن دغدغه های مردم از سوی مسئولان گفت: مسئولین باید گوش هایشان را باز کنند؛ یعنی چی که مسئولی جواب تلفن را نمی‌دهد، نامه‌ای را نمی خواند؟ چرا مسئولی فکر می‌کند چون مسئول شده، کسی شده است. وای بر مسئولی که اینگونه فکر کند.
وی تاکید کرد: یعنی چه که مسئولی می‌گوید ملاقات نمی‌دهم، تو داخل آدم نیستی! تو کسی نیستی.
آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: نشنیدن حرف مردم، مردم را ناراحت می‌کند. این چه برنامه‌ای است که فردی نمی‌تواند در دل خود را به مسئولی بگوید.مسئولین بشنوید.خدا از شما می‌خواهد حالا که مسئول هستید و امانت خدا دست شماست به امانت وفادار باشید و عمل کنید و به داد مردم برسید.
وی با بیان اینکه مسئولان غفلت می‌کنند و می‌گویند «این که چیزی نیست»،بیان داشت: حادثه‌ای به دلیل تدبیر غلطی رخ داد و منجر به کشته و مجروح شدن عده‌ای شد؛ این حادثه باعث شد قسمت‌های زیادی از کشور تخریب شود. خب چرا آقایان غفلت کردید و دقت نکردید؛ مسئولان دولت تدبیر چرا تدبیر درست نکردید که این طور حادثه‌ای پیش نیاید!
آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به تصمیم دولت درباره افزایش قیمت بنزین بیان داشت: البته پیش از هر چیزی باید گفت که بنزین باید به قیمت واقعی می‌رسید، اما این مسئله باید با حساب و برنامه انجام می‌شدنه اینکه به قول آن فردی که گفت: «شب خوابیدم و صبح مطلع شدم که بنزین را گران کرده‌اند» عجب! شما مطلع نبودید؟ شما از وضع کشور مطلع نبودید که حالا تازه مطلع شده‌اید؟
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه در پی این بی‌خبری فاجعه‌ای در کشور ایجاد شد، تصریح کرد: پیرو این غفلت خون‌های زیادی به ناحق ریخته و مکان‌های زیادی تخریب شد. آیا ما می‌توانیم بگوییم این مسئله چیزی نیست؟
آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه بهتر بود در زمینه افزایش قیمت بنزین اقناع عمومی صورت می‌گرفت اظهار داشت: بهتر بود این تصمیم نه یک دفعه که به صورت تدریجی اتفاق می‌افتاد؛ نباید یک دفعه قیمت بنزین از هزار تومان به ۳۰۰۰ تومان می‌رسید، بهتر بود ابتدا قیمت به ۱۵۰۰ تومان و بعد از مدتی به ۲۰۰۰ تومان می‌رسید البته آن هم پس از اقناع ملی، چرا که باید در این زمینه به مردم آگاهی و اطلاعات لازم داده شود تا بدین صورت مردم قانع شوند.
وی افزود: مردم باید پیرو اجرای این طرح قانع می‌شدند تا اگر می‌شنیدند قرار است ۵۰۰ تومان بر قیمت بنزین افزوده شود به نفع آنهاست؛ اما این کار‌ها انجام نشد و به طور یک دفعه این مسئله اعلام شد و یک شوک در کشور به وجود آمد و مردمی که از گرانی‌ها خسته شده بودند، یک دفعه وامصبیتا گفتند و نهایتا فریاد‌ها بلند شد. خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه این رویکرد رویه کشورداری نمی‌شود، اظهار داشت: این دیگر تدبیر نیست. دولتمردان باید بگویند چرا این چنین عمل کردند. مسئولان باید بیدار و هوشیار باشند.
آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه در آشوب‌های اخیر نه روشنگری شد و نه مردم از اجرای این طرح به خوبی مطلع شدند، تاکید کرد: در این موضوع تدریجیت مسئله مد نظر قرار نگرفت چرا که تدریجیت ای مسئله،موضوعی مهم است؛ تدریجیت بدین منظور است که این طرح باید گام به گام انجام می‌شد و به طور یک دفعه قیمت بنزین از هزار تومان به ۳۰۰۰ تومان نمی‌رسید. لازم بود پس از روشن شدن مردم ۵۰۰ تومان به قیمت بنزین افزوده و پس از آن و در یک نوبت دیگر ۵۰۰ تومان اضافه می‌شد.

کد مطلب: 111994
 
Share/Save/Bookmark