میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۶
 
 
هشدار علمای دینی عراق درباره هدف قرار دادن پایگاه‌های بسیج مردمی
بوی فتنه آمریکایی به مشام می‌رسد
بوی فتنه آمریکایی به مشام می‌رسد
 

تحرکات مشکوک برای رودر رو قرار دادن بسیج مردمی و ارتش عراق در حالی صورت می‌گیرد که علمای دینی عراق ضمن تاکید بر فتنه آمریکایی بودن این رفتارها، مخالفت خود را با هدف قرار دادن پایگاه‌های بسیج مردمی اين کشور اعلام کردند.
عراق طی روزهای اخیر با تحولات مشکوکی همراه شده که یکپارچگی نیروهای امنیتی و نظامی این کشور را هدف قرار گرفته است و هدف گزاری آن نیز ایجاد جنگ داخلی میان ارتش و بسیج مردمی است. نیروهایی که وحدت آنها زمینه ساز امنیت و ثبات عراق در برابر تروریست‌ها و تجاوزات ائتلاف آمریکایی ضد داعش بوده است. این فتنه انگیزی با واکنش شدیدی در عراق مواجه شده چنانکه علمای دینی عراق با صدور بیانیه‌ای تاکید کردند: هدف قرار دادن بسیج مردمی عراق و حمله به پایگاه‌های آن، قابل قبول نیست و هیچگاه نباید تکرار شود.علمای دینی عراق اعلام کردند: دست داشتن آمریکا در این رفتار خطرناک روشن است و بوی آمریکایی بودن این اقدام به مشام می‌رسد.علمای دینی عراق همچنین این سئوال را مطرح کردند که چرا فرماندهی عملیات و سایر نیرو‌های امنیتی با پرونده‌های مهم دیگری همچون هدف قرار دادن پایگاه‌های بسیج مردمی نزدیک مرز‌های سوریه و ترور فرماندهان شهید سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در فرودگاه بین المللی بغداد و جنایت‌های سازمان یافته دیگر با قاطعیت برخورد نمی‌کنند؟
علمای دینی عراق در این بیانیه افزودند: خطر اینجاست که یک گروه نظامی بخواهد عملیاتی را در رویارویی با بسیج مردمی انجام دهد!نظامیان تروریست آمریکایی با یورش به مقر فرماندهی تیپ ۴۵ الحشدالشعبی وابسته به کتائب حزب الله در شرق بغداد شماری از اعضای آن را ربودند؛ در همین حال، ساعاتی بعد اين اعضا آزاد شدند.
در همین حال «قیس خزعلی» دبیرکل عصائب اهل‌الحق عراق ضمن اعلام اینکه حکم دستگیری اعضای الحشدالشعبی از سوی «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق صادر شده نه دستگاه قضایی، وی را نصیحت کرد که در برابر الحشد قرار نگیرد. همچنین حجت الاسلام و المسلمین اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء در توئیتی با اشاره به حوادث روز گذشته بغداد و بازداشت شماری از نیروهای الحشد الشعبی خطاب به مسببان این حادثه گفت: جهت‌گیری خود را برملا کردید پس چه بهتر که توهم نداشته باشید. نکته قابل توجه آنکه در اقدامی مشکوک و مغایر با وحدت عراق صدها معترض در میدان التحریر بغداد حمایت خود را از اقدام نخست وزیر در صدور دستور برای یورش نیروهای عراقی به مقر گردان‌های حزب الله اعلام کردند.

کد مطلب: 114252
 
Share/Save/Bookmark