میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۴
 
 
فرمانده مرزبانی ناجا:
حضور جنگنده‌های کشورهای ثالث در خلیج‌فارس جز ناامنی، نتیجه‌ای ندارد

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: حضور جنگنده‌های کشورهای ثالث در منطقه بجز ایجاد ناامنی، نتیجه‌ای را در بر داشته و برای حل این موضوع به سازمان ملل دادخواهی می‌کنیم.
سردار رضایی در حاشیه مراسم رونمایی از شناور فوق‌سریع در قشم، بیان کرد: وجود شناورهای جنگی باعث ناامنی و ایجاد خسارات در منطقه هستند، ناوگان کشورهای ثالث خود بستر سلب امنیت در این منطقه شده اند.
وی با تاکید بر لزوم ترک جنگنده‌های کشورهای ثالث از آب‌راه خلیج‌فارس، بیان کرد: مردم و نظام جمهوری اسلامی، چه به لحاظ حقوقی و چه معاهداتی، این حضور را نمی‌پذیرد و کشورهای یاد شده در طول تاریخ نشان داده‌اند هیچ‌گاه به نفع مردم و کشورهای منطقه کاری انجام نداده‌اند.
فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: کشورهایی که با اهدافی شوم به این منطقه آمده‌اند را با پیگیری حقوقی از این منطقه بیرون خواهیم راند تا در سایه همدلی و برادری دینی و همسایگی که سالیان سال در بین کشورهای منطقه وجود دارد، امنیت منطقه برقرار شود.
وی مشکلات پیش آمده در یمن را ناشی از دخالت و تحریک برخی دولت‌های غربی دانست و حضور نامشروع کشورهای ثالث در منطقه خلیج فارس را غیرقانونی خواند.
فرمانده مرزبانی ناجا همچنین از افزایش ۹۹ درصدی مقابله با قاچاق کالا و کشفیات به خصوص کالاهای هدف در استان هرمزگان یاد کرد و افزود: بر همین اساس، ارزش ریالی این کشفیات از لحاظ ارزش ۶۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. اقدامات خوبی در راستای مقابله با قاچاق کالا انجام شده و این مهم، نقشی اساسی در اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی داشته و در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب بوده است.
سردار رضایی، تبیین راهبردهای مرزبانی، ایجاد روحیه نشاط بین مرزبانان و تقویت حوزه شناورهای گشت دریایی را از مهمترین دلایل افزایش کشفیات کالا در ۱۰ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال برشمرد و تقویت سیستم‌های اپتیکی و راداری را از جمله اقدامات انجام شده و در حال انجام تا پایان امسال و نیمه نخست سال ۹۷ بیان و اضافه کرد: عبور غیرمجاز کاهش چشمگیری داشته و برای از بین بردن تخلفات موجود نیز آگاه‌سازی آحاد جامعه باید در اولویت قرار گیرد.
فرمانده مرزبانی ناجا، مبارزه با ورود کالاهای غیرمجاز، موادمخدر و اقلام ضد فرهنگی را مهمترین اهداف مرزبانی در راستای جلوگیری از قاچاق کالا در کشور برشمرد و افزود: با همکاری کشورهای منطقه از جمله امارات، عمان و قطر، امیدواریم این میزان به حداقل ممکن برسد.

کد مطلب: 103155
 
Share/Save/Bookmark