میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷
 
 
انگلیس به دنبال بالفوری دیگر

انگلیس که با اعلامیه بالفور در سال ۱۹۱۷ نابودی فلسطین را کلید زد اکنون وزیر خارجه‌اش حمایت خود از قطعنامه پارلمان آلمان در دفاع از رژیم صهیونیستی و محکومیت جنبش تحریم این رژیم، اعلام کرد. 
«جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس، گفت از قطعنامه مصوب پارلمان آلمان در خصوص «ضدیهودی» خواندن اقدام جنبش تحریم رژیم صهیونیستی (BDS)‌ حمایت می‌کند. او در توییتر نوشت: «تنش، آشفتگی و وحشت در خاورمیانه ما را به یاد نیاز فوری به صلح می‌اندازد: راه حل [تشکیل] دو کشور. اما بنیان صلح شامل احترام و هم‌زیستی است. بایکوت اسرائیل -تنها کشور یهودی جهان- ضدیهودی است. به آلمان برای موضعش درود می‌فرستم». 
جنبش تحریم رژیم صهیونیستی ( BDS) که سرواژه‌های «Boycott، Divestment، Sanctions» به معنای «بایکوت (انزوا)، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» است، از سال ۲۰۰۵ به دست ۱۷۱ سازمان غیردولتی فلسطینی ایجاد شد تا با ایجاد فشارهای اقتصادی بر رژیم صهیونیستی، آن را مجبور به پایان اشغال فلسطین و شناسایی حق بازگشت آوارگان کند. پارلمان آلمان، ۱۷ می سال جاری میلادی (۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸)، طی قطعنامه‌ای اقدامات جنبش تحریم رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و آن‌ها را ضدیهودی نامید. این اقدام از سوی انگلیسی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که در ادامه خیانت ارتجاع عربی به فلسطین دولت امارات عربی متحده حمایت خود از طرح آمریکا و بحرین برای برگزاری کنفرانس اقتصادی در راستای اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» را اعلام کرد. از این کنفرانس به نام اولین مرحله اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» یاد می‌شود؛ طرح دولت آمریکا که هدفش پایان دادن به منازعه فلسطین با رژیم صهیونیستی از طریق حذف حقوق فلسطینی‌ها از جمله پایتختی قدس و بازگشت آوارگان است.

کد مطلب: 109050
 
Share/Save/Bookmark