میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲
 
 
مجری برنامه «پایش»:
سعی کردیم به نیاز‌های مردم پاسخ دهیم

مجری برنامه "پایش" گفت: خوشبختانه پایش توانست با مخاطب عام ارتباط برقرار کند. شاید هیچ برنامه اقتصادی تا امروز به این حد از موفقیت نرسیده است.
کیاداوود اسفندیاری درباره ادامه روند ساخت و پخش برنامه "پایش" گفت: برنامه پایش به دلیل شفافیت در طرح موضوعات جامعه به مدت چند سال آن هم بدون توقف توانست تولید و پخش خود را در تلویزیون ادامه دهد و خوشبختانه امروز در بین مردم محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.
وی با اشاره به موضوعات روز جامعه افزود: امروز همه خواهان انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز دولتی هستند و خوشبختانه ما پیش از حرکت جمعی در مسیر خواسته عمومی جامعه حرکت خود را آغاز کرده بودیم. همین هم حرکت در نهایت منجر شد تا شفافیت در شرح برخی مسائل به خواسته عمومی جامعه مبدل گردد.
وی در همین راستا افزود: تبدیل شدن کارآفرینان به قهرمان از مواردی بود که چند سالی است برنامه "پایش" روی آن کار کرده و به جای خوبی رسیده است. علاوه بر پرداختن به مسأله کارآفرینی پایش طی چند سال گذشته درصدد پیگیری مشکلات تولیدکنندگان، رفع موانع کسب و کار، سرمایه‌گذاری و تولید و مسائلی این چنین است. البته درخصوص این موارد هنوز هدف اصلی ما محقق نشده است.
وی ادامه داد: پایش از سال ۹۱ آغاز به کار کرد و طی این ۶ سال گذشته گروه با مدیریت سیدامیر سیاح و توحید آتشبار (نویسنده و محقق برنامه) روی بحث‌های محتوایی کار می‌کنند. خوشبختانه آنچه باعث رشد ما شده وجود دغدغه‌های مشترک در میان اعضای گروه سازنده پایش است. این همکاری گروهی از ابتدا تا امروز با وجود تمام سختی‌ها و فراز و نشیب‎هایش ادامه داشته و توانستیم این برنامه را برای مخاطبان روی آنتن داشته باشیم.
اسفندیاری ادامه داد: در زمینه موضوعاتی که در برنامه "پایش" به آن پرداختیم از جمله مبارزه با فساد، شفافیت، تولید و مسائلی از این دست، توانستیم تاثیر خوبی روی تصمیم گیران کشور بگذاریم، به عنوان منتقل‌کننده خواسته‌های افکار عمومی نقش خود را ایفا کنیم و در مواقعی که لازم بوده فشار خود را بیاوریم تا نتیجه را به نفع مبارزه با فساد، شفافیت و موانع تولید تغییر دهیم. اگر تعداد برنامه‌های بیشتری در این حوزه تولید می‌شد بالطبع نتیجه بسیار بهتری به دست می‌آمد.
وی با اشاره موفقیت "برنامه پایش" بیان کرد: خوشبختانه پایش توانست با مخاطب عام ارتباط برقرار کند. شاید هیچ برنامه اقتصادی تا امروز به این حد از موفقیت نرسیده است. برنامه‌ای که با مردم ارتباط برقرار کرده و جذابیت‌هایی در حوزه کسب و کار ایجاد کند.
مجری برنامه "پایش" درباره تغییر در ادامه این برنامه خاطرنشان کرد: قطعاً وقتی نیاز یک کشور به برخی موضوعات بیشتر شود در آن حوزه باید برنامه‌سازی بیشتری صورت گیرد. به عنوان نمونه با فرارسیدن جام‌جهانی و نیاز مردم به دیدن فوتبال تولید برنامه‌های ورزشی بیشتر از زمان‌های معمول قوت گرفت. برآورد من این است که هم اکنون مسئله مهم کشور ما موضوع معیشت مردم، اقتصاد و کسب و کار است. با توجه به همین مسائل باید تغییراتی در برنامه پایش صورت گیرد. البته این تغییرات تا حدودی رخ داده است. درخصوص زمان پخش پایش این را یادآور شوم که این برنامه علاوه بر یکشنبه ها، سه‌شنبه‌ها نیز روی آنتن خواهد رفت. میزان

کد مطلب: 105252
 
Share/Save/Bookmark