میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۷
 
 
چرا غزه؟
فلسطین دیروز شاهد جنایات جدید صهیونیست‌ها بود که یادآور سه جنگ ۲۲ ، ۸ و ۵۱ روزه غزه است...

فلسطین دیروز شاهد جنایات جدید صهیونیست‌ها بود که یادآور سه جنگ ۲۲ ، ۸ و ۵۱ روزه غزه است. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در دور جدید حملات به غزه نزدیک به ۶۰ بار به شمال غزه حمله کردند. هر چند که صهیونیست‌ها برآنند تا خود را مقتدر و چنان وانمود سازند که بمباران غزه نمادی از قدرت آنها است اما حقایق میدانی نشان می‌دهد که این حملات نه از روی قدرت این رژیم بلکه ناشی از ناتوانی در برابر بحران‌ها است. در حوزه فلسطین مسئله انتخابات رئیس تشکیلات خودگردان و پارلمانی فلسطین به دلیل رویکرد مردمی به نامزدهای مقاومت برای صهیونیست‌ها یک چالش بزرگ است. در همین حال صهیونیست‌ها درکرانه باختری و قدس در حال اشغال اراضی و نابود سازی مسجد‌الاقصی هستند. نهادهای جهان نیز در باب وضعیت اسرای اداری یا همان فلسطینی‌هایی که بدون تعیین جرم در بازداشت به سر می‌برند حساس شده‌اند. جنگ غزه اقدامی برای انحراف افکار عمومی از این مسائل است. در حوزه منطقه‌ای نیز از یک سو مبارزه با تروریسم بویژه در عراق و سوریه با محوریت مقاومت منطقه و روسیه به شدت در حال گسترش است و بسیاری از کشورهای بزرگ نظیر هند و چین نیز آمادگی خودرا برای کمک به سوریه اعلام کرده‌اند. رژیم صهیونیستی با کشتار در غزه از یک سو از شرایط منطقه برای کشتار فلسطینی‌ها بهره می‌گیرد و از سوی دیگر با قدرت نمایی ظاهری در غزه به تروریست‌ها القای آمادگی برای حمایت بیشتر از آنها را می‌دهد تا شاید با این حربه آنها را به ادامه ایستادن در سوریه و عراق ترقیب نماید. نکته دیگر آنکه سعودی در یمن به شدت شکست خورده است. این سناریو مطرح است که صهیونیست‌ها با کشتار در غزه به دنبال انحراف افکار عمومی از شکست خود و سعودی در یمن باشند. نکته مهم دیگر آنکه اخیرا آمریکا تسلیحات جدیدی به صهیونیست‌ها داده و کشتار غزه نوعی آزمایش این تسلیحات است.
مسئله مهم دیگر قابل توجه سکوت سازمان ملل و کشورهای غربی مدعی حقوق بشر در برابر تجاوز صهیونیست‌ها به غزه به عنوان ننگی برای این سازمان و کشورهای غربی است. جالب توجه آنکه صهیونیست‌ها برای ادامه تجاوزات منطقه‌ای خود به بهانه‌جویی می‌پردازند چنانکه رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند بمب‌های دست‌سازی در نوار مرزی فلسطین اشغالی با لبنان کشف شده و حزب‌الله در پشت پرده این جریان قرار دارد و قصد انجام عملیات داشته است.
این ادعا صرفا برای توجیه تحرکات نظامی این رژیم برای حمایت از تروریست‌ها است. رژیم صهیونیستی که همیشه حامی تروریسم بوده اکنون با شکست تروریست‌ها در سوریه و لبنان به دنبال بهانه برای کمک نظامی به تروریست‌ها است.

کد مطلب: 96701
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark