میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۳
 
 
سردار غیب‌پرور‌:
دشمنان توان مقابله با ایران را ندارند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ‌گفت: دشمنان در سراسر جهان تهدید می‌کنند اما توان مقابله با ایران اسلامی را ندارند.
سردار غلامحسین غیب‌پرور در اجلاسیه شهدای شهرستان سنندج با اشاره به اینکه بزرگداشت و پاسداشتی با این عظمت و با این ابعاد، کار یک نفر و دو نفر نیست، اظهار داشت: مسلماً چنین مراسم پرشکوهی با عنایت حق‌تعالی، توجه شهیدان خلق و این حرکت در سایه همت همگانی و باور درونی و قلبی مردم شکل گرفت و رخدادی با این عظمت را ایجاد کرد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه "اقتدار، عزت، آبرو، حیثیت و هرچه داریم از شهیدان است"، گفت: باید از این داشته‌ها صیانت شود چراکه پایداری این نظام مقدس به‌یمن وجود شهیدان ماست. وی با ذکر اینکه شهیدان اسلام را بیمه کردند و انقلاب را مستمر ساختند، افزود: شهدا در عین حال معما هستند در این عالم و گره‌گشایی از این معماها در قیام قیامت می‌شود.
سردار غیب‌پرور با ابراز اینکه "ما شهیدان را نمی‌فهمیم"، تصریح کرد: به‌عنوان مثال وقتی می‌شنویم یک دختر ۱۷ساله کردستانی شکنجه، آزار و اذیت می‌شود اما باز هم پای دین خدا می‌ایستد تا جایی که تمام رنج‌ها را تحمل می‌کند، اما از آرمان‌هایشان دست نمی‌کشد، این جانفشانی قابل درک نیست. وی با تأکید بر اینکه "قدر اینها را خدا و بندگان خاص خدا می‌دانند و از درک ما خارج است"، ادامه داد: شهدا به‌دلیل آنکه آنچه داشتند پای دین خدا گذاشتند رفیع‌مقام هستند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با ذکر اینکه انقلاب اسلامی آمد تا بشر امروز را از حقارت دربیاورد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی پدیده جهانی است که به عامه مسلمین جهان عزت دوباره بخشید و هر آزادی‌خواه را در اکناف عالم روحیه مجدد داده و محی‌الدین و مجدالاسلام شد.
وی با اعلام اینکه بدون تردید عزت و آبروی بشر امروز چه مسلمان و غیرمسلمان، از انقلاب اسلامی است، گفت: انقلاب به همه تاریکی‌ها «نه» گفت و به همین خاطر دشمن صف در صف مقابل امام و انقلاب ایستاد. رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اظهار اینکه دشمن هر کاری که از دستش برمی‌آمد کرد، اضافه کرد: ایران اسلامی گواه است بر شیطنت‌های دشمن و کردستان آدرسی مناسب برای ددمنشی و خباثت تمام‌عیار دشمن است.
وی عنوان کرد: دشمنان از ابتدای انقلاب تا به امروز همواره غائله، توطئه و دشمنی کردند اما چون ریشه انقلاب محکم بود، مردم شجره انقلاب را نگه داشتند و از آن جانانه صیانت و پاسداری کردند. سردار غیب‌پرور با یادآوری این نکته که کردستان قهرمان ۵۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، گفت: نبایستی این تعداد را با جمعیت کنونی قیاس کرد، بلکه باید به‌نسبت جمعیت اوایل انقلاب مقایسه کرد تا بتوان عمق این فداکاری را درک کرد. 

مردم، علما و فرهیختگان کردستان پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند
وی با اشاره به اینکه مردمان خوب و فهیم کردستان همراه با علما و فرهیختگانشان پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند، تأکید کرد: پایداری جمهوری اسلامی مرهون همین جانفشانی‌ها است. رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنان خود گفت که مردم بی‌هیاهو، گمنام و بی‌نام و نشان در سایه انقلاب اسلامی برای خدمت‌رسانی حرکت می‌کنند.
وی انقلاب اسلامی را یک مینیاتور زیبا از جلوه‌های خدمت‌رسانی توصیف کرد و گفت: آنچه در قالب انقلاب اسلامی به‌وجود آمده، الگوبرداری از حرکت عظیم پیامبر(ص) برای صیانت از اسلام است و ما نیز بر این امر مفتخریم. ما نیز به‌برکت حسین‌بن علی پای انقلابمان ایستاده‌ایم و تا زمانی که این نهضت راه و مسیر ما باشد، انقلاب زنده است.
وی با ابراز اینکه انقلاب به یک نیرویی که اضمحلال ندارد تبدیل شده و نمی‌توان با آن مقابله کرد، افزود: دشمنان در سراسر جهان تهدید می‌کنند اما توان مقابله با ایران را ندارند چراکه انقلاب اسلامی قدرتمند است و کرانه‌های مدیترانه را درنوردیده و جهان‌شمول شده و همه در مقابل عظمت انقلاب اسلامی سر خم کرده‌اند.
سردار غیب‌پرور با اظهار اینکه این انقلاب به‌برکت ولایت فقیه راهی نورانی را که شهیدان باب آن را گشادند آغاز کرده است، تأکید کرد: با باوری مثال‌زدنی پای انقلابمان ایستاده‌ایم و هیچ دشمنی نمی‌تواند روحیه انقلابی ما را سست کند. وی با اعلام اینکه "در راه پاسداری از انقلاب اسلامی مشکلات را تحمل می‌کنیم و پای انقلابمان ایستاده‌ایم"، راه شهیدان را راه ایستادگی و پایمردی، خدمت به مردم و نگاه کردن به سکاندار انقلاب توصیف کرد و گفت: هیچ‌گاه کسی که ادعا می‌کند در خط شهیدان است نمی‌تواند نگاهش را از رهبر این حرکت دور کند. 

کد مطلب: 109311
 
Share/Save/Bookmark