میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی-سعودی یک زندان یمن را به خاک و خون کشیدند
بمباران اسرای جنگی
بمباران اسرای جنگی
 

همزمان با آشکارتر شدن ناتوانی سعودی در برابر مقاومت یمنی‌ها، جنگنده‌های ائتلاف سعودی با هدف قرار دادن زندانی مملوء از اسرای جنگی در استان «ذمار» یمن ده‌ها نفر را کشتند و دهها نفر را بشدت مجروح کردند.
وزارت بهداشت یمن اعلام کرد، جنایت مرگبار جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی-سعودی و اماراتی علیه اسرای زندانی در استان «ذمار» به ۱۸۵ کشته و زخمی رسیده است. وزارت بهداشت افزود، خودروهای اورژانس از استان ذمار (واقع در ۹۹ کیلومتری صنعا) و صنعا و دیگر استان‌های نزدیک، خود را به محل حمله رسانده‌اند تا زخمی‌ها را بیمارستان منتقل کنند. در ادامه این گزارش آمده، حال بیشتر مجروحان وخیم است و تیم های امدادی همچنان در حال بیرون کشیدن اجساد هستند.
«یوسف الحاضری» سخنگوی وزارت بهداشت یمن اعلام کرد: تعداد بسیاری از اسرا همچنان زیر آوار هستند و تا کنون ۶۰ جسد بیرون کشیده شده اما تعداد رو به افزایش است. «ضیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن کشتار ائتلاف سعودی در استان ذمار را محکوم کرد. الشامی در ادامه اصرار ائتلاف متجاوز مبنی بر اینکه مکان هدف قرار داده شده پایگاهی نظامی بوده، محکوم کرد و گفت: برای همه واضح است که این مکان ویژه نگهدای اسرا بوده و این اخبار در ادامه دروغ‌ها و فریب افکار عمومی توسط کشورهای عضو ائتلاف متجاوز و رسانه‌های آنها صورت می‌گیرد. پیشتر «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله و رئیس کمیته عالی انقلاب یمن نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: ائتلاف آمریکایی-سعودی سال جدید هجری (قمری) را با جنایتی وحشتناک شروع کرد و یکی از زندان‌های محل نگهداری اسرا در استان ذمار را هدف قرار داد. این جنایت بار دیگر وحشی‌گری ائتلاف را ثابت کرد، صفتی که در تمام دامنه زمانی حمله ظالمانه‌اش از خود نشان داد؛ همچنین پیامی به تمام یمنی‌هاست مبنی بر اینکه در هر طرفی باشید خون شما ارزان است.

کد مطلب: 110616
 
Share/Save/Bookmark