میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۲
 
 
آب پاکی شهردار جدید تهران روی دست شهروندان
افتتاح کامل خط ۷ تا شهریور بعید است

بعد از تعطیلی عجولانه خط ۷ مترو به بهانه ناایمن بودن، مسؤولان جدید شهرداری تهران هر بار زمانی را برای افتتاح مجدد این خط عنوان می‌کنند ولی افشانی شهردار تهران آب پاکی را روی دست مردم ریخت و گفت بعید است این خط به طور کامل تا اواخر شهریور افتتاح شود.
سوت قطارها در خط ۷ مترو تنها ۵ ماه بلند شد ولی با روی کار آمدن مدیریت جدید شهری ترمز آنها به سرعت کشیده شد و از آبان‌ماه سال گذشته دیگر مسافرگیری در ایستگاه‌های فعال آن به بهانه عدم وجود ایمنی صورت نمی‌گیرد. از همان زمان شهردار وقت، معان حمل‌ونقل و ترافیک و برخی از اعضای شورای شهر از راه‌اندازی مجدد آن تا پیش پایان سال ۹۶ خبر دادند.
با وجود وعده و وعیدهای فراوان برای فعالیت مجدد خط ۷؛ هر زمانیکه به موعد وعده داده شده نزدیک می‌شویم، زمان جدیدی برای افتتاح این خط از سوی مدیران بر زبان رانده می‌شود. در حالیکه اواخر اسفندماه از سوی علی امام، مدیرعامل مترو و محسن پورسیدآقایی؛ معاون حمل‌ونقل ترافیک برای افتتاح مجدد خط ۷ اعلام شده بود، در اواخر دی‌ماه و اواسط بهمن‌ماه اعلام شد به دلیل عدم تامین اعتبارات ۳۰۰ میلیاردی شهروندان می‌بایست تا اوایل اردیبهشت منتظر باشند.
با این وجود استعفای شهردار و انتخاب شهردار جدید تمامی پروژه‌های شهری را به حاشیه برد و خطوط جدید مترو نیز قربانی این تغیرات شدند. اردیبهشت آمد و رفت ولی خبری از افتتاح خط هفت نشد. پورسیدآقایی در مصاحبه‌ای در اوایل سال جدید اعلام کرد که بدون تردید ۵ ایستگاه خط ۷ که قبلا فعال بودند تا اواخر خردادماه افتتاح خواهند شد.
در حالیکه چند روز دیگر ماه خرداد به اتمام می‌رسد ولی، هیچ تحرکی در شهرداری برای اعلام رسمی زمان افتتاح خط هفت مشاهده نشده و در همین حال بود که محمدعلی افشانی؛ شهردار جدید تهران در اظهارنظری جدید تنها ابراز امیدواری کرد چند ایستگاه خط ۷ در اواخر خردادماه افتتاح شوند و بدین طریق بازهم نمی‌توان درباره زمان قطعی راه‌اندازی خط ۷ برآورد خاصی داشت.
وی گفته است: ‌بنده تاکنون ۲۰ روز است که شهردار شده‌ام و اخلاقم این طور است که هر پروژه‌ای را مطمئن باشم تاریخ افتتاح آن را اعلام می‌کنم. از خط ۶ و ۷ مترو بازدید داشته‌ام و به زودی نیز مجدداً از این پروژه‌ها بازدید می‌کنم ولی قطعاً‌ خط ۷ مترو تا شهریورماه هم تمام نخواهد شد و امیدواریم ۵ کیلومتر آن تا پایان خرداد و یا اوایل تیرماه افتتاح شود.
بنابراین با اظهارنظر افشانی مبنی بر افتتاح ۵ کیلومتر خط ۷ اواخر خرداد ممکن است افتتاح شود، عملا وعده پورسیدآقایی مبنی بر افتتاح این خط در اوایل خرداد روی هوا خواهد رفت. براین اساس باید اذعان کرد که مدیران جدید شهری حتی در برآورد افتتاح خطی که خرداد سال ۹۶ راه‌اندازی شده بود، ناتوان هستند و همچنان پروژه‌های نیمه‌کاره در شهردر بلاتکلیفی هستند. فارس

کد مطلب: 104703
 
Share/Save/Bookmark