میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۱۲
 
 
هفته نهم ليگ برتر؛
سرخ‌پوشان ميزبان شاگردان گوارديولاي وطني
سرخ‌پوشان ميزبان شاگردان گوارديولاي وطني
 

در روز اول هفته نهم لیگ برتر فوتبال سرخپوشان تهرانی میزبان بازیکنان جوان صبای قم هستند.
مسابقات هفته نهم لیگ برتر در سه روز جمعه و شنبه و یکشنبه برگزار می‌شود. در روز اول در حساس‌ترین بازی پيروزي میزبان صبای قم است. نگاهی به بازی‌های روز جمعه می‌اندازیم؛

پيروزي - صبا؛ سرخ‌پوشان برابر بارسلونای ایرانی
شرایط تيم فوتبال پيروزي بعد از برتري برابر فجر سپاسی آرام‌تر از قبل است و این تیم توانسته تا حدی از بحران فاصله بگیرد با این حال در هفته نهم لیگ برتر حریف سرسختی پیش رو دارد؛ تیمی به نام صبای قم که بدون اغراق شگفتی ساز لیگ یازدهم است. تیمی که با مهره های جوان و جویای نام پا به مسابقات گذاشت و اکنون فقط به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال در رده دوم است و صدرنشین لیگ برتر ایران نیست. بازیکنان پيروزي باید از این مانع سخت به سلامت بگذرند تا هواداران این تیم به آینده امیدوار شوند وگرنه دوباره شاهد ناآرامی سکوهای سرخ خواهیم بود. در مقابل پيروزي تيمي قرار دارد كه سرمربي اش به واسطه شباهت به سرمربي بارسلونا لقب گوارديولا گرفته است. عبدالله ويسي با تلفيقي از جوانان گمنام و بازيكنان با تجربه تيمي قابل احترام روانه ليگ يازدهم كرده است. ویسی صراحتا گفته با بازی هجومی پيروزي را شکست می‌دهیم. باید دید بازیکنان پرآوازه پيروزي برابر جوانانی که شاید برای اولین بار است ورزشگاه آزادی را می‌بینند می‌توانند به پیروزی برسند یا این تیم دوباره دچار بحران می‌شود؟ صبا فصل گذشته پيروزي را ۴ بر یک با علی دایی در ورزشگاه آزادی شکست داد. آیا این نتیجه تکرار می‌شود یا پيروزي این مرتبه شگفتی ساز خواهد شد؟ صبا در سه دیدار گذشته خود نه گل خورده و نه شکستی داشته است و حمید استیلی این مرتبه باید برابر گواردیولا و بارسلونای ایران بازی کند و پیروز شود.

راه آهن - نفت آبادان؛ دایی به دنبال اثبات شایستگی
راه آهن بعد از شکست هفته گذشته باید نفت آبادان را در تهران شکست بدهد. علی دایی کار سختی دارد زیرا نفت به شرایط خوبی رسیده و خط حمله این تیم با فونیکه سی خطرناک‌تر از گذشته است. نبرد تاکتیکی دایی و پیروانی جالب توجه است. دایی باید برای اثبات شایستگی‌های فنی خود در این دیدار پیروز شود.

تراکتورسازی - مس؛ بحرا‌ن‌زده‌ها رو‌به‌روی قلعه‌نویی
نبرد امیر قلعه‌نویی با بلاژویچ دیدنی خواهد بود. قلعه‌نویی که دل خوشی از حضور مربیان خارجی ندارد قطعا در این بازی انگیزه‌های زیادی به جز کسب امتیاز دارد او می‌خواهد برتری مربی ایرانی را هم به رخ طرفداران مربیان خارجی بکشد. مس کرمان در این فصل یک تیم بحران زده به معنای واقعی است. این تیم در مدت هفت هفته سر‌مربی‌اش را عوض کرده و دو مدیرعامل در این باشگاه هم بر سر کار آمده‌اند. با این شرایط اگر اوضاع داخلی تیم مس آرام نشده و اختلافات درونی این تیم کمرنگ نشده باشد شاید قلعه‌نویی روز آسانی در پیش داشته باشد ولی در غیر این صورت ممکن است تراکتورسازی در خانه خود یکبار دیگر امتیاز از دست بدهد.

شاهین - داماش ستارگان برابر شاهین
شاهین بوشهر هفته پرحاشیه‌ای را سپری کرد در این هفته بازهم یک مدیرعامل یک روزه برای این باشگاه انتخاب شد و بعد از آن نیز دو بازیکن شاهین مرتکب عمل غیر اخلاقی در تبریز شدند تا شاهین دچار حاشیه‌های زیادی شود با این حال بوشهری‌ها تا اینجای لیگ نتایج بدی نگرفته‌اند و احتمال دارد در این بازی خانگی نیز پیروز شوند زیرا حریف آنها داماشی است که شایعه‌های زیادی در موردش منتشر شده است. باید دید ستارگان این تیم مانند مهدی مهدوی کیا، میلاد زنیدپور و دیگران می‌توانند به داماش کمک کنند یا در گرمای بوشهر و مقابل تماشاگران خونگرم بوشهری این شاهین است که پیروز می‌شود.

فولاد - فجرسپاسی فولادی‌ها به دنبال برد خانگی
فولاد با مجید جلالی هنوز نتوانسته به جایگاهی‌ که انتظارش را می‌رفت برسد و در واقع فولاد بعد از باخت سنگین برابر استقلال دچار افت محسوسی شد و هنوز نتوانسته خود را به وضعیت مطلوب برساند. حریف مجید جلالی در هفته نهم تیم فجر سپاسی است که با تفاضل گل بهتر نسب به فولاد در رده یازدهم است. دو تیم تقریبا شبیه به یکدیگر فوتبال بازی می‌کنند و هر دو تیم توپ را بر روی زمین به گردش درمی‌آورند. فولادی‌ها می‌خواهند در این بازی خانگی پیروز شوند ولی شاید کلانتری و شاگردانش به یک مساوی هم راضی باشند.

کد مطلب: 68360
 
Share/Save/Bookmark