میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۹
 
 
دعوت کارگردان «جشن تولد» از منتقدان «به وقت شام» برای بازدید از سوریه
بفرمایید صحنه‌های کمدی را از نزدیک ببینید!
بفرمایید صحنه‌های کمدی را از نزدیک ببینید!
 

کارگردان فیلم سینمایی «جشن تولد» گفت: ‌از طریق رسانه‌ها از آقایان منتقد رسما با کمال احترام و بدون کاربرد الفاظ پاپاراتزی و... دعوت می‌کنم به همراه من برای دیدن صحنه‌های کمدی سوریه تشریف بیاورند.
وقتی که فیلم جدید ابراهیم حاتمی‌کیا در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد حواشی بسیاری برای این فیلم رخ داد و با واکنش تند وی در نشست خبری فیلم "به وقت شام" در پردیس ملت مواجه شد، بسیاری از هنرمندان نسبت به نقد سطحی یک منتقد سینما که به وقت شام را نوعی صحنه کمدی خواند واکنش نشان دادند.
یکی دیگر از این افراد عباس لاجوردی کارگردان فیلم سینمایی "جشن تولد" است که فیلمی درخصوص مدافعان حرم را در ۲۰۰ متری داعش در سوریه ساخته است که در ادامه یادداشت وی را خواهید خواند:
فیلم به وقت شام بخشی از واقعیات سوریه و اطراف ما است که ابراهیم حاتمی‌کیا به خوبی نشان داد ما شاهد یک فیلم تکنیکی و پر از تعلیق و دلهره‌آور که گویا نمی‌خواست تمام شود بودیم و حتی می‌توان گفت این فیلم کلاس فیلمسازی برای فیلمسازان جوان است.
اگر نگویم به وقت شام بهترین، سینمایی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین فیلم است اما می‌توان گفت یکی از بهترین فیلم‌های ابراهیم حاتمی‌کیا می‌باشد، متاسفم که هنر را با نگاه جناحی و یا سازمانی کثیف می‌کنند و تلاش می‌کنند با تاکتیک سیاسی تکنیک هنری را مه‌آلود کنند و نادیده بگیرند تا خودشان را به شهرت و پول کاذب و کثیف برسانند.
من اکثر شخصیت‌های فیلم به وقت شام را در سوریه دیده‌ام همانطور که شخصیت‌های فیلم سینمایی خودم را در سوریه دیده بودم حتی با برخی در دل جنگ سوریه زندگی کردم و با آنها خندیدیم و اندوهگین شدیم لذا من از اون آقای منتقد سینما برای سفر به سوریه جهت دیدن صحنه‌های کمدی از منظر وی، به عنوان اولین فیلمساز که در لوکیشن واقعی و دویست متری داعش با عوامل حرفه‌ای سینمای ایران فیلم جشن تولد را ساختم و مستندهای بسیاری در تنهایی و دل جنگ سوریه ساخته‌ام و شخصیت‌های فیلم ارزشمند به وقت شام را از نزدیک دیده‌ام و حتی شمشیر در دست شخصیت شیشانی که آقای منتقد آن را شمر نامیده را در برنامه عصر نادر طالب‌زاده نشان داده‌ام.
از طریق رسانه‌ها از آقای منتقد رسما با کمال احترام و بدون کاربرد الفاظ پاپاراتزی و... دعوت می‌کنم به همراه من برای دیدن صحنه‌های کمدی سوریه تشریف بیاورند، این پیام را منتشر کنید که ایشان لازم بداند یا اشتباه خود را اعلام کند و یا با من برای دیدن کمدی به قلب جنگ سوریه و میدان نبرد با تروریست‌ها بیاید تا کمی با ایشان و یا به ایشان بخندم، ما پیگیر گفت‌وگو با آن آقای منتقد هستیم.

کد مطلب: 103308
 
Share/Save/Bookmark