میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
اتمام حجت انصارالله با عربستان:
به جنگ پایان ندهید با پاسخ کوبنده ما روبرو می‌شوید
اتمام حجت انصارالله با عربستان:
 

«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که هدف از ابتکار مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن، دادن فرصت مناسب به عربستان سعودی برای خروج آبرومندانه از این ورطه و تنگنایی است که در آن گرفتار شده است.
«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، درباره هدف این جنبش از ارائه ابتکاری مبنی بر توقف حملات موشکی و پهپادی به عربستان گفت که هدف از ابتکار مهدی المشاط، دادن فرصت مناسب به عربستان سعودی برای خروج آبرومندانه از این ورطه و تنگنایی است که در آن گرفتار شده است.
وی افزود: عربستان سعودی به سبب تجاوزگری به یمن در تنگنا قرار گرفته است و هدف از این ابتکار دادن فرصت مناسب به سعودی برای خروج آبرومندانه از آن است، این ابتکار به‌صورت یکجانبه از طرف ما برای آتش‌بس ارائه شده و امیدواریم که عربستان سعودی به این ابتکار پاسخ مثبت دهد، چرا که برای آن مدت زمان مشخصی قرار نداده‌ایم، ما همچنین شرطی درباره نوع پاسخ سعودی تعیین نکرده‌ایم و آنچه برای ما اهمیت دارد، مضمون و محتواست، پاسخی که به پایان تجاوزگری و رفع محاصره منجر شود. البخیتی با تأکید بر اینکه " توپ اکنون در زمین عربستان سعودی است" ابراز امیدواری کرد که عربستان از این ابتکار و فرصت بهره ببرد، زیرا به عقیده وی توقف تجاوزگری به یمن به نفع یمن و عربستان است،‌ زیرا مصلحت و منفعت عربستان برای تحقق صلح بیشتر از مصلحت یمن است، زیرا یمن چیز زیادی برای از دست دادن ندارد. وی در پایان اظهار امیدواری کرد عربستان سعودی از این فرصت استفاده کند و بهترین تصمیم را بگیرد، گفت: اگر چنین نشود ما برای پاسخی نظامی که عربستان را وادار به توقف تجاوزگری و رفع محاصره یمن کند، آماده‌ایم.

کد مطلب: 110904
 
Share/Save/Bookmark