میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳
 
 
آنچه در پس پرده تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوره، لبنان و عراق می گذرد
دست و پا زدن نتانیاهو بر لبه پرتگاه
دست و پا زدن نتانیاهو بر لبه پرتگاه
 

نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها که دورانی بحرانی را سپری می‌کند، با تشدید تحرکات نظامی علیه امنیت منطقه از جمله تجاوز پهپادی به لبنان و اقدام علیه سوریه و عراق به دنبال قدرت نمایی برای فرار از شکست انتخاباتی است در حالی که اجماع مقاومت علیه این رژیم می‌رود تا این رویا را به کابوسی وحشت ناک برای وی مبدل سازد.
در بخشی از رفتارهای تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، رسانه‌های مختلف خبری، دیروز از ساقط شدن دو پهپاد در «ضاحیه» در جنوب بیروت خبر دادند. در همین چارچوب یکی از مسئولان رسانه‌ای حزب‌الله لبنان با اشاره به سقوط دو پهپاد در جنوب بیروت اعلام کرد حزب‌الله هیچ پهپادی محمد عفیف، مسئول رسانه‌ای حزب‌الله لبنان در مصاحبه با رسانه ملی این کشور اعلام کرد حزب‌الله هیچ پهپادی را ساقط نکرده و پهپاد اول بدون اینکه آسیبی بزند، سقوط کرد.
وی گفت: پهپاد دوم بمب‌گذاری شده بود و منفجر شده و به ساختمان مرکز رسانه‌ای حزب‌الله در ضاحیه آسیب زده و انفجار آن واقعی بوده است. این مسئول حزب الله افزود: پهپاد اول که برای شناسایی بوده و منفجر نشد در اختیار حزب‌الله است و در حال تحلیل داده‌ها و مأموریت احتمالی آن هستیم. همچنین خبرگزاری لبنان اعلام کرد، در پی انفجار پهپادی در نزدیکی ساختمان رسانه‌ای وابسته به حزب‌الله سه نفر جراحات سطحی برداشتند و ارتش نیز هویت پهپادهای را اسرائیلی اعلام کرد. خبرگزاری لبنان «ان ان ای» اعلام کرد، در پی منفجر شدن یک پهپاد در نزدیکی ساختمان رسانه‌ای وابسته به حزب‌الله در ضاحیه در جنوب بیروت، سه نفر دچار جراحات سطحی شدند. خبرگزاری لبنان در ادامه از پرواز گسترده هواپیماهای صهیونیستی در ارتفاع پایین در مناطق مختلف لبنان از جمله بیروت و صیدا خبر داد. «وئام وهاب» رئیس حزب «التوحید» لبنان در صفحه توئیتر خود نوشت: پهپادهایی که در ضاحیه سقوط کردند، تهاجمی آشکار به لبنان و ملت آن بود و دولت باید به شورای امنیت شکایت کند. حماس تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی به لبنان را محکوم کرد و افزود، برای مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی در کنار لبنان و مقاومت ایستاده است. همچنین حریری نخست وزیر لبنان با اشاره به پرواز پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز آسمان این کشور، گفت: آنچه در ضاحیه بیروت رخ داد تجاوز آشکار به لبنان بود. الحریری تأکید کرد که با میشل عون، رئیس جمهور لبنان و نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور درخصوص گام هایی که باید در آینده درقبال تجاوز رژیم صهیونیستی اتخاذ شود، رایزنی می کند. همچنین عون رئیس‌جمهور لبنان، «تجاوز پهپادهای اسرائیلی» به جنوب بیروت را محکوم و آن را نشانه «مقاصد تجاوزکارانه اسرائیل» توصیف کرد.
همچنین عبدالامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان اعلام کرد، رژیم صهیونیستی در حال بازی با آتشی است که این رژیم را در جنگ غرق خواهد کرد، جنگی که به قیمت موجودیت آن است. این در حالی است که وزارت امور خارجه لبنان قصد دارد بعد از اقدام «دو پهپاد اسرائیل به نقض حریم هوایی لبنان» از رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، شکایت کند. در بیانیه وزارت خارجه لبنان آمده است که ارتفاع بسیار کم پهپادهای اسرائیل «دلیلی بر تلاش اسرائیل جهت تجاوز به اموال و خود شهروندان لبنانی بوده که این امر نقض فاحش حاکمیت ملی و تجاوزی واضح به لبنان و تهدیدی جدی برای ثبات در منطقه است».
لازم به ذکر است پس از سرنگونی دو پهپاد متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی در آسمان جنوب بیروت (یکی از این پهپادها در نزدیکی مرکز اطلاع رسانی حزب الله لبنان ساقط شده است)، این رژیم آسمان جولان اشغالی را منطقه پرواز ممنوع اعلام کرد. از سوی دیگر منابع محلی در سوریه دیروز از شنیده شدن صدای چند انفجار در آسمان شهر «دمشق» خبر دادند. در واکنش به این حملات، پدافند هوایی ارتش سوریه برای مقابله با اهداف متخاصم، فعال شد. برخی منابع خبری نیز گزارش دادند که احتمالا جنگنده‌های اسرائیلی چند موشک به فرودگاه نظامی «المزه» در جنوب دمشق شلیک کرده‌اند. گفته می‌شود حداقل ۴ انفجار بزرگ بر فراز دمشق رخ داده و دست‌کم هشت آتش‌بار پدافندی عملیات انجام دادند. در عراق نیز اخیرا چندین بار مواضع و انبارهای مهمات سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق هدف حملات ناشناس قرار گرفت که بسیاری از کارشناسان، رژیم صهیونیستی و آمریکا را در پس آن اعلام کردند.
در این میان «علی الصطوف» نماینده پارلمان سوریه به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به عراق و سوریه واکنش نشان داد. الصطوف تأکید کرد که «پیروزی محور مقاومت باعث شده که رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانانش، درباره مسائل مربوط به پایان این رژیم، در محاسبات خود بازبینی کنند». جهاد اسلامی فلسطین حمله جدید رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد و دفاع سوریه از خاک و ملتش را حق این کشور دانست.

کد مطلب: 110508
 
Share/Save/Bookmark