میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۷
 
 
به دنبال شکار عنکبوت
سلام تراکتورسازی به آسیا
سلام تراکتورسازی به آسیا
 

تراکتورسازی تبریز نخستین نماینده ایران است که در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌رود.
روز بزرگ فرا رسید، فوتبال‌دوستان تبریزی‌ مدت‌هاست منتظر حضور تیم محبوب‌شان در آسیا هستند و امروز جشن بزرگ فوتبال تبریز با دیدار تراکتورسازی و الجزیره امارات برگزار می‌شود. همه چشم انتظار اولین حضور آسیایی تراکتورسازی هستند. جشن ۷۰ هزار نفری و آسیایی تراکتورسازی می‌تواند تیم الجزیره امارات را بترساند. تیم‌های اماراتی پولدار، پرامکانات و کم‌تماشاگر هستند. دیدن ۷۰ هزار تماشاگر روحیه الجزیره امارات را تخریب می‌کند. هر چند که این تیم دو لژیونر برزیلی و یک کره‌ای در ترکیب داشته باشد. شاگردان تونی ‌اولیویرا از نظر روحی و روانی در شرایط ایده‌آل قرار دارند و هیچ کمبودی برای شکست دادن الجزیره ندارند.
اولیویرا نشان داده یک مربی کاربلد، با روحیه و با تجربه پرتغالی است. حمایت تماشاگران هم است و فقط بازیکنان تراکتورسازی باید به آسیا نشان بدهند که جزو بهترین‌های این قاره کهن هستند.
لوئیس میلا سرمربی اسپانیایی تیم الجزیره امارات پنج‌شنبه گذشته جانشین پائولو بونامیگو برزیلی شده است. مربی برزیلی که کارنامه خوبی داشت و تیم الجزیره هم در رده دوم جدول نگه داشت اما انگار مربی سابق تیم امید اسپانیا دل مدیران پولدار الجزیره را برده بود که یک مربی برزیلی و موفق را کنار گذاشتند.
به این ترتیب اولیویرای پرتغالی باید مقابل یک مربی اسپانیایی بازی کند. نبرد دو تفکر متفاوت از فوتبال اروپا، اسپانیا و پرتغال، لوئیس میلا بر خلاف تونی اولیویرا تجربه باشگاهی زیادی ندارد و بیشتر در رده ملی مربی‌گری کرده است.
سرخپوشان تراکتورسازی در اولین حضور آسیایی خود می‌خواهند عنکبوت‌ (لقب الجزیره) را شکار کنند تا برای آسیا خط و نشان بکشند.
امروز فوتبال آسیا و به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس حسرت داشتن تماشاگران تراکتورسازی تبریز را می‌خورند. جایی که ۷۰ هزار تماشاگر یک‌صدا فریاد می‌زنند «یاشاسین تراکتور یاشاسین!»

نکات فنی
*تراکتور سازی والجزیره بدون شناخت کامل از شیوه ونوع بازی یکدیگر در مقابل هم صف آرایی خواهند کرد . البته پیش زمینه آنالیز سه بازی اخیر در حداقل امکان پیش روی مربیان دو تیم خواهد بود ، با این اوصاف به نظر۲۰ دقیقه اول را دو تیم برای ارزیابی از همدیگر سپری کنند.
* فوتبال با حوصله الجزیره ای ها در این دقایق می تواند یک پوئن مثبت برای میزبان تلقی شود که با استفاده از امتیاز میزبانی وفشار تماشاگران حاضر ضربه لازم را به حریف وارد کند ، اماراتی ها هر چند در استادیوم‌های خانگی خود با تماشاگران زیادی روبرو نیستند ولی مصاف با دیگر نمایندگان ایران همچون استقلال در سال گذشته تا حدودی این آمادگی ذهنی را به آنها داده . از طرفی وقتی نمایندگان تیم های حاضر در محل کنفدراسیون فوتبال اسیا در مالزی حضور داشتند کلیپ های از ورزشگاه یادگار در مقابل نمایندگان سه تیم هم گروه با تراکتور در مقابل دیدگان آنها به نمایش درآمد تا با این پیش درآمد آماده کارزار با سرخپوشان تبریزی درجهنم یادگار باشند.
* تراکتور سازی میزبان می تواند با توجه به فشار اولیه سکو ها قبل از اين که حریف تمرکز لازم را در زمین پیدا کند با گلزنی ادامه کار را برای خود راحت‌تر کند واسترس ناشی از حضور تماشاگران بی شمار را به طرف حریف هدایت کند.
*الجزیره در دو دیدار گذشته خود در لیگ این کشور نشان داده که فوتبال را ۹۰ دقیقه بازی می کند وبرای ثانیه های پایانی آن نیز برنامه دارد .این تیم هر چند در هفته گذشته در دیدار با عجمان فوتبال پر تنشی را تجربه کرد و۶ بازیکن این تیم از داور کارت زرد دریافت کردند اما دربازی پنجشنبه شب سوم اسفند مقابل الظفره با یک فوتبال منطقی به بردی پر گل تنها رسید.
*تراکتور سازی برای این بازی هر چند هافبک تاثیر گذار خود قاسم دهنوی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد ولی حرکت روان این تیم در میانه میدان نباید زیاد متاثر از این غیبت این بازیکن باشد . تراکتور سازی اگر همانی باشد که انتظار می رود مطمئنا نتیجه لازم را از این میدان خواهد گرفت به شرطی که سه عامل تعیین کننده در داخل میدان را تمام وکمال به اجرا بگذارد ، استفاده از موقعیت ها ، دیکته کردن برتری مالکیت توپ در میانه میدان ، هوشیاری در بستن روزنه های خط دفاعی که در دو سه دیدار گذشته کم وبیش از این نقطه مورد تهدید قرار گرفته است.
* یک نکته کلیدی دیگر در مورد بازیکنان تراکتور انگیزه بالای آنها در حضور در این میدان مهم آسیایی است که آنها را وارد یک ویترین بین‌المللی خواهد کرد وچه بسا آینده ای را برای خود رقم بزنند که بعدها صدایشان خارج از قاره کهن نیز شنیده شود . این یک فرصت طلایی است ، اما باید دید که تونی الیویرا که پیش تر از مقایسه تیم های پولدار وپر امکانات عربی با تیم خود سخن به میان آورده با چه انگیزه وبرنامه ای در مقابل حریفان آسیای خود خصوصا در اولین آوردگاه پا به میدان خواهد گذاشت.
*آنسوی میدان هر چند تفکرات سر مربی جدید این تیم لوئیس میلا بر همه پوشیده است اما به نظر نباید منتظر تغییرات عمده ای از نظر چیدمان بازیکنان وسیستم بازی این تیم باشیم ، الجزیره در دو بازی گذشته خود با اتکا به بازیکنان خارجی خود در نوک حمله وهافبک این تیم هم از شم گلزنی آنها بهره‌مند شده وهم مشارکت شان در گلزنی با دیگر بازیکنان این تیم . به نظر در بازی با تراکتورهم باید منتظر هنر نمایی بازیکنان خارجی این تیم باشیم ، بازیکنان بومی این تیم که هم در امر گلزنی تبحر خاصی دارند وهم در خطوط دفاعی کارنامه خوبی از خود بجا گذاشته‌اند در این بازی با تمام توان خود به میدان خواهند آمد.
ترکیب تراکتور سازی ایران: مهدی ثابتی ، مصطفی اکرامی، مرتضی اسدی ، محمد نصرتی ، محمد ایرانپوریان ، مهدی کریمیان ، مهدی کیانی ، فلاویو لوپز ، جواد کاظمیان ، محمد ابراهیمی ، سید مهدی سید صالحی
تعویضی های احتمالی: مسعود ابراهیم زاده ، جاناتان داسیلوا ، کیلسون سوارس
ترکیب الجزیره امارات: علی خسیف ، هماد ال حمدی ، سالم مسعود ، جمعه عبدالله ، ابراهیم دیاکی ، هیونگ مین شین ، ماتیاس املیو دلگادو ، سوبیت خاطر ، سلیم ابراهیم ، لوئیز فرناندو ، ریکاردو اولیویرا
تعویض های احتمالی: علی مبخوت ، احمد جمعه ، سلطان المهنلی
تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های الجیش قطر، الشباب عربستان و الجزیره امارات هم‌گروه است.
تراکتورسازی و الجزیره از ساعت ۱۶:۳۰ روز سه‌شنبه در ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز به‌مصاف هم می‌روند و دیگر دیدار گروه A از ساعت ۲۰:۵۵ بین الشباب عربستان و الجیش قطر در عربستان برگزار خواهد شد. دو نماینده دیگر ایران، استقلال و سپاهان نیز فردا بازی خواهند داشت.

کد مطلب: 80187
 
Share/Save/Bookmark