میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
 
 
فرمانده هوانیروز: پیچیده‌ترین قطعات سیستم هواگردی بالگرد را خودمان می‌سازیم

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در ساخت قطعاتِ با تکنولوژی پیشرفته (های‌تک high-tech) به خودکفایی رسیده‌ایم، گفت: تمام پیچیده‌ترین قطعات سیستم هواگردی در بالگرد به دست جوانان خودمان ساخته و نصب می‌شود. امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی در حاشیه همایش «مدافعان سلامت» نزاجا با اشاره به منویات راهبرد‌ی و گره‌گشای مقام معظم رهبری درباره ورود ظرفیت نهضت قطعه‌سازی صنایع دفاعی به سایر حوزه‌ها، گفت: فرمایش مقام معظم رهبری یک راهبرد برای ماست و فرمایشات ایشان را نصب‌العین کار خود قرار می‌دهیم، عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری را مثل فروع دین برخودمان واجب می‌دانیم. فرمانده هوانیروز ادامه داد: از آنجایی که نیرو‌های مسلح باید رویکردشان برتوان و آمادی رزمی خودشان باشند، قطعه‌سازی یک مؤلفه مهمی در خصوص ارتقای توان رزمی محسوب می‌شود و ما باید به این سو می‌آمدیم. قربانی تآکید کرد: مقام معظم رهبری به خوبی تشخیص دادند و این راهبرد را برای نیرو‌های مسلح تدوین کردند، منویات مقام معظم رهبری در نیرو‌های مسلح به خصوص ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی به حمدالله نصب العین قرارداده شده است.
فرمانده هوانیروز اظهار داشت: فرمایش مقام معظم رهبری در بحث نهضت قطعه‌سازی را صدر در صد اجرا کردیم و به این نهضت دست پبدا کردیم و به خوکفایی در نهضت قطعه سازی رسیدیم.
قربانی با اشاره به اینکه علاوه بر نیاز‌های ضروری و نیاز‌های آمادی خودمان، به صنایع دیگر که به ظرفیت‌های حوزه صنایع دفاعی نیاز داشته باشند، کمک می‌کینم، افزود: این توانمندی را نیرو‌های مسلح به خصوص نیروی زمینی و هوانیروز دارد.
امیر قربانی اظهار داشت: در مرکز صنایع یا علی (ع) هوانیروز ارتش ساخت قطعاتِ با تکنولوژی پیشرفته (های‌تک high-tech) را که به شکل عالی در جایی ساخته نشده بود، در این صنایع، هوانیروز و نیروی زمینی داریم و در ساخت چنین قطعاتی به خوکفایی رسیده‌ایم.
وی تأکید کرد: این‌ها باعث شد که ارتقای توان آمادگی رزمی در نیروی زمینی و هوانیروز رشد فزاینده‌ای داشته است. قربانی ادامه داد: بیش از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و ما تحریم هستیم، به خصوص تحریم‌های نظامی شدت بیشتری دارد..

کد مطلب: 115270
 
Share/Save/Bookmark