میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۴۰
 
 
یک گام تا فینال جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ - تهران
خط و نشان ایران برای روسیه
خط و نشان ایران برای روسیه
 

رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی از صبح روز گذشته در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران با حضور ۱۰ تیم برتر جهان در ۲ گروه ۵ تیمی آغاز شد.
تيم ملي كشتي فرنگي ایران در سه مسابقه خود به ترتیب تیم‌های ترکیه، قزاقستان و آذربایجان را شکست داد و در صورت برتری مقابل مجارستان(صبح امروزساعت ۹:۳۰ صبح) حضورش در فینال قطعی می شود. البته با توجه به این که مجارها تیم قدرتمندی ندارند ایران را باید از حالا فیناليست دانست.
تیم کشورمان پس از ۲ پیروزی مقابل ترکیه و قزاقستان در نوبت صبح در سومین دیدارش به مصاف آذربایجان رفت که از کشتی گیر و مربی ایرانی در ترکیب خود استفاده می کرد. فرنگی کاران کشورمان در این مسابقه در حالی با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل حریف به برتری دست یافتند که هنوز مسابقات اوزان ۹۶ و ۱۲۰ کیلوگرم برگزار نشده بود.
ایران با توجه به این پیروزی برای حضور در فینال تنها به پیروزی دردیدار آخر مقابل مجارستان نیاز دارد که زیاد دوراز دسترس به نظرنمی‌رسد. برای ایران در این دیدار حاجی پور در ۵۵ کیلو، پاپی در ۶۰ کیلو، علیزاده در ۷۴ کیلو، طالب نعمت پور در ۸۴ کیلو و باباجان زاده در۱۲۰ كيلو به پیروزی دست یافتند و محمدی در ۶۶ کیلو و علیاری در ۹۶ کیلو مقابل حریفان تن به شکست داد. این پیروزی در حالی رقم خورد که پیش از حضور نمایندگان کشورمان در اوزان ۹۶ و ۱۲۰ کیلوگرم روی تشک مسابقه، برتری ایران مسجل شده بود.
از نکات جالب توجه در این بازی غیبت سامان طهماسبی کشتی‌گیر ایرانی وزن ۸۴ کیلوگرم تیم آذریابجان بود که با تشخیص کادرفنی آذربایجان برابر تیم ایران کشتی نگرفت. همچنین ناصر نوربخش مربی ایرانی تیم کشتی فرنگی تیم آذربایجان هم پیش از آغاز این مسابقه به سمت مربیان تیم ایران نرفت و با آنها دست نداد.
به احتمال بسیار زیاد از گروه مقابل هم تیم روسیه به عنوان سرگروه راهی مرحله بعد و دیدار پایانی خواهد شد که بدین ترتیب جدال ایران و روسیه در فینال تماشایی خواهد شد.

کد مطلب: 80097
 
Share/Save/Bookmark