میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۰
 
 
امیر حاتمی:
تجهیزات نیروهای مسلح نباید در انبارها خاک بخورد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تأکید بر محرومیت‌زدایی و کمک به مردم در زمان صلح گفت: نباید تجهیزاتی که خریداری می‌شود در انبارها خاک بخورند بلکه باید به خدمت مردم در بیایند.
امیر سرتیپ امیر حاتمی در جمع مدیران بهداری سپاه پاسداران گفت: سال چهلم انقلاب ویژه است چراکه اعتقاد داریم در ۴۰ سالگی انقلاب به اوج بالندگی رسیده و در سکویی ایستاده‌ایم که می‌تواند صدها سال تمدن اسلامی را پیش ببرد و از آن طرف هم دشمن تلاش‌ می‌کرد که سال چهلم را ما نبینیم که البته کور خوانده‌اند. دشمن فهمید که با اجرای برنامه‌هایش هیچ کاری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نمی‌تواند بکند.
وزیر دفاع همچنین افزود: مشکلات در کشور را می‌بینم و می‌دانم که دشمن می‌کوشد هدف اصلی خود را بر مردم متمرکز کرده و سپس به سراغ نیروهای مسلح برود. مشکلات فعلی با توجه به ظرفیت‌ها و توانایی‌ها و با سرعت فراوان حل شده و از آن عبور خواهیم کرد. می‌دانیم با توجه به توان داخلی قطعا از این مسیر می‌گذریم زیرا از مشکلات بدتر از این هم عبور کرده‌ایم. وی افزود: استفاده از توان داخلی در نیروهای مسلح در حد اعلا است و امیدواریم در دیگر بخش‌های کشور هم چنین رویه‌ای وجود داشته باشد. سرنوشت کشور توسط نیروهای مسلح مشخص می‌شود و یکی از رسته‌هایی که در نیروهای مسلح بسیار مهم است، بهداری رزم است.
امیر حاتمی افزود: بهداری رزم در سپاه چون در دفاع‌مقدس شکل گرفته، شرایط کارآمدی دارد و این توقع ما در سپاه برآورده شده است. در کشور ما مردم باید به نیروهای مسلح و بهداری رزمی دلگرم باشند تا بتوانند در حفظ روحیه مردم مهم باشد. جان تک‌تک یگان‌های بهداری رزمی مهم است و سازماندهی خوبی در عملیات‌ها باید در این بخش وجود داشته باشد. وی گفت: محرومیت‌زدایی و کمک به مردم در زمان صلح برای ما مهم است چراکه عمق راهبردی ما درون قلب مردم است. مردم ولی‌نعمت و صاحب اصلی انقلاب هستند و در دوران صلح بسیار مهم است که نیروهای مسلح به مردم خدمات بدهند.
وزیر دفاع افزود: اینکه در کشور تجهیزاتی خریداری و آماده شود ولی در انبارها خاک بخورد بسیار بد است. باید کاری کنیم که این تجهیزات عملیاتی شده و در خدمات دهی به مردم از آن استفاده شود. از مسئولیت‌های اولیه حاکمیت آن است که از مردم در حوادث مختلف حمایت کند که البته بیمه و امداد بخشی از خدمات دهی است. ولی نیروهای مسلح در این موضوع سربلند هستند.
امیر حاتمی گفت: در حادثه زلزله کرمانشاه حضور به موقع نیروهای مسلح و خدمات‌دهی سریع آنها منجر به قدردانی بخش‌های مختلف نظام شد. می‌توانیم در زمانی که دشمن به دنبال ایجاد محرومیت در کشور است، این حربه را خنثی کنیم. امروز در وزارت دفاع به دنبال توسعه پزشکی از راه دور و گروه‌های پیشرو در همه بخش‌ها هستیم. وی افزود:‌ باید موضوع تبدیل ایده به محصول با توجه به توانایی نیروهای مسلح را عملیاتی کنیم. به دنبال توسعه ظرفیت‌ها در سال ۹۸ هستیم.

کد مطلب: 107864
 
Share/Save/Bookmark
 


ali
۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۲۲:۵۲:۴۵
بنام خدا

اگر غرب و آمریکا اجازه ندهند ، ما را در بازار جهانی راه نخواهند داد و در نتیجه تولیدات ما یا باید ذخیره شود یا به کشور های دیگر ارزان بفروشیم که مقرون به صرفه نیست!.و....باید به آنها باج بدهیم و پیشرفت همه جانبه ی خود را ادامه دهیم !...در غیر اینصورت باید همیشه اوقات خود را در حالت دفاعی و پر هرینه و با درآمد نا کافی بسر ببریم و........


]آمریکای جهانخوار و آدمخوار ، قلدر جهان است ! اگر به او باج و حق و حساب ندهیم ، نمی گذارد ما راحت باشیم !.....پیامبر هم به دستور خدا برای ایجاد امنیت در امت خود ، مجبور شد که با دختران قبایل مختلف، علارغم میل باطن خود ازدواج کند! این کار نوعی حق حساب دادن است! و.........