میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳
 
 
امیر محبیان:
حمایت رهبری از تصمیم سران قوا شجاعانه بود

یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: رهبری از موضع کلی تصمیم سران سه قوه شجاعانه دفاع کردند؛ اما در عین حال مسئولیت کارِ کارشناسی به‌عهده دولت‌ها است.
امیر محبیان، درباره سخنان رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه و حمایت از سهمیه‌بندی بنزین، با بیان اینکه تصمیم اخیر صرفاً تصمیم دولت نبود بلکه تصمیم قوای سه‌گانه و نظام بود، اظهار داشت: سخنان اخیر رهبری حاوی نکته مهمی بود. ایشان گفتند «در موردی که من سررشته و تخصص ندارم به نظرات کارشناسان اعتماد می‌کنم.» این یک رویکرد بسیار مهم است و مابقی مسئولان هم باید از این روش تبعیت کنند یعنی جایی که کارشناسان مسلط به آن قضیه نظر می‌دهند به نظرات آنها رجوع شود فلذا رهبری هم در زمینه انرژی و سوخت به‌ صراحت گفتند در این زمینه به تصمیم سران سه قوه که مبتنی بر توجه به نظرات کارشناسی بوده احترام گذاشتند.
وی افزود: رهبری در ادامه تأکید کردند نظرات کارشناسان هم متفاوت بوده و دیدگاه‌های متفاوتی داشتند و تصمیم نهایی را به سران سه‌قوه واگذار کردند و فرمودند «اگر به نتیجه‌ای رسیدند من هم حمایت می‌کنم.»، فلذا رهبری از این تصمیم، شجاعانه دفاع کردند.
دبیرکل حزب نواندیشان ایران اسلامی خاطرنشان کرد: دیدگاه منتقدان در این مسئله به دو دسته تقسیم می‌شود؛ یک گروه به اصل برداشته شدن یارانه‌ها انتقاد دارند که منطقی نیست چراکه اکثر کارشناسان به اینکه یارانه باید معتدل شود اعتقاد دارند اما کنار این هم برخی به نحوه اجرای آن، چگونگی اعلام این طرح به مردم و نحوه عملکرد در قبال آن درآمدی که به دست می‌آید نقد دارند که نظرات در اینجا متفاوت است و می‌توانند نقدها را به‌صورت علمی ابراز کنند و دولت هم از این نقدها استفاده کند.
این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب از دولت‌ها به‌صورت کلان ــ که توسط مردم انتخاب شدند ــ حمایت می‌کنند و این در مورد همه دولت‌ها صادق بوده، گفت: اما به‌معنای این هم نیست که دولت‌ها هرکاری انجام دهند رهبری امضا می‌کنند.
محبیان ادامه داد: طبیعتاً دولت‌ها مسئول اعمال خودشان هستند و رهبری هم از کلّیت تصمیمات دولت‌ها در بهبود شرایط دفاع کرده اما در عین حال مسئولیت کارِ کارشناسی به‌عهده دولت‌ها است.

کد مطلب: 111661
 
Share/Save/Bookmark