میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۷
 
 
حجت الاسلام ابوترابی فرد در نماز جمعه تهران:
موانع پیش‌ روی تولید را باید برداشت
موانع پیش‌ روی تولید را باید برداشت
 

خطیب نماز جمعه تهران گفت: باید موانع پیش ‌روی تولید را برداشت و سرمایه‌ها را به حوزه‌هایی هدایت کرد که از بالاترین مزیت و ارزش افزوده برخوردار است.
حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، اظهارداشت: انقلابی پایدار است که عقبه‌ای عقلانی و معرفتی داشته باشد. پشتوانه معرفتی انقلاب اسلامی مبانی دینی و اندیشه سیاسی فقیه پرورش یافته در مکتب قرآن و عترت است.
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد افزود: در روزهای آغاز سال، ما با بارش‌های استثنایی روبرو شدیم و در یک عصر جدیدی قرار داریم. ما در عصر گام دوم انقلاب قرار داریم؛ عصر یک حرکت بالنده. عصر تحولات معنوی، انسان‌دوستی و نیکوکاری در جامعه اسلامی؛ عصر تحولات آب و هوا و اقلیمی.
وی با اشاره به عصر جدید در رسانه ملی تصریح کرد: زمینه رویش و درخشش استعدادها و ظرفیت‌های نسل جوان فراهم شده است. در تحولات اقلیمی در ۱۳ روز اول سال، حدود ۹۰ میلیارد مترمکعب بارش داشته‌ایم. در سال‌های آب و هوای معمولی، حداکثر بارش در طول سال بارانی کشور، حدود ۴۰۰ میلیارد مترمکعب است. در ۱۳ روز ۹۰ میلیارد مترمکعب بارش داشته‌ایم. اگر کار بزرگ انقلاب و فرزندان هوشمند آن در ساختن سدهای کشور نبود، معلوم نبود چه شرایطی داشته باشیم. امروز ۱۷۲ سد در سطح کشور داریم و در هنگام پیروزی انقلاب ۱۹ سد داشتیم. این کار بزرگ مهندسی فنی با ۱۰ سال جنگ تحمیلی و سال‌ها تحریم و مشکلات اقتصادی شکل گرفته است.
خطیب نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه دولتمردان دور از انصاف و بی‌اخلاق آمریکا باید بفهمند که ملتی که انقلاب را با اقتدار پاسداری کرده است، با اقتدار از این چالش‌ها عبور خواهد کرد، گفت: این ملت رحمت الهی را متوجه خود می‌کند.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و تأکید بر مسئله تولید گفت: کلید واژه «برون‌رفت از تنگناهای اقتصادی و اجتماعی» تبدیل شدن ایران اسلامی به قدرت بزرگ تعیین‌کننده اقتصادی قاره آسیا است. امروز ما با همه مشکلات، تحریم‌ها و تنگناها، جز ۲۰ اقتصاد اول دنیا هستیم. این زیبنده انقلابی نیست که در عرصه سیاسی، قدرت تعیین‌کننده جهانی است.
وی تصریح کرد: حلقه بنیاد واشنگتن، یکی از پنج حلقه اقتصادی است که به کنگره آمریکا و دولت آمریکا در چگونگی مبارزه با جمهوری اسلامی مشورت می‌دهد. آقای پاتریک یکی از اقتصاددانان این حلقه در دی ماه سال ۹۶ در سمینار «بازاجرای تحریم‌های ایران؛ کجا، چگونه و چرا» می‌گوید اقتصاددانان و مدیران بزرگ ایران قدرت تصمیم‌های سخت ندارند. این جمله تا حدودی درست است.
وی با اشاره به حرف‌های پاتریک که می‌گوید وضعیت اقتصاد کلان ایران، وضعیت خوبی است، دولت بودجه احتیاطی خوبی برای حل مشکلات در اختیار دارد و صندوق توسعه ملی که با نگاه رهبری معظم شکل گرفت، مهم است، ادامه داد: در ایران شاخص بدهی دولت نسبت به تولید ناخالص داخلی، خیلی بهتر از وضعیت این شاخص در آمریکا است. پاتریک در ادامه می‌گوید اگر بخواهیم وضعیت اقتصادی ایران را با کشورهای دیگر مقایسه کنیم، وضعیت اقتصاد ایران در حد ایتالیا و اسپانیا است که اقتصادهای معمولی و طبیعی دنیا هستند. این اقتصاد اگر رابطه خود را با خام‌فروشی به حداقل کاهش دهد و رو به تولید دانش‌بنیان بیاورد، با یک انقلاب عظیم در عرصه اقتصاد روبرو می‌شویم. وی خطاب به دولتمردان گفت: ما برای تولید نیازمند نقشه راه هستیم. همانطور که حضرت یوسف نقشه راه ارائه کرد. باید نقشه راه درستی را تعریف کرد و راه را برای هدایت سرمایه‌ها به سمتی که بالاترین مزیت را دارد، هموار کرد. مهر

کد مطلب: 108368
 
Share/Save/Bookmark