میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۹
 
 
رئیس سازمان پدافند غیرعامل:
آموختن نحوه استفاده از فضای مجازی ضروری است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، نظام بانکی را هدف اصلی دشمنان در جنگ اقتصادی دانسته و گفت: با توجه به اینکه همه خانواده‌ها از فضای مجازی استفاده می‌کنند ضروری است که مقدماتی را در خصوص حفظ اطلاعات و نحوه استفاده از فضای مجازی همه ما بدانیم.
سردار غلامرضا جلالی در همایش آگاه‌سازی حفاظتی کارکنان سازمان پدافند غیرعامل، مردم را مهمترین عامل و هدف اصلی جنگ اقتصادی دشمنان دانست و افزود: شبکه‌های اجتماعی اثر جنگ اقتصادی بر مردم را برای دشمنان شفاف می‌کنند اگر بخواهیم بهتر بگوییم شبکه‌های اجتماعی دیده بان دشمن در جنگ اقتصادی هستند و برای دشمنان مشخص می‌کنند که این جنگ اقتصادی نتیجه داشته است یا خیر.
وی گفت: دشمنان در جنگ اقتصادی می‌خواهند فشار بر مردم را به دولت انتقال دهند و اگر این فشار به خوبی انتقال پیدا نکند به این معناست که آنها در این جنگ موفق نبوده اند. بنابر این مردم مهمترین نقش را در جنگ اقتصادی دارند، آنها هدف جنگ اقتصادی، ابزارجنگ اقتصادی و پلی برای انتقال فشار به حکومت‌ها هستند.
وی ادامه داد: چنانچه مردم به فروشگاه‌ها برای خرید کالا هجوم ببرندد، بازی در استراتژی دشمن است. دشمنان با جنگ روانی و انتشار اخبار غلط تلاش می‌کنند تا به مردم القا کنند در کشور کمبودهایی وجود دارد. در جنگ اقتصادی استراتژی دشمن پنهان است مثلا سران آمریکا در سخنرانی‌های خودشان می‌گویند دوست مردم ایران هستند اما تاثیر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی آنها بر مردم است یا اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک اقدام مضحک می‌گوید من می‌خواهم به مردم ایران برای تامین آب کمک کنم اما در واقع بیشترین برنامه را برای آسیب رساندن به منابع آب ایران را همین رژیم داشته است.
سردار جلالی افرادی را که مردم را ترغیب به خرید سکه و ارز می‌کنند سربازان دشمن در جنگ اقتصادی دانست و افزود: عملیات روانی و شبکه‌های اجتماعی در اختیار دشمن اصلی ترین نقش را در شرایط جنگ اقتصادی دارند، ما باید در جنگ اقتصادی استراتژی و نقشه داشته باشیم.
وی در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان سپاه اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار فرمودند من همراهی و پشتیبانی خدا را احساس می‌کنم و یقین دارم که خدا با ماست و دارد ما را هدایت می‌کند.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور جنگ اقتصادی را دارای سه ضلع دشمن، حکومت و مردم دانست و گفت: در جنگ اقتصادی تکلیف دشمن مشخص است، در جبهه انقلاب اسلامی هم مقام معظم رهبری وارد عرصه شده و خود فرماندهی را برعهده گرفته و مدام در جلسات متعدد استراتژی‌ها و روش مقابله با دشمن را اعلام می‌کنند. خوشبختانه اختیارات خوبی به دولت، قوه قضائیه و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی برای ایفاء نقش موثر فراتر از قبل داده شده است.
وی افزود: مقام معظم رهبری برای سرعت عمل در جنگ اقتصادی اختیارات بسیاری به قوا دادند تا بتوانند با سرعت تصمیماتی که اتخاذ می‌کنند را اجرایی کنند. مسئولین نیز تمام تلاششان را برای حل مسائل به کار گرفته اند، البته کاستی هایی وجود دارد که در دوران دفاع مقدس هم این مسائل و مشکلات وجود داشت، اگر ما از پیروزی‌ها و موفقیت‌های دفاع مقدس می‌گوییم به این معنا نیست که مشکلات وجود نداشته است پس باید اول مسائل و مشکلات خودمان را حل کنیم.

کد مطلب: 106018
 
Share/Save/Bookmark