میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷
 
 
ادعانامه یک بیمه شده چراشستا پول را به یک اجنبی داد؟
مخاطب این شکوائیه و دادخواست ،آقای سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی است و ایشان بعنوان امانتدار سرمایه های یک صندوق بین النسلی پاسخگوی

مخاطب این شکوائیه و دادخواست ،آقای سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی است و ایشان بعنوان امانتدار سرمایه های یک صندوق بین النسلی پاسخگوی حیف و میل و هدر رفت این سرمایه ها است! 

مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی!
حتما در اخبار خواندید و حتی بصورت افواهی شنیده اید که یکی از شرکت های متعلق به شستا در اقدامی خودسرانه مبلغ ۲میلیون و۵۰۰هزار یورو به نیابت از فدراسیون فوتبال به "ویلموتس " سرمربی تیم ملی فوتبال که کلی جاروجنجال ایجاد کرده است پرداخت نموده و از طرف دیگر؛ هم کاسه های مدیران شرکت متخلف برای «ماستمالی» کردن و از بین بردن آثار این تخلف وحتی جرم آشکاروخیانت درامانت نسبت به سرمایه های بیمه شدگان به تعدادهای از شرکت‌های دیگر فشار وارد کرده‌اند که بروند بعنوان تهاتر مبلغ مذکور که حدودا ۳ میلیارد تومان می شود؛با فدراسیون فوتبال تبلیغات اطراف میادین فوتبال را امضا نمایند تا به زعم خودشان برای این تخلف آشکار یک "کلاه شرعی" درست کنند!
اینک بعنوان یک بیمه شده که سالیان سال حق بیمه ام را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نموده‌ام ومی بینم سرمایه های من و بیش از۱۲میلیون بیمه شده اصلی و۴۳میلیون عضو خانواده بزرگ تامین اجتماعی بر اثر سوء مدیریت در شستا این سرمایه ها به باد فنا می رود؛از جنابعالی می خواهم در اسرع وقت پاسخ های روشن ؛متقن و مستدل به سوالات ذیل که از عمق تفکر بیش از۴۳ میلیون بیمه شده است بدهید و لطفا از سفسطه چینی ومغلطه نیزدراین میان خودداری نمایید تا مورد رضایت خداوند نیزقرارگیرد.
۱-بفرمایید چگونه می شود که یک شرکت خودسرانه یا در تبانی با افراد معلوم الحال بتواند چنین وجهی را به یک اجنبی بپردازد؟
۲-اصولا شستا و زیر مجموعه های سازمان تامین اجتماعی چه ارتباطی با فدراسیون فوتبال دارند که به نیابت از آن ها دست به این حیف ومیل زده‌اند؟
۳-نظارت عالیه شما بعنوان مدیرعامل سازمان و امانتدار بیمه شدگان تاکجاست ؟
۴-اگر شرح وظایف و مسئولیت شما در حدی نیست که بر شستا نظارت نمایید لطفا بطور صریح اعلام بفرمایید تا بیمه شدگان تکلیف خود را بدانند و به دیگر نهادهای مسئول متوسل شوند!
۵-چه کسی و یا چه کسانی دستور پرداخت این مبلغ هنگفت را به شرکت شستا داده‌اند واصولا مبنای قانونی این پرداخت چه بوده است؟
۶-بعد از انتشار خبر مذکور آیا موضوع را پیگیری کردید یا نه؟اگرپیگیری کردید جواب آن ها برای تخلف آشکارشان چه بود؟
۷-چرا اجازه داده اید شستا به حیاط خلوت عده ای خاص تبدیل شود و این شرکت را به محل ترکتازی خود و رفتارهای خلاف قانونشان تبدیل نماید؟
۸-آقای سالاری بفرمایید برای احقاق حق قانونی بیمه شدگان و بازگرداندن پول به خزانه سازمان و شستا چه اقداماتی را طی این چند روز انجام داده‌اید؟
۹-آیا مراتب امر را به نهادهای بازرسی و امنیتی ارجاع داده‌اید تا موضوع را بررسی و متخلفین را به دادگاه معرفی نمایند؟
۱۰- آقای مدیرعامل در آستانه انتخابات مجلس قرار داریم ؛چه تضمینی می دهید که سرمایه های بیمه شدگان با حساب سازی ها و رانت های ویژه در اختیار جناح های سیاسی خاص و نامزدهای خاص قرار نگیرد؟ یادمان نرفته که عده ای برای ماندن در سمت‌های مدیریتی شرکت های شستا به وزیر سابق کار مبلغ ۵۰میلیارد تومان پیشنهاد رشوه کردند! و اینک شما در این مقطع حساس سیاسی و اجتماعی باید دامن خود را از هرگونه شبهه و رفتارهای شبهه ناک مبرا نمایید.
مدیریت محترم سازمان تامین اجتماعی
لطفا بصورت شفاف و متقن برای روشن شدن افکارعمومی و بیمه شدگان محترم پاسخ سوالات مذکور را بدهید. 

نویسنده: عبدالله پرهیزکار

کد مطلب: 111913
 
Share/Save/Bookmark