میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۷
 
 
مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵
ایران ـ لبنان؛ زهر چشم از استاد تقلب
ایران ـ لبنان؛ زهر چشم از استاد تقلب
 

تیم ملی فوتبال ایران در اولین دیدارش در مقدماتی جام ملت‌های آسیا امروز در ورزشگاه آزادی میزبان لبنان است.
امروز اولین دیدار ایران در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.رقابت‌هایی که برای فوتبال ما تا پیش از این کم‌اهمیت محسوب می‌شد. حتی بدبین‌ترین فوتبال‌دوست ایرانی صعود نکردن به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا را هم به ذهنش راه نمی‌داد ولی با نتایجی که تیم ملی در مقدماتی جام جهانی برزیل گرفته اکنون شرایط فوتبال ملی به گونه‌ای دیگر شده است.
شکست تاریخی مقابل لبنان و ازبکستان فوتبال‌دوستان را نگران کرده است. حتی علی کفاشیان رئیس خوش‌اخلاق فدراسیون هم گفت که تکرار بازی‌های ضعیف گذشته قابل قبول نیست.
به این ترتیب بازی با لبنان یک بازی حیثیتی برای ملی‌پوشان ایرانی و کارلوس کی‌روش محسوب می‌شود. آنها امروز باید ثابت کنند که باخت به لبنان در بیروت یک اتفاق بوده است. به همین دلیل همه منتظر یک بازی هجومی و زیبا و یک برد خوب از تیم ملی مقابل لبنان هستند و هیچ بهانه‌ای هم قابل قبول نیست.
کی‌روش البته می‌گوید که لبنان استاد تقلب است اما ما مربی سابق رئال مادرید و منچستر یونایتد را با هزینه گزاف به فوتبال ایران نیاورده‌ایم که چنین حرف‌هایی بشنویم، بنابراین همه از کی‌روش اين توقع را داریم که استاد تقلب را شکست بدهد و قدرت فوتبال ایران را به رخ متقلبان بکشاند.
در این بازی مهدی رحمتی و علی کریمی غایبان بزرگ تیم ملی هستند. رحمتی که ظاهرا رابطه خوبی با کی‌روش ندارد خودش را از تیم ملی کنار کشید ولی علی کریمی که از حامیان کی‌روش است، مصدوم شد. در غیاب این دو ستاره سرخابی باز هم فوتبال‌دوستان می‌خواهند که تیم ملی یک بازی زیبا، روان و تماشاگرپسند را ارائه کند.
جانشین مهدی رحمتی اگر بتواند در بازی با لبنان نمایش خوبی از خود به جا بگذارد شاید این شانس را داشته باشد که پیراهن شماره یک ایران را تا مدت‌ها بر تن کند. گفته می‌شود رحمان احمدی دروازه‌بان سایپا بیشتر از علیرضا حقیقی دروازه‌بان ذخیره روبین‌کازان شانس حضور در ترکیب اصلی را دارد.
لبنان اما آنقدرها هم حریف دست و پا بسته‌ای نیست. بوکر مربی آلمانی توانسته فوتبال این کشور را متحول کند. لبنانی‌ها چند روز قبل در دیداری تدارکاتی برابر قطر با یک گل از روی نقطه پنالتی شکست خوردند.
لبنان فیزیکی، قدرتی و دفاعی بازی خواهد کرد و چشم به ضد حملات دارد. برای لبنانی که همیشه شکست با کمترین گل از ایران برایش آرزو بود یک مساوی در ورزشگاه آزادی پیروزی بزرگی محسوب می‌شود بنابراین کی‌روش قطعا برای باز کردن دروازه لبنان دفاعی تدابیر تاکتیکی در نظر خواهد گرفت. پیروزی مقابل لبنانی می‌تواند شروع دوباره و امیدوار کننده‌ای برای تیم ملی ایران باشد.
فوتبال لبنان در آستانه دیدار چهارشنبه گرفتار بحران شده است و رسانه‌های این کشور مدعی‌اند که برخی از بازیکنان فوتبال لبنان در لیگ تبانی کرده‌اند و این مسئله چالش بزرگی برای فوتبال لبنان است. فوتبالی که کی‌روش آن را استاد تقلب نامیده است.
جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۵ در استرالیا برگزار می‌شود و تاکنون حضور ژاپن به عنوان قهرمان دوره قبل، استرالیا به عنوان میزبان و کره‌ جنوبی به عنوان تیم سوم دوره قبل در این رقابت‌ها قطعی شده است. کره شمالی هم که قهرمان چلنج کاپ در سال ۲۰۱۲ شده است دیگر تیمی است که در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ حضور خواهد داشت. اما برای تعیین ۱۱ تیم دیگر ۲۰ تیم در ۵ گروه ۴ تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
گروه‌بندی مسابقات نیز بدین صورت است:
گروه ۱: اردن، سوریه، عمان، سنگاپور
گروه ۲: ایران، کویت، تایلند، لبنان
گروه ۳: چین، عربستان، اندونزی، عراق
گروه ۴: قطر، بحرین، یمن، مالزی
گروه ۵: ازبکستان، امارات، ویتنام، هنگ‌کنگ
از هر گروه دو تیم به طور مستقیم به جام ملت‌ها صعود می‌کند و بهترین تیم سوم هم به استرالیا خواهد آمد.

کد مطلب: 79891
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۱-۱۱-۱۸ ۱۱:۵۴:۰۴
خیلی خوب بید