میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
در جریان سفر مخبر به خوزستان اعلام شد:
ورود ستاد اجرایی فرمان امام برای حل مشکل آب ۷۰۲ روستای خوزستان
ورود ستاد اجرایی فرمان امام برای حل مشکل آب ۷۰۲ روستای خوزستان
 
محمد مخبر درجریان سفر به خوزستان و بازدید از برخی مناطق بحران‌زده این استان، اعلام کرد ستاد اجرایی فرمان امام برای حل مشکل تمام روستاهای دچار تنش آبی خوزستان و اجرای طرح‌های آبرسانی دراین روستاها اعتبار ویژه اختصاص میدهد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دیروز به همراه جمعی از مدیران ومعاونان این مجموعه با سفر به خوزستان وحضور در برخی روستاها و مناطق بحران‌زده، ضمن بازدید با مردم این شهرستانها و روستاها به گفتگو پرداخت.
محمد مخبر درحاشیه این سفر با اشاره به تصمیمات ستاد اجرایی فرمان امام برای حل سریع‌تر معضلات خوزستان گفت:در خوزستان ۷۰۲ روستا وجود دارد که با بحران و تنش آبی روبرو است. در روزهای اخیر تصمیم گرفته بودیم که مشکل آب ۴۷۱ روستا را با کمک آبفای استان حل کنیم.
وی افزود: امروز و درجریان بازدیدی که ازاین مناطق داشتم دیدم اوضاع واقعا برای مردم قابل تحمل نیست و تصمیم گرفتیم که برای حل مشکل تأمین آب تمام ۷۰۲ روستا ، ستاد اجرایی فرمان امام ورود کند و جمعا ۳۵۰ میلیارد تومان برای حل این مشکلات اعتبار با مشارکت آبفا اختصاص یابد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مدت زمان با اشاره به زمان‌بر بودن اجرای این طرح‌ها گفت: تمام این طرح‌ها ظرف ۴-۵ ماه و نهایتا تا پایان سال به اجرا درمی‌آیند اما برای حل موقت مشکل مردم تصمیم گرفتیم که ۱۰۰ دستگاه تانکر آب و ۱۰۰ عدد منبع آب به این روستاهای دچار تنش آبی اعزام کنیم که تا این لحظه ۵۰ دستگاه تانکر مستقر شده‌اند.
مخبر خاطرنشان کرد: همچنین ستاد اجرایی فرمان امام برای کمک به دامدارانی که دراین بحران ، دام‌های سنگین خود رااز دست داده‌اند نیز دام سنگین اهدا خواهد کرد که جزئیات آن را پس از جلسه امروز با مقامات استان و اعلام دقیق آمار استانداری ، متعاقبا به اطلاع مردم خواهیم رساند.
کد مطلب: 118916
 
Share/Save/Bookmark