میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۲
 
 
با نزدیک شدن به جام‌جهانی روسیه مطرح شد
اکران فوتبال به جای فیلم در سینما!

با نزدیک شدن به روزهای جام‌جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه، باز هم بحث نمایش فوتبال در سالن‌های سینما مطرح شده است. موضوعی که همواره مورد علاقه برخی‌ها و مورد انتقاد برخی صاحبان فیلم‌های روی پرده شده است.
سوال اینجاست که چرا باید ظرفیت سینماهای پایتخت به جای نمایش فیلم‌ها به فوتبال اختصاص داده شود؟ چرا نمی‌شود در اماکن عمومی مثل پارک‌های بزرگ با استفاده از تلویزیون‌های بزرگ شهری فوتبال پخش کرد؟ این وسط منافع چه کسانی تامین می‌شود که ترجیح می‌دهند به جای «فیلم»، فوتبال را اکران کنند؟
اما روز سه‌شنبه سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ در این‌باره گفت: هنوز به طور رسمی هماهنگی‌های لازم برای اکران مسابقات جام‌جهانی از طریق سینما‌های شهر تهران انجام نشده است؛ امیدوارم اگر سینماداران برای اکران فوتبال تمایل دارند هر چه زودتر برنامه اکران خود را به معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی پلیس تهران ارائه دهند.
وی با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی مخالف شادی و همدلی شهروندان نیست، افزود: پلیس همان‌طورکه در مراسم اعیاد شعبانیه در کنار مردم برقراری نظم و امنیت را برعهده داشت، از اکران مسابقات فوتبال جام‌جهانی در سینما‌ها نیز استقبال خواهد کرد.
از طرف دیگر غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش آخرین جزییات از نمایش فوتبال در سینماهای کشور را اینگونه تشریح کرد: شنیدیم که نیروی انتظامی با نمایش فوتبال در سینماها موافقت کرده ولی اگر قرار است فوتبال در سینماها پخش شود باید مجوزهای قانونی رسما صادر شود.
وی بیان کرد: انجمن سینماداران باید سینماهایی که شرایط پخش فوتبال را دارند به نیروی انتظامی معرفی کنند تا مجوزهای لازم در این زمینه از سوی نیروی انتظامی صادر شود.
سخنگوی شورای صنفی نمایش تاکید کرد: علاوه بر آن سینماداران باید از صاحبان فیلم‌هایی که سانس نمایش آثارشان همزمان با نمایش فوتبال است، مجوز گرفته و رضایت آنها را کسب کنند.
فرجی اضافه کرد: براساس ضوابط و قوانین شورای صنفی نمایش، سینمادار نمی تواند در زمان اکران فیلم، فوتبال نمایش دهد و به همین دلیل تاکید دارم که سینمادار باید مجوز لازم را از صاحبان فیلم‌هایی که سانس نمایش آثارشان با نمایش فوتبال تداخل دارد، نیروی انتظامی و اداره اماکن عمومی کسب کند و در صورت داشتن این مجوزها ما هم ممانعتی نمی‌کنیم.

کد مطلب: 104416
 
Share/Save/Bookmark