میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۸
 
 
توجه آحاد مردم عراق و لبنان به تذکرات عالمانه رهبر عالی انقلاب اسلامی
امنیت فدای توطئه‌های دشمن نگردد
امنیت فدای توطئه‌های دشمن نگردد
 

صدرالحسینی معتقد است؛ ملت دو کشور لبنان و عراق جز کشورهای غرب آسیا بودند که سال‌های نه چندان دور بر اساس توطئه‌های کشورهای فرامنطقه‌ای مصیبت‌های ناامنی و اغتشاشات فراوان را در کشور خویش تجربه کردند؛ بر این اساس بر همه آگاهان و دلسوزان این منطقه واجب است که هشدارهای لازم را به مردم و مسئولان دو کشور دلسوزانه و مشفقانه هدیه دهند.
دیروز رهبر معظم انقلاب در هفدهمین مراسم مشترک دانش‌آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران فرمودند: دلسوزان عراق و لبنان بدانند اولویت اصلی آنان، علاج ناامنی است و مردم این کشورها نیز بدانند مطالبات بحق آنها فقط در چارچوب ساختارهای قانونی قابل تامین است.
رهبر انقلاب اسلامی خطاب به دلسوزان عراق و لبنان تأکید کردند: اولویت اصلی، علاج ناامنی است و مردم این کشورها نیز متوجه باشند که دشمن به‌دنبال برهم زدن ساختارهای قانونی و ایجاد خلأ در این کشورها است و تنها راه رسیدن مردم به مطالبات بر حقی که دارند، پیگیری آنها در چارچوب ساختارهای قانونی است.
این بیانات در حالی مطرح شده که ناظران سیاسی بر این باورند؛ این توصیه توجه به امنیت می‌باشد که مبنای هر گونه اصلاحات و تغییرات مثبت از جمله مقابله با فساد تغییرات در قوانین و موازین حقوقی توسعه و پیشرفت آزادی و اشتغال و هرگونه آرامش در زندگی را شامل می‌گردد. 

توصیه های دلسوزانه رهبر انقلاب به دو ملت لبنان و عراق
دکتر سید رضا صدرالحسینی در خصوص بیانات مقام معظم رهبری و توصیه ایشان به دلسوزان دو کشور عراق و لبنان گفت: پس از گذشت حدود دو هفته از اعتراضات جدید عراق و شروع تظاهرات در لبنان دیروز مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا در مراسم فارغ التحصیلی امام علی (ع) نصایح و توصیه‌های پدرانه‌ای را به مسئولان این دو کشور ایراد نمودند که از نظرگاه‌های مختلف قایبل تحلیل است.
وی افزود: دیروزرهبر انقلاب اسلامی به عنوان فردی آگاه در مسائل منطقه و بین الملل و صادق در گفتار و مصمم در تصمیم در نظام بین الملل شناخته می‌شود که مطمئنا این ایح مورد توجه مومنین و متدینین و افراد ملی دو کشور مخاطب ایشان قرار خواهد گرفت.
صدرالحسینی تصریح کرد: معظم له از یک طرف مطالبات به حق مردم را در حوزه‌های مبارزه با فساد، عدالت خواهی، کم شدن فاصله طبقاتی، کاهش هزینه‌های زندگی و توجه به تهی دستان از توده‌های مردم این کشور را مطالبات منطقی و حقی دانستند و مسئولان سطوح مختلف این دو کشور را خطاب قرار داده و تلاش آنان را برای رسیدگی به مطالبات قانونی و برحق مردم بیش از پیش درخواست نمودند.
وی گفت: از طرف دیگر مردم این دو کشور را نیز نصیحت نموده تذکری عالمانه به آنان داده که این تذکر باید مورد توجه ویژه آحاد مردم در این دو کشور قرار گیرد؛ این تذکری که بر اساس تجربه چند دهه مسئولیت و مقابله با توطئه‌های گوناگون بر علیه انقلاب اسلامی بوده است بسیار پراهمیت و اساس همه پیشرفت‌ها و توطئه‌ها می باشد. این استاد دانشگاه بیان داشت: این توصیه توجه به امنیت می‌باشد که مبنای هر گونه اصلاحات و تغییرات مثبت از جمله مقابله با فساد تغییرات در قوانین و موازین حقوقی توسعه و پیشرفت آزادی و اشتغال و هرگونه آرامش در زندگی را شامل می‌گردد.
به باور این کارشناس مسائل سیاست خارجی؛ امنیت به عنوان چتری که می‌تواند بر روی همه آرمان‌ها و آرزوهای یک کشور سایه اندازد و ملت را در پرتو ان به ساحل نجات برساند می‌باشد؛ معظم له ضمن تشریح دشمنی‌های گوناگون آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع منطقه که هزینه‌های هنگفتی برای بر هم زدن امنیت منطقه غرب آسیا بویژه در حال حاضر عراق و لبنان صرف می‌نماید. با اشاره به فتنه‌های گوناگون که بر علیه ملت ایران در طول ۴۰سال گذشته انجام دادند به مثابه فرماندهی بصیر و شجاع و دلسوز از مردم دو کشور درخواست نمودند که بصیرت و آگاهی خویش را ارتقا داده تا فریب ترفندهای نظام سلطه را نخورده و اجازه ندهند کشورشان دستخوش ناملایمات ضد امنیتی گردد.
وی خاطرنشان کرد: ملت دو کشور لبنان و عراق جز کشورهای غرب آسیا بودند که سال‌های نه چندان دور بر اساس توطئه‌های کشورهای فرامنطقه‌ای مصیبت‌های ناامنی و اغتشاشات فراوان را در کشور خویش تجربه کردند بر این اساس بر همه آگاهان و دلسوزان این منطقه واجب است که هشدارهای لازم را به مردم و مسئولان دو کشور دلسوزانه و مشفقانه هدیه دهند.

کد مطلب: 111382
 
Share/Save/Bookmark