میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
 
 
سنگاپور نشست سران آمریکا و کره شمالی را برگزار می‌کند
دیدار ۲۰ میلیون دلاری
دیدار ۲۰ میلیون دلاری
 

نخست‌وزیر سنگاپور از تمایل این کشور برای صرف هزینه ۲۰ میلیون دلاری میزبانی نشست سران آمریکا و کره شمالی خبر داد و گفت امیدوار است این نشست به امنیت و ثبات در منطقه منجر شود.
«لی حسین لونگ» نخست‌وزیر سنگاپور گفت که میزبانی نشست مشترک سران آمریکا و کره شمالی ۲۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت. به نوشته روزنامه استریت‌تایمز، نخست‌وزیر سنگاپور خاطر نشان کرد این کشور برای صرف چنین هزینه‌ای تمایل دارد و هزینه‌های امنیتی نیمی از آن را شامل می‌شود.
نخست‌وزیر سنگاپور گفت، برگزاری نشست دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی مسئله مهمی است چرا که این نشست می‌تواند به امنیت و ثبات در منطقه بیانجامد.
نشست مشترک سران آمریکا و کره شمالی روز دوازدهم ژوئن در جزیره سنتوزا در سنگاپور برگزار می‌شود. نخست‌وزیر سنگاپور گفت، عملیات مهمی در طول این نشست برگزار می‌شود چرا که تعداد زیادی خبرنگار برای پوشش آن خواهند آمد. وی باور داردکه سنگاپور به خوبی از عهده برگزاری این نشست بر می‌آید.
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی طبق برنامه دو ورز زودتر برای دیدار با دونالد ترامپ با یک هواپیمای خطوط هوایی چین وارد فرودگاه چانگی سنگاپور شد و مورد استقبال ویوان بالاکریشان، وزیر خارجه این کشور قرار گرفت. کاروان حامل کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی متشکل از ۲۰ خودرو از جمله یک آمبولانس و فیلمبردارانی از تلویزیون کره شمالی در خیابان‌های سنگاپور به حرکت درآمد.
صدها سنگاپوری در خیابان‌های محل تردد اون تجمع کرده بودند تا عبور مرسدس بنز لیموزین که بطور عادی عبورش در سنگاپور حتی برای نخست‌وزیر ممنوع است را شاهد باشند.
این لیموزین بزرگ با پرچم کره شمالی در محاصره خودروهای سیاه رنگ و پنجره‌های بسته با سرعت به سمت هتل رجیز حرکت کرد. ساعاتی پس از ورود، اون با لی هسین لونگ، نخست‌وزیر سنگاپور در کاخ ریاست‌جمهوری ایستانا دیدار کرد.
کارشناسان و تحلیل‌گران می‌گویند، پیش‌بینی می‌شود تدابیر امنیتی که برای حفاظت از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در دیدارش با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اتخاذ می‌شود بسیار سختگیرانه و فراتر از تدابیر امنیتی اتخاذ شده در دیدار ۲۷ آوریل میان دو کره باشد.
در دیدار اواخر ماه آوریل میان رهبران دو کره، ۱۲ بادیگاردی که مرسدس بنز حامل کیم جونگ اون را احاطه کرده و همزمان با حرکت این خودرو همراه آن می‌دویدند، در رسانه‌های بین‌المللی خبرساز شدند.
کیم دو هیون، استاد سیاست‌های محافظتی در دانشگاه ورزشی ملی کره اظهار کرد، حالا مقامات کره شمالی مطمئنا تاکید خود را برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ناخوشایند در نخستین دیدار خارجی اون با کشوری غیر از کره جنوبی و چین بیشتر می‌کنند. این استاد دانشگاه که برای نخستین بار در کره جنوبی رشته دانشگاهی‌ای را در زمینه نگهبانی و حفاظت ایجاد کرد، افزود: با مشخص شدن زمان و مکان این نشست، تدابیر امنیتی برای حفاظت از کیم جونگ اون سختگیرانه‌تر از هر شخص مهم دیگری صورت خواهد گرفت. فکر می‌کنم کره شمالی نسبت به آمریکا درخواست‌های امنیتی بیشتری از سنگاپور داشته باشد.
وی افزود، علاوه بر استفاده از خودروی ضدگلوله برای حمل کیم جونگ اون، تدابیر امنیتی می‌تواند شامل استقرار لایه‌های مختلف محافظتی در اطراف محل برگزاری نشست و تلاش برای منحرف کردن توجه‌ها از خودروی حامل کیم جونگ اون در هنگام حرکت را نیز شامل شود.
رهبر کره شمالی در دیدار با نخست‌وزیر سنگاپور در این کشور گفت که در صورت برگزاری نشست موفق میان وی و رئیس‌جمهور آمریکا، نام سنگاپور که میزبان این نشست است، در تاریخ ثبت می‌شود.
در این دیدار سران دو کشور به گرمی دست یکدیگر را فشردند و چند دقیقه‌ای با یکدیگر به گفت‌وگو پرداختند. لی پیش از آغاز این نشست گفته بود که در صورت برداشته شدن تحریم‌ها، تجارت میان سنگاپور و کره شمالی می‌تواند رشد کند. دیدار ترامپ و اون در حالی برگزار می‌شود که در عرصه داخلی آمریکا ترامپ شرایط مناسبی ندارد چنانکه نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد بهبود وضع اقتصادی در آمریکا نمی‌تواند شانس جمهوری‌خواهان برای تصاحب کرسی‌های بیشتر در انتخابات آتی کنگره آمریکا را افزایش دهد.
بنا به نتایج این نظرسنجی ۴۸ درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که تمایل بیشتری به حمایت از نامزدهایی دارند که وعده نظارت بر اقدامات ترامپ را بدهد در حالی که ۲۳ درصد اعلام کردند که تمایل اندکی به انتخاب چنین نامزدهایی دارند. همچنین ۵۳ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند آنها تمایل اندکی به انتخاب فردی دارند که در بیشتر مسائل از ترامپ حمایت می‌کند.
همچنین از هر ۱۰ نفر ۶ نفر از شرایط اقتصادی و عملکرد اقتصادی دولت ابراز رضایت کردند. علی‌رغم چنین خوش‌بینی اقتصادی این نظرسنجی نشان داد نامزدهای دموکرات‌ ۱۰ درصد نسبت به همتایان جمهوری‌خواه خود از تمایل رای‌دهندگان برخوردار بودند. ۵۰ درصد از رای‌دهندگان مایل به در اختیار گرفتن کنترل کنگره از سوی دموکرات‌ها بودند در حالی که این رقم برای جمهوری‌خواهان ۴۰ درصد بود. میزان آرای دموکرات‌ها برای در اختیار گرفتن کنترل کنگره نسبت به ماه آوریل با ۷ درصد افزایش، به ۴۷ درصد رسید.
علاوه بر این، نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که حامیان دموکرات‌ها درباره شرکت در انتخابات میان دوره‌ای کنگره علاقمندی بیشتری دارند. میزان علاقمندی دموکرات‌ها درباره شرکت در انتخابات میان دوره‌ای کنگره ۶۳ درصد بوده در حالی که تنها ۴۷ از حامیان جمهوری‌خواهان به شرکت در انتخابات آتی کنگره تمایل نشان دادند. بنا به نتایج این نظرسنجی ۴۲ درصد از رای‌دهندگان به شدت اقدامات ترامپ را تایید نکردند در حالی که تنها ۲۶ درصد از اقدامات او به عنوان رئیس‌جمهور ابراز رضایت داشتند.

کد مطلب: 104687
 
Share/Save/Bookmark